Skocz do zawartości

Hannibal FX38 czy 2x12 cadence s3


Morfojs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam aktualnie Hannibal dostaje 1200rms w 1 Ohm udało się dmuchnac nim 143db i teraz się zawlstanawiam czy wymiana go na dwa cadence s3, jeden 1200rms coś poprawi? tylko haczyk taki, ze przy tym samym piecu bo narazie prąd mi nie pozwala na więcej. Jak myślicie jest sens cos takiego robić? wyjdzie na 1szt tylko 600rms. Albo jakieś inne dwie dwunastki polecicie? Coś z budzetowek max 1200pln. Miałem 2xgz 30spl grały mocno ale nie ma jak spać w 1 Ohm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zacznij pierw od zmiany piecowni pod obecny sub te hanki potrafią przyjąć spro prądu zapodaj mu przynajmniej z 2kw a zobaczysz ze zacznie grac jak powinien ,ten CP co masz ma może z 900rms w 1 ohm przy 14.4V  których pewno nie utrzymasz przy słabym prądzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to narazie zostane przy hannibalu, cadence sobie odpuszcze. Piec wymienie na cos do 2kw doloze jeszcze jeden aku i bede testowac. Tylko to 2kw to ponad dwa razy wiecej niz podaje producent suba  :szok: pod strzał w db to pewnie i wiecej mu nic nie zrobi ale do codziennego sluchania da rade? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pewnosci dodam tez cos od siebie  Taramps HD 10000 i zasilam tym 2x DD812 2x2 Ohm - spiete w 0.5 Ohm i do codziennego sluchania. Fakt nie rozkrecam na max, no i niestety bede musial popracowac nad zasilaniem bo 2 AGM to za malo dla niego. 

Sumując narazie mam tak a w przyszlosci......... :)

Jesli masz dobry sluch i podchodzisz  do zagadnienia z rozwaga  to nie powinno nic sie wydarzyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pewnie że 2x12 cadence bo maja 93db A hannibal 15 tylko 87db i tak jak koledzy wyżej piszą trzeba mu dać sporo mocy żeby go rozbujać

Jednym słowem dużo prądu idzie w piz... 

I nawet gorzej zasilone cadence zagraja glosniej i lepiej A piec z czasem sie zmieni jak brakuje środków

Ogólnie jak komuś zależy na głośności a nie tylko żeby lekko cos pykało w aucie to nie ma co sie pchać w suby poniżej 90db skuteczności bo to strata prądu i kasy na mocniejszy piec skoro ktoś inny osiągnie ten sam efekt za połowe tej kasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ogólnie jak komuś zależy na głośności a nie tylko żeby lekko cos pykało w aucie to nie ma co sie pchać w suby poniżej 90db skuteczności bo to strata prądu i kasy na mocniejszy piec skoro ktoś inny osiągnie ten sam efekt za połowe tej kasy

 

Chyba sobie żartujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Może kolega tworzy nowe "zasady" ? 

 

Chyba...

 

Skoro skuteczność jest najważniejsza to wrzuć estrady do bagaja i będzie najtaniej a najlepiej... ;)

 

Przytoczę tekst ze strony Digital Designs

 

*SPL (1 W / 1 m) is not an accurate indicator of a subwoofer’s output capability and should not be used as a comparison to other subwoofers to determine which one is “louder” 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odkad to cadence s3 i hannibal to głośniki estradowe To forum car audi no ale trzeba oczywiscie wrzucic swoje sugestie To moze jeszcze tu dodajcie to tematu glosniki od telefonow... 

Chyba logiczne ze wpływa jeszcze material membrany Wychylenie itp 

Ale skoro Tu jest temat o glosnikach do db dragu to nie wiem po co te komentarze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A odkad to cadence s3 i hannibal to głośniki estradowe To forum car audi no ale trzeba oczywiscie wrzucic swoje sugestie To moze jeszcze tu dodajcie to tematu glosniki od telefonow... 
Chyba logiczne ze wpływa jeszcze material membrany Wychylenie itp 
Ale skoro Tu jest temat o glosnikach do db dragu to nie wiem po co te komentarze 

 

Po to, żeby osoby nie mające zbyt dużego pojęcia na ten temat nie wygadywały bzdur ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak tyle masz wiedzy to ze mna sie podziel Więc słucham daj mi przyklad dwòch głosników o takim samym fs i mocy i jeden dla przykładu ma86db a drugi 93 i dasz im ta sama moc to uwazasz ze ten 86db może zagrać głośniej??? Bo to mi i innym właśnie próbujesz wcisnać aaaa przepraszam przekazać "wiedzę"..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zauważyłeś kiedyś pewną zależność... Że suby o dużej wytrzymałości mocowej mają raczej mniejszą skuteczność... Wiesz z czego to wynika? A wiesz z czego wynika "stukanie czegoś w głośniku" przy za słabym zasilaniu o którym wspomniałeś w drugim temacie... I że z tego samego powodu, jak to powiedziałeś, "zawieszenie się szybko rozciąga"... Wiesz, że przy podaniu tej samej mocy oczywiście wygra skuteczność ale ona straci przewagę wraz ze wzrostem podanej mocy i tam gdzie skończy się sub o wysokiej skuteczności dopiero zacznie się zabawa z tym o niższej... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zauważyłem tylko że my mówiliśmy o czym innym No dziękuje wkońcu przyznałeś mi racje i ja ci też przyznam w ostatnim zdaniu ale tylko że my pisaliśmy o skuteczności podąc małą moc a co do drugiego tematu to dotyczyło jednego modelu a nie wszystkich po kolei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję jeszcze raz żebyś wiedział o czym rozmawialiśmy bo chyba nie ogarniasz...

 

 

 


Ogólnie jak komuś zależy na głośności a nie tylko żeby lekko cos pykało w aucie to nie ma co sie pchać w suby poniżej 90db skuteczności bo to strata prądu i kasy na mocniejszy piec skoro ktoś inny osiągnie ten sam efekt za połowe tej kasy...
 

 

Co za tym idzie jesteś w błędzie, wcale nie przyznałem ci racji :) prawda jest taka, że im mocniej chcesz dmuchać tym więcej prądu musisz mieć i podać a co za tym idzie mieć suba który to wytrzyma... Zwróć uwagę na to jakie przetworniki robią wyniki w spl... Skuteczność jest tylko składową (jedną z wielu) i w żaden sposób nie wyznacza tego jak głośno sub zagra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to juz mylisz wogole wszystko bo za mocno rozwijasz temat od poczatku bylo o 2 przetwornikach wieksza skutecznosc ale dostawaly by mniejsza moc kontra jeden mniejsza skutecznosc i duzo wiecej mocy i mowilem ze nie warto brac o malym spl bo zapodasz ta sama moc do innego o wiekszym spl i bedziesz mial glosniej i to przyznales a teraz mowisz że nie?....


Nie gadamy tu o podawaniu 5kw rmsu i co do tej skutecznosci to raczej im mniej glośnik jej ma wym wiecej wytrzymuje a nie że wszystkie suby o bardzo dużej mocy maja mały spl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując określoną cześć twojej wypowiedzi wyraźnie dałem do zrozumienia do czego odnosi się moja... Nie ważne. Nawet jeśli chcesz dyskutować o słuszności wyboru omawianych w temacie subów to przeczytaj odpowiedzi poprzedzające twoją... I postaraj się je zrozumieć. Będziesz wtedy wiedział, że zamiast zmieniać suba przy tym piecu lepiej wymienić piec i podać temu subowi więcej bo mimo większej skuteczności cadence ten piec nie wyciągnie z nich więcej niż z fx-a pod dobrym zasilaniem...

Edytowane przez Demondemidi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...