Skocz do zawartości

Jaki samochód do 11tys zł???


LEju_THC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

cursor, jak to mówią nie ma wyjątku bez reguły

co do opla to ma ojciec i mam możliwość jazdy tym samochodem praktycznie kiedy stoi na podjeździe. Kumpel miał salonowego i po 7 latach samochód był już troszkę naruszony pod względem blacharskim pomimo 80kkm na blacie. Wiadomo że są zadbane egzemplarze i tutaj nie będę się z nikim kłócił. Racja 100% ale znaleźć taki model najłatwiej nie jest. Szczególnie jeśli chodzi o starsze wozy. Ceny wtedy również robią się z kosmosu.

Co do silników to nie chodziło mi o przebiegi bo przebieg przebiegowi nie jest równy. Zupełnie inaczej zachowuje się samochód który robi na codzień kilometry w mieście a inaczej taki który łoił grube kilometry na trasie. Bardziej chodzi mi o to że te mocniejsze silniki jak w większości samochodów zresztą są dość mocno eksploatowane. Rzadko kto kupuje samochód z mocnym silnikiem po to żeby jeździć jak emeryt.

 

Jako że pół roku temu kupiłem samochód za kilka złotych więcej i gdybym miał teraz jeszcze raz wybierać zdecydowanie wziął bym japońca. Te samochody jeżdżą przyjemnie.

Jedyną alternatywą dla japońca jest jakiś diesel. Większość właśnie mówi że o klekot badziewie a jak wsiądzie w dobrze utrzymanego klekota to kopara mu opada jak wciska gaz i objeżdża mocniejsze fury w benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jedyną alternatywą dla japońca jest jakiś diesel. Większość właśnie mówi że o klekot badziewie a jak wsiądzie w dobrze utrzymanego klekota to kopara mu opada jak wciska gaz i objeżdża mocniejsze fury w benzynie.

 

..... bo pewnie kiepscy "kierownicy" sie trafili :idiota:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną alternatywą dla japońca jest jakiś diesel. Większość właśnie mówi że o klekot badziewie a jak wsiądzie w dobrze utrzymanego klekota to kopara mu opada jak wciska gaz i objeżdża mocniejsze fury w benzynie.

 

..... bo pewnie kiepscy "kierownicy" sie trafili :D Ja mam japonca i benzyne i nastepny tez bedzie benzyna na pewno ale czy japoniec to sie zobaczy bo na obecna chwile japoncy nic fajnego nie pokazali, ktore za kilka lat (taki 3-5 latek) bedzie fajny do przejecia.

 

Nowy Avensis to "paździerz" i nie ma fajnego silnika benzynowego (max 2.0L ~ 150 KM)

Nowy Accord sie tylko bardziej napompowal w stosunku do poprzedniej wersji (silniki te same)

Jedynie nowa Mazda 6 wyglada fajnie i ten silniczek 2.5 V6 calkiem przypada mi do gustu :idiota:

 

Za to wsrod "dojczwagenów" to ostrze sobie pazurki na przyszly (3-5 latek) Insignie, podoba mi sie bardzo i z silnikow benz. tez jest co wybrac :D

 

Na chwile obecna jedynego diesla jakiego bym bral pod uwage to ta rzedowa 6 - 3 litrowy z BMW. Kumpel ma w 3'ce (E46) z full M-pakietem, jak sie przejechałem to faktycznie kopara opada, natomiast wujek ma Passka 2.0TDI z DPF (136 KM w B5 po FL) i to jak dla mnie to "paździerz"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Avensis to "paździerz" i nie ma fajnego silnika benzynowego (max 2.0L ~ 150 KM)

Nowy Accord sie tylko bardziej napompowal w stosunku do poprzedniej wersji (silniki te same)

Jedynie nowa Mazda 6 wyglada fajnie i ten silniczek 2.5 V6 calkiem przypada mi do gustu :idiota:

 

Za to wsrod "dojczwagenów" to ostrze sobie pazurki na przyszly (3-5 latek) Insignie, podoba mi sie bardzo i z silnikow benz. tez jest co wybrac http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

 

Ostatnio w zakupie kontrolowanym na TVN Turbo dokladnie te autka pokazywali :D Wygrala Mazda 6 i szczerze mowiac nie dziwie sie, Insignia ponoc ostro przereklamowana :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebring, oki ale jak kupie nawet taka ibize 1,9tdi i padnie mi w niej albo turbo albo pompa paliwa to ja dziekuje...koszty nie sa raczej niskie....

Ojcu u vectrze padla pompa to wiem cos na ten temat....A i takie tdi tez nie bedzie mialo niskiego przebiegu i nie znamy jego przeszlosci....wiec taki dieselek to tez nie jest takie "extra" wyjscie przynajmniej takie jest moje zdanie....fakt mozna trafic na samochod w dobrym stanie z dieslem ale mozna tez trafic dobra benzyne :niepewny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej jestem za mniejszym wozem, vectra to spora landara...

 

Nie robmy sobie zartow. Vectra jest niestety ciasna i malo komfortowa jak na swoje aspiracje klasowe.

Ja tez osobiscie nie jestem przekonany do Opla, a Vectre uwazam za samochod najwyzej przecietny.

Opinia o blacharce z powietrza sie nie wziela. Tendencja do gnicia jest troche ponad przecietna.

Oczywiscie plusy tez swoje ma np dostep i koszty czesci (niestety w przypadku 2,5 az tak kolorowo nie bedzie), mechanicznie dosc trwala.

 

No i nie wiem czy za te pieniadze znajdziesz egzemplarz w sensownym stanie.

2,5 w miescie wciaga potworne ilosci paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leju_thc, tak samo trudno jest znaleźć dobrego diesla jak dobrą benzynę z mocnym motorem.

To że turbina może paść to jest ryzyko. Tak samo jest ryzyko że jak kupisz benzynę to rozrząd Ci trzaśnie. Jak każdy by tak pesymistycznie podchodził do tego to pewnie większość by nie kupowała samochodów.

A jak by Ci padła turbina w 1.9TDI to dajesz większą do tego duży IC strojenie (ewentualnie jeszcze wtryski) i masz już nieźle zapier&^$* diesla :niepewny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Landara w sensie ze lepszy woz w malej budzie + mocy motorek = fun z jazdy ;]

Jak chcesz z wiekszych no to greg-si, daje dobry przyklad z Toledo, przestronne i wygodne dosyc autko, bagaj jest zajeb**** duzy :wstyd:

Nie wiem jak ta buda zamiata z TDI ale jak na 110koni i ta wage to idzie jechac normalnie.

Starszy brat zanim kupil Corrado to jezdzil Toledo 2.0 115konnym przyjechal nim z rajchu i to szlo az milo ile zegarek pokazal tyle smialo mozna bylo jechac i na starcie nie byl osowiały ...

 

Ciezko ci bedzie kupic mozny wozek bo wiadomo ze czlowiek chce kupic w miare nie stare, mocne i najlepiej zeby swiezo wygladalo w srodku i na wierzchu :oczami:

 

Aahas Znajomy pomyka Renault Laguna RXT 2.0 99r +LPS sekwencja i dal za to jakies 12koła (pewne autko) full bez skory i to tez zapierdziela niemilosiernie do tego jest prze wygodna ;] nie czuc predkosci..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nadal rozgladam sie za vectra b :) patrzylem tez na ibize ale uwazam ze jest to za maly samochod dla mnie. natomiast takie samochody jak toledo, golf III mi sie w ogole nie podobaja. Gdybym znalazl e36 325tds w dobrym stanie to mysle ze bym sie nie zastanawial i zdecydowal na nia....ale bardzo prawodopodobnie zostane jednak przy vectrze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greg-si, ja tam nigdy nie wsiądę do niemca!!!:) sam mam mitsubishi lancera;) jestem z tego dumny, cudowne auto.

Nie jestem jak każdy, żeby mieć auto jak każdy!!!

w moim mieście (70tysi ludzi) jest 5 sztuk takiego jak mój 3 kombi (czerwony, srebrny, brązowy), 2 sedany (biały, ciemny grafitowy) :)

z czego 1 kombi mój (czerwony), a sedan mojej kochanej dziewczyny;)(ciemny grafit) pozdrawiam wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejedź się vectrą później jakimś japończykiem to poczujesz o czym mówię

 

Jezdze Vectra, przejechalem sie Mazda dziadka. Przyjemniej jechalo mi sie Vectra. Takze nie mow mu ze to jest powszechna prawda tylko tweje subiektywne odczucie.

 

[ Dodano: 2009-05-11, 15:33 ]

to jakiego japonczyka polecacie w takiej cenie?? :)

 

Starego ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FUBU, ojciec ma vectrę dłużej niż Ty się golisz i mogę co nieco o tym powiedzieć bo przez ten czas przesiadałem się do różnych samochodów. Vectra na początku mnie ujęła swoją stylistyką zewnętrzną. Teraz mi spowszedniała. Co do walorów użytkowych to we wnętrzu nie ma tyle miejsca ile można by było się spodziewać. Accord oferuje w budzie o identycznych niemalże wymiarach dużo więcej miejsca. Co do spraw technicznych to w oplach, fordach którymi miałem okazję jeździć wszystko chodzi na siłę. Trzeba się namęczyć by coś zrobić czy zmienić bieg wcisnąć sprzęgło itp. Mam porównanie do niezjeżdżonych samochodów. Ojciec w vectrze ma 115kkm a braciak w focusie z 2006r 80-90k.

Sam nie mam japończyka ale samochód zrobiony na licencji japońca. Całkowicie inna kultura jazdy. Sprzęgło wchodzi jak nie powiem co w co skrzynia pracuje tak lekko że mógłbym nosem zmieniać biegi. I tak nie jest to to samo co japoniec ale taka namiastka.

Widać że wieloma autami nie jeździłeś. CRX, cif czy tojki, nissany, mitsu z tym że te starsze to majstersztyki. Tym się chce jeździć.

Większość kupuje niemców bo boi się japońców że jak coś padnie to mogiła. Może i słusznie bo niektóre pierdoły są drogie ale ten fan jak wsiadasz do samochodu który waży 900km ma pod machą ze 130km i kręci się zajebiście wysoko to jest to co młody człowiek lubi.

Ps. Jeśli Cię uraziłem to sorry ale nikt mi nie powie że vectra to jedyny słuszny samochód w tej kasie. Ojciec chciał żebym od niego kupił vectre ale nie chciałem bo znam ten samochód. Mojemu ojcu bardzo odpowiada ten samochód i nie powiem bo samo go na niego namówiłem. Miał kupić golfa 3 ale udało się go przekonać.

 

Leju_thc, obie furki fajne ale w pierwszym przypadku cena bardzo mała. Szczerze to wolę starszy samochód ale pewny od prywatnej osoby a nie handlarza.

Accord bardzo mi się podoba w coupe. Bardziej rzadki i na pewno przy dobrej feldze większość zawiesi na nim oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greg-si, przedewszystkim nie dopuszczasz ze ktos moze miec inne zdanie niz ty.

 

ja wole swoje e36 niz od civica 6 kumpla, poprostu lepiej mi sie tym jezdzi i juz. i tak wole niemca i tak. (oczywiscie jesli chodzi o ta klase - bo zadnymi evo, 3000gt czy sxami nie jezdzilem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeźnik, pewnie że dopuszczam zdanie innych

o BMW nie było mowy więc nie wiem dlaczego tak nagle Cię to zabolało? Cif 6 to już nie to samo co 4 czy nawet 5 a tym bardziej CRX

nie wspomnę o tym że porównanie samochodu z napędem na tył nie jest trafnym do przednio napędowców. Do napędu na tył będę chciał wrócić.

Poza tym zauważ co ja napisałem. Napisałem o walorach użytkowych a nie tym kto kocha się w danej marce. Jeden uważa że BMW jest jedynym słusznym inny że hanka a jeszcze inny poza pugiem świata nie widzi. Bardzo dobrze że tak jest bo jakby tak nie było byśmy mieli jedną markę i byłaby nuda na drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...