Skocz do zawartości

DEGO MASTER a 3way?


stanec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jako, że mi się napatoczył komplet Mastera mam pytanie czy ktoś z Was miał może okazję słyszeć ten system w 3 drogach? Coś a'la 3 drogi na Supremo, zawsze miałem 3 drożne systemy i jednak podobają mi się ogólnie bardziej niż systemy 2 drożne.

 

Jeśli tak to z jakim średniakiem to łączyć aby nie odstawał klasowo? Widziałem na internetach np. takie połączenie z Dego SP 3.0 MR:

 

http://www.driversoundinter.com/backoffice/manage_data/upload_file/file_text_editor/TX_16052013100106_388b4ab1d4d2ada857ae2e0baf878db2.jpg

 

 

Temat luźny i bez pośpiechu, ale liczę na jakieś sugestie, opinie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w aucie, spięty z 2.1. Ogólnie rzecz biorąc szkoda zachodu, lepiej czas na strojenie 3 dróg i poszukiwanie złotego środka/dniaka poświecić na przyłożenie się do zamocowania i doboru kompanów na 2 drogi. Takie moje zdanie, może ktoś ma inne.

 

I jeszcze jedno, wtopienie tweetera w słupek spowodowało że grał jak z d..y, nie wiem czym to spowodowane, podobnie miał Łukasz - Gwoździo w swojej A6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno, wtopienie tweetera w słupek spowodowało że grał jak z d..y, nie wiem czym to spowodowane, podobnie miał Łukasz - Gwoździo w swojej A6.

Ciekawa sugestia..Ciekawe ile w tym prawdy ??? ☺ Tez je mialem w slupkach a czy graly jak z dupy ?? Nie testowalem na mocowaniach i w slupku.. A moze trzeba bylo ☺
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomek za opinie. Co do wmontowywania tweetera w słupek to słyszałem kiedyś podobną opinię odnośnie innego tweetera, że właśnie w słupku grał gorzej niż luzem, ale i tak nie będę go wciskał w słupek, będzie luzem.

 

Wstępnie gra to teraz sobie u brata w 2 drogach, żeby nie leżało i się nie kurzyło i generalnie słychać, że jest potencjał w tym systemie i nawet mi się podoba brzmieniowo, więc może sobie zostawię na dłużej i potestuję już w nowym aucie.

 

Tylko właśnie myślę o 3 way, ale zobaczymy, może ktoś jeszcze się wypowie w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii trzeba Ci szukać średniaka grającego raczej jasno.

 

Doskonale brzmieniowo z Masterami komponował się ceramiczny średniak Eton'a - 3-401/A4/25MG.

Na tyle na ile pamiętam Dego 3.0MR, Eton jest jednak produktem wyższej klasy, zdecydowanie bliżej mu jakościowo do tego co reprezentuje sobą Master.

Walory montażowo-aplikacyjne również mogą być nie bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje subiektywne opinie po moich subiektywnych odsłuchach gdyż nawet u siebie miałem i w 2 i 3 drogach ten woofer.

 

1. do dego master pasuje najlepiej tweeter dego master montowany na uchwytach,

2. tweeter dego master gra odwrotnie proporcjonalnie do jakości zabudowania go w słupku

3. u mnie woofer dego master 3 drogach buczał i grał ospale (oczywiście i drzwi też dodawały swoje)

4. aktualnie mam go w dwóch drogach jest lżej i z większym wykopem.

5. w przypadku jakichkolwiek wątpliwości patrz punkt 1

 

tyle ode mnie

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenne sugestie chłopaki. A czemu MAXAM pozbyłeś się tych średniaków?

 

Adamu - czyli im gorzej wygląda tweeter na słupku tym lepiej gra  :wink:  Wynika z tego, że najlepsze będą ori blaszki do montażu oraz, że albo 2 drogi na Masterze albo 3 drogi z innym wooferem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenne sugestie chłopaki. A czemu MAXAM pozbyłeś się tych średniaków?

Nie mam czasu na system trójdrożny.

Nawet aktualny dwudrożny nie jest ogarnięty.

Natomiast jeśli w przyszłości zapragnę znów zwiększyć liczbę przetworników w aucie, Eton będzie z pewnością wysoko na liście.

 

Nie ma żadnej potrzeby stosowania średniotonowego z Masterem, jego pasmo do 2000 Hz jest genialnie liniowe, a dalej nie posiada trudnych do odfiltrowania rezonansów.

Nie mogę się zgodzić z niczym co napisałeś.

Już na pomiarach producenta ten przetwornik zaczyna "opadać" poniżej 2kHz. W aucie jeszcze bardziej się to uwidacznia.

A rezonans własny materiału membrany wcale tak łatwo odfiltrować się nie daje. Na pewno w moim systemie.

 

Uważam, że 2000MW to świetny woofer ale wymaga do pary tweeter'a pozwalającego na niski podział i sporo pracy. To dlatego tak bardzo po drodze mu z tweeter'ami z tejże serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Już na pomiarach producenta ten przetwornik zaczyna "opadać" poniżej 2kHz.

 

Myślę, że to opadanie po 2KHz to raczej zaleta, nie miałem tego głośnika (charakterystykę widziałem w specyfikacji). Co do filfiltrowania nie powinno być kłopotu nawet na dobrej pasywnej zwrotnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje subiektywne opinie po moich subiektywnych odsłuchach gdyż nawet u siebie miałem i w 2 i 3 drogach ten woofer.

 

1. do dego master pasuje najlepiej tweeter dego master montowany na uchwytach,

2. tweeter dego master gra odwrotnie proporcjonalnie do jakości zabudowania go w słupku

3. u mnie woofer dego master 3 drogach buczał i grał ospale (oczywiście i drzwi też dodawały swoje)

4. aktualnie mam go w dwóch drogach jest lżej i z większym wykopem.

5. w przypadku jakichkolwiek wątpliwości patrz punkt 1

 

tyle ode mnie

:)

 

Bardzo ciekawe wnioski , potrafi zagrać w 2 way , a w 3 way nie :wink2:

Potrafie zrozumieć , ze mająć przed soba mozliwość wyboru głośnika jedynie do zakresu midbasu za porównywalną cenę mamy szersze pole manewru , ale raczej nie to miales na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie natomiast zaciekawił wpis o tw montowanym w słupku.

Dodam, że jedyny system w którym słyszałem ten przetwornik grającym na poziomie swojej ceny/klasy był właśnie zamontowany w słupku.

Na domiar użyto podział pasywny(2 way) :)

 

Tak bywa , gdy widzi sie karty a nie widzi w co jest grane.

Dlatego nie ma przenoszenia projektu 1 do 1 z podobnym skutkiem .

Aby było jasne , to nie jest przytyk do nikogo , tylko zwrócenie uwagi , ze nawet gdy istnieje jedynie 1 przyklad na poprawnośc takiej aplikacji , to oznacza tez , ze da się to zrobić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Bardzo ciekawe wnioski , potrafi zagrać w 2 way , a w 3 way nie :wink2:

nie pisałem co głośnik potrafi bo pewnie potrafi tyle ile się z niego umie wyciągnąć, napisałem jak grał u mnie co bardziej może przekładać sie na wniosek mówiący o tym jak mi idzie (lub nie) ustawianie grania w moim aucie niż jakie są możliowści głośnika, bo te są wyjątkowo duże i adekwatne do ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pisałem co głośnik potrafi bo pewnie potrafi tyle ile się z niego umie wyciągnąć, napisałem jak grał u mnie co bardziej może przekładać sie na wniosek mówiący o tym jak mi idzie (lub nie) ustawianie grania w moim aucie niż jakie są możliowści głośnika, bo te są wyjątkowo duże i adekwatne do ceny.

 

Jakos tak przeczytalem , ze wyszło mi na inne ...... .

Technicznie zatem nie ma powodów aby w 3 drogach grał gorzej niz w 2 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie ile wersji woferów Masterów jest na rynku.

ja w tej chwili posiadam już 3 różne datasheety do nich.  ostatni udało mi się zdobyć bezpośrednio w Ehmannie i zakładam że jest najbardziej aktualny.

o ile na wszystkich parametry TS wiele się nie zmieniły (więc na basie powinny grać podobnie), o tyle charakterystyki już tak.

 

 charakterystyka którą znalazłem w moim pudełku jest bardzo mocno wygładzona ale widać na niej podbicie na 7kHz. spadek od 1,5kHz do 150Hz wynika raczej z warunków pomiaru (w pozostałych charakterystykach go nie ma więc pewnie tam zastosowali dużą odgrodę).  

 

Na następnej charakterystyce widać już wyraźny rezonans na 5kHz . przy wysokim cięciu , lub niskim rzędem może go być dalej słychać.

 

Za to na ostatniej charakterystyce rezonans jest już zmniejszony i wreszcie nie dominuje nad resztą pasma. 

W każdym razie wygląda na to że Dego cały czas coś przy głośnikach majstruje, i że głośniki kupione w różnym okresie mogą różnie brzmieć. Szczególnie jeśli się je tnie wysoko, niskim rzędem, a rezonansu nie wycina. 

932 0126 00 - Beiblatt Set-Master 2000MW (2).PDF

MASTER2000MW (3).pdf

post-14994-0-86814700-1448359492_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co z tego, ze dali te charakterystyki jak one maja sie nijak do tego jak wyjdzie w aucie po montażu

 

ale rezonans sam nie zniknie, i taka charakterystyka daje Ci pewnie pogląd jak filtrować, albo przynajmniej jakiego zakresu unikać. 

informacja o wzroście 3harm powyżej 1,5 kHz też może coś zasugerować propo wybrania podziału,  albo zabek na impedancji przy 1,4kHz.

przynajmniej ja na to patrzę, nikogo nie zmuszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...