Skocz do zawartości

Astra G - na początek Instalacja


kobart
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 


P.s. Ja nie zalutowuje tulejek bo to utwardza linkę w środku i potem cienka śruba terminala ma problem zgnieść ja bez problemu i ułożyć tulejkę w terminalu. Piszesz ze niby zalutowujesz tylko końcówkę ale zawsze kabel zassie trochę cyny do środka

:ok:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


W komorze silnika wywierciłem dziurę w ścianie grodziowej,

Też tak mam tylko niżej z gumowym przelotem inaczej jest niewygodnie , obok linki do gazu bodajże , jak by była wersja 1,8 xe125 km to by było fabrycznie miejsce po lince gazu  i zaślepka .:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Żeby nie było, że nic się nie dzieje to zrobiłem pod maską big 3.

post-7899-0-51416900-1449768012_thumb.jpg

 

post-7899-0-00397000-1449768013_thumb.jpg

 

post-7899-0-42495300-1449768013_thumb.jpg

 

Po tym zabiegu na włączonym ksenonie, włączonym radiu i po ustawieniu klimatronika na grzanie komputer pokazał:

post-7899-0-94887100-1449768013_thumb.jpg

 

Ogólnie jest o niebo lepiej, spadki są o wiele mniejsze, w trasie praktycznie ciągle jest ładowanie na poziomie 14.2 V przy włączonych odbiornikach.

 

Dziś pojechałem też zakupić kolejną część układanki, mianowicie 2,5m2 maty AB-2 na przednie furtki i do tego piankę 6mm na tapicerkę drzwi. Czekam jeszcze na blachę alu, docinam większy dystans i zaczynam działać z drzwiami. Podjąłem decyzję, że od razu wyciągam woofer przed tapicerkę.

post-7899-0-42743500-1449768011_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny wyświetlacz z napięciem i temperaturą :D

To zwykły TID z założonym komputerem z Czech bo oryginalnie u mnie nie było komputra w aucie :rotfl:

 

 

Pod ten peszel z plastiku dawałeś plecionkę ?

NIe dawałem, uznałem, że nie ma sensu. Jest to kabel spawalniczy w grubej gumie i dodatkowo idzie w peszlu więc plecionkę uznałem za zbędną.

 

 

A nie myslales nad klemami? Chocby Ghost.

Może kiedyś, na chwilę obecną mam troszkę inne priorytety, oprócz instalki CA wróciłem znowu do kolekcjonowania płyt vinylowych a to kosztuje sporo.

 

 

Chyba sie trochu peszelek przytopil hehe

Tak delikatnie, ale tylko z zewnątrz i nie ma nigdzie przetopienia do przewodu więc tego nie ruszałem. Specjalnie zostawiłem to na górze przy aku, to jak się będzie coś działo to zadziałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe dawałem, uznałem, że nie ma sensu. Jest to kabel spawalniczy w grubej gumie i dodatkowo idzie w peszlu więc plecionkę uznałem za zbędną.

Ja jednak dałem na całej długości przewodu plusowego też spawalniczy 25mm2 czerwony oplot a dodatkowo pod maska na oplot peszel, myślę że ważne jest żeby było widać na każdym odcinku że to czerwony wiec plusowy kabel, tym samym na masowy dałem czarny oplot i gdzie trzeba było peszel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak dałem na całej długości przewodu plusowego też spawalniczy 25mm2 czerwony oplot a dodatkowo pod maska na oplot peszel, myślę że ważne jest żeby było widać na każdym odcinku że to czerwony wiec plusowy kabel, tym samym na masowy dałem czarny oplot i gdzie trzeba było peszel.

Ja myślę że to nie ma znaczenia jeśli jest zaznaczone który to + i -.

Fabryka też nie daje innych kolorów i jakoś nikt się nie myli.

 

To jakie zabezpieczenie kabli zastosujemy to tylko estetyka, ważne żeby były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po nowym roku mimo niskich temperatur zabrałem się wreszcie za wytłumienie drzwi i zamontowałem głośniki w przednich furtkach. Nie jest to wszystko jeszcze skończone, tw póki co po prostu leżą na desce bo nie miałem czasu ich jeszcze na słupkach umieścić, a chciałem za wszelką cenę w weekend uruchomić system, żeby zobaczyć jak to gra.

 

Na początek wykonałem kabelki od wzmaka do zwrotek i od rozety do pieca:

post-7899-0-46483000-1452541645_thumb.jpg

 

post-7899-0-05957000-1452541646_thumb.jpg

 

Następnie wziąłem się za tłumienie drzwi wewnątrz, wiem, że co niektórzy będą się śmiali ale na jedne drzwi razem z montażem blachy i głośnika zeszło mi 7 godzin, a nie piłem przy montażu ani grama :rotfl: :rotfl: Panele mdf od spodu oklejone matą przed przykręceniem do blachy.

 

Drzwi wewnątrz:

post-7899-0-64485200-1452541646_thumb.jpg

 

Blacha:

post-7899-0-19652800-1452541647_thumb.jpg

 

Drzwi na gotowo:

 

post-7899-0-77889200-1452541647_thumb.jpg

 

Tapicerka wyklejona gąbką:

post-7899-0-94430300-1452541644_thumb.jpg

 

Mała plątanina w aucie, żeby jak najszybciej uruchomić granie:

post-7899-0-39772300-1452541648_thumb.jpg

 

I pajęczynka w bagaju:

post-7899-0-20244300-1452541644_thumb.jpg

 

Auto póki co stoi w garażu i czeka na weekend, aż będę mógł z nim dalej działać. Pierwsze odsłuchy bardzo pozytywnie, na razie nawet tw mnie nie męczy, póki co jestem w fazie zachwycania się graniem po przesiadce ze zwykłych pierdziawek.

 

Plan na weekend jest taki, żeby pochować kable głośnikowe w skórę węża i pod tapicerkę, ogarnąć bagażnik a później...będziemy rozbierać drzwi kierowcy i szukać co i gdzie pierdzi na niektórych numerkach. Wstępnie zlokalizowałem, że denerwujące brzmienie dochodzi z okolic klamki więc nią się zajmę na początek.

 

Dla informacji, na drzwi zużyłem 3m2 maty, a teraz czekam na grom krytyki co zrobiłem nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pod drugim otworem technologicznym też masz blachę to ciężko będzie się do czegokolwiek przyczepić. Może do wyciągnięcia woofera przed tapicerkę. Ale jak na początek prac bardzo dobrze. 7 godzin na jedne drzwi? Ja we Fiacie Ducato męczyłem się chyba nawet więcej, a nie dałem blachy pod otwory tylko 3 warstwy maty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj poskładałem wreszcie auto do kupy, pochowałem przewody głośnikowe i sygnałówki. Co cieszy to brak jakichkolwiek zakłóceń z instalacji, ale po założeniu tapicerki na drzwi dźwięk wg mnie z wooferów zmienił się diametralnie, także już myślę nad wyciągnięciem wooferów przed tapicerkę, bo bez niej było jakby jaśniej w samochodzie. Zaczynam też dogłębnie analizować możliwość zmiany tweeterów na ori zwrotce na coś innego, no właśnie tylko na co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


dźwięk wg mnie z wooferów zmienił się diametralnie

Z moich obserwacji wynika, ze właściwie zawsze dźwięk się zmienia po założeniu boczków.

 

 


Zaczynam też dogłębnie analizować możliwość zmiany tweeterów na ori zwrotce na coś innego, no właśnie tylko na co?

Na spota zajedź do Łodzi, sporo różnych znajdziesz w autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Fajnie ze temat zacząłeś od "podstaw" bo można na bieżąco patrzeć jak rozwija się instalka :)

Nie widze fotek z zalutowanymi końcówkami oczkowymi a jestem akurat na tym etapie, rozwiercałem dziurę na końcu tulejki od konektora i próbowałem nasmarkac tam lutownicą ale łapie mi tylko z wierzchu (nie chce wlecieć do środka) może masz na to jakiś patent?

Można usłyszeć jakaś opinie od Ciebie na temat tych mat? Widziałem ze są w przystępnej cenie ale to zapewne ma swoje minusy :)

Będę bacznie obserwował temat, powodzenia w kolejnych pracach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce zlutować tylko ze względu mocniejszego "przytwierdzenia" kabla do konektora, ponieważ ubijanie młotkiem cienkich linek na nie za wiele sie zdaje w moim przypadku :P

Spróbuje patenty z jakimś palnikiem, dziękuje za sugestie i przepraszam autora za "spam"  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...