Skocz do zawartości

Bmw E46 Coupe by Dares


Dares
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dostaniesz mandat albo zabiorą dowód zapłacisz a za to kupisz dobre białe ledy i jeszcze zostanie jesli masz ksenon to fura całkiem inaczej się prezentuje.

 

Nie myślałeś wystawić obu pieców tak jak pionka (dwie pułki jena pod drugą) aby mieć je na wystawie jesli już zajmujesz miejsce w bagażniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

sQr- ledy założyłem nowe, pozostaje instalacja prądowa. Naciskaj dalej to się za to wezmę w końcu :rotfl: Hmmm powiem tak, jak robiłem skrzynię to wydawało mi się to jako jedyne słuszne wyjście. Oklejając tapicerą miałem już nowe pomysły. Troszkę ciasno tam mam, chyba nawet myślałem o takim ułożeniu jak pisałeś. Efekt byłby taki że albo bym musial bardziej je wysunąć do przodu i odpuścić taki mechanizm wyjmowania koła. Albo jeden by przykrywał drugi - tak myślę.

 

Co do Pionka to nie zawiodłem się i jest tak jak poprzedni właściciel gwarantował :ok:

Przód chyba pasywnie. Póki co mam zwrotki. Zastanawiam się nad nowymi głośnikami na przód...może DLS R6.2... ale to może w wakacje się będę zastanawiał :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace lecą do przodu  :)

Przyszły zabawki tak więc ruszyłem przewody. Aktualnie wzmaki są podłączone pod rozdzielacze na gotowo. Kable same w sobie nie były lutowane do końcówek, dość mocno to siedzi. Ewentualnie to nadrobię jeśli faktycznie jest to konieczne. Musiałem trochę pokombinować żeby wszystko weszło na swoje miejsce  :wink: Płyta tez już jest przykręcona i na moje szczęście wchodzi na styk na swoje miejsce :D Jednak mam problem z kablami 50mm2. Zastanawiam się czy je dać tak jak pokazałem na focie, czy może wyciąć otwór nad rozdzielaczami i tamtędy je puścić. Jak sądzicie ?

post-13959-0-85049900-1454668890_thumb.jpg

post-13959-0-35183400-1454668894_thumb.jpg

post-13959-0-70909700-1454668897_thumb.jpg

post-13959-0-39187500-1454668900_thumb.jpg

post-13959-0-60880700-1454668903_thumb.jpg

post-13959-0-26259900-1454668906_thumb.jpg

post-13959-0-79939000-1454668910_thumb.jpg

post-13959-0-80644700-1454668915_thumb.jpg

post-13959-0-03707200-1454668921_thumb.jpg

post-13959-0-89101600-1454668978_thumb.jpg

post-13959-0-99951900-1454668984_thumb.jpg

post-13959-0-57111600-1454668991_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo pracy wlozonej w zabudowe - podloga dzielona fajna sprawa. Tylko wybaczcie szanowni panowie i Ty zalozycielu tematu ale nie bardzo ogarniam projekt. Czy mozna by bylo przyblizyc gdzie i co ma byc w bagazniku umiejscowione? Gdzie beda suby co najwazniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....ale nie bardzo ogarniam projekt. Czy mozna by bylo przyblizyc gdzie i co ma byc w bagazniku umiejscowione? Gdzie beda suby co najwazniejsze

 

Też mam z tym problem, ale cierpliwie czekam :-)

 

Fajnie ogarniasz temat kabli, to później zaprocentuje bezawaryjną i bezproblemową pracą systemu. Kibicuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi, na końcowy efekt będzie trzeba trochę poczekać :hyhy:  Sporo pracy jeszcze mnie czeka. Teraz będzie czas na kable zasilające. Muszę je poprowadzić jeszcze przed żywicowaniem. Co do głośników, będą one właśnie po bokach  skrzynki, w komorach zamkniętych  :wink2: Nie mam jeszcze wybranego modelu, nie wiem jaka pojemność wyjdzie. Sprawa sie komplikuje bo jedna strona ma więcej miejsca niż druga(przez wlew prawdopodobnie). Póki co zabudowa waży dość sporo, za to idealnie się wpasowała do bagażnika. 

sQr- rozdzielacz ma wskaźnik i chciałem żeby można było go normalnie odczytać :P  kable są pod wymiar więc mamy mało opcji. Boje się troche że takie wygięcie kabli im zaszkodzi. I nie wygląda to zbyt dobrze :P  Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł? Każdy mile widziany  :)

post-13959-0-68531300-1454699164_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa sie komplikuje bo jedna strona ma więcej miejsca niż druga(przez wlew prawdopodobnie).

Może nie aż tak bardzo się komplikuje. Przypuszczam, że maksymalnie z klejonką wyjdziesz do wewnętrznej krawędzi tego czarnego plastiku na dnie boczka i po prawej stronie są szanse na 20l brutto, a może i trochę więcej. Po lewej stronie robisz lustrzane odbicie ale z większą pojemnością wymuszoną przez wnękę - sądzę, ze właśnie w taki sposób chcesz temat wizualnie rozwiązać. Pozostaje Ci pomiar kubatury prawej strony, a następnie redukcja lewej o różnicę objętości między nimi na ten przykład klockami z MDF-u, no i oczywiście dobór subów.

Mimo wszystko ja jednak byłbym za jedną 12-ką w miejsce tych dwóch 10-ek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do klejonki to chyba tak zrobię jak radzicie, nawale tam jakiegoś mdf czy resztek z cieć :super: Będę tam musiał jeszcze wpuścić jakąś rurę plastikową, tak żeby spokojnie kable doprowadzić do skrzynki.  Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny to musi być (i oby było) symetrycznie. Żywica fakt poleci najdalej do tego plastiku czarnego, wszystko musi być tak samo funkcjonalne jak przed zabawą. Póki co dzielona podłoga sprawdza się znakomicie :cwaniak: 

Pomysł dwóch 10'' pojawił się w sumie nagle. Zawsze chciałem mieć fajną zabudowę rodem z filmów Szybcy i Wściekli :P a do tego lubię poczuć na kościach jakieś mocniejsze uderzenie :wsciekly: .  Nie wykluczam zmiany kiedyś w przyszłości na mocniejsza 12 :cool: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Co do klejonki to chyba tak zrobię jak radzicie, nawale tam jakiegoś mdf czy resztek z cieć :super:

Oczywiście, że tak bo MDF w postaci śmieci to nadal MDF a pył pomieszany z żywicą to doskonały budulec. Spróbuj uzyskać jak jak największą zawartość MDF-u w lepionym pudełku. Uzyskasz w ten sposób brzmienie zbliżone do zwykłej skrzynki z MDF-u bez dodatku żywicy a co za tym idzie finalnie mniej roboty i kasy w związku z dotłumianiem matą, pastą itp.


 

 


Będę tam musiał jeszcze wpuścić jakąś rurę plastikową, tak żeby spokojnie kable doprowadzić do skrzynki.

Nie ma potrzeby. Wystarczy wybrać odpowiednie miejsce w gotowej skrzynce i nawiercić otwór odpowiedniej średnicy dla użytego przewodu a ewentualne małe nieszczelności zaprawiasz silikonem i właściwie gotowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa instalka, widać ze podchodzisz do tematu starannie i wygląda to bardzo przyzwoicie :)
Szkoda tylko ze tego "hifona" schowałeś a z tego co czytałem to chcesz uzyskać sympatyczny dla oka efekt po otworzeniu bagaja. 
Ciekaw jestem jak Ci wyjdzie zabudowa pod suby ale zapowiada sie fajnie, oby tak dalej trzymam kciuki :)

btw. czemu na wzmakach do kabli nie zastosowałeś konektorów "widełkowych"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby. Wystarczy wybrać odpowiednie miejsce w gotowej skrzynce i nawiercić otwór odpowiedniej średnicy dla użytego przewodu a ewentualne małe nieszczelności zaprawiasz silikonem i właściwie gotowe :)

 

 

Co do tego to na pewno to wykorzystam przy wpuszczaniu kabli głośnikowych do skrzyni :) Zasilające puszcze poza, jednak trochę grube są. I chciałbym móc wyjąć te skrzynki w dość szybki sposób, gdyby przyszła taka potrzeba. Mam jeszcze w głowie pewien system zabezpieczający skrzynki żeby nie latały po bagażniku w razie W :cool:

 

 

Szkoda tylko ze tego "hifona" schowałeś a z tego co czytałem to chcesz uzyskać sympatyczny dla oka efekt po otworzeniu bagaja.

 

Z początku był taki pomysł, ale pomyślałem ze dam małego na górę, zwężę skrzynkę i będzie więcej miejsca w clozecie. Podczas prac zrezygnowałem z tego i doszedłem do wniosku że w ten sposób może to troszkę lepiej wyglądać (brak niebieskiej poświaty Hifonics = bursztynowa poświata na Pionka  :D ) Trochę za późno teraz na przekładkę, ale przez chwilę o tym pomyślałem. Przynajmniej na spokojnie wyreguluje Suby z kabiny :P

Czemu nie dałem widełkowych ? Aaa, tak mi się zamówiło te oczkowe :rotfl:  Trochę to w pośpiechu zrobiłem a pomyślałem że oczko może się lepiej trzymać wpuszczone w śrubę :)

Cieszą mnie Wasze komentarze. Super się przy takiej zabudowie człowiek bawi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Roboty idą ciągle do przodu  :super:  Do systemu trafiło nowe radio Alpine cde-193 BT. Na dzień dobry dźwięk był czystszy a bass potężniejszy. Jednak kolejność prac troszkę się pozmieniały. Kiedy podłączyłem przód pod pionka to się załamałem i stwierdziłem że trzeba to jak najszybciej ogarnąć. Tak więc zamówiłem boczki na drzwi z allegro i zacząłem operacje "wyciągamy wooferki przed tapicere". Jutro powinienem je zażywicować żeby to jakoś wyglądało a na koniec może coś skóropodobnego na pokrycie. Jak praca sprawnie pójdzie to i trójkąty się wstępnie zażywicuje. Póki co tak to wygląda. 

Jeśli chodzi o barwe grania Pionka - jest cieplej, góra szersza a dół gra wyższym pasmem. Jestem ciekawy jak zagrają R6a + T25 które... już czekają na montaż  :hyhy:  Będą grały aktywnie pod radiem. Tw będą bezpośrednio podłączone do radia - teraz trochę żałuje że nie kupiłem 4 kanałowca na górę.

post-13959-0-17130700-1457731757_thumb.jpg

post-13959-0-61751900-1457731773_thumb.jpg

post-13959-0-65068700-1457731790_thumb.jpg

post-13959-0-20104600-1457731814_thumb.jpg

post-13959-0-85337600-1457731831_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obys tym niestabilnym kominowym czary mary nie zepsuł wiecej niz poprawil - trzymam kciuki za taki spontan. Jedynie satysfakcja z majsterkowania - bezcenna... :)

Napisz czego dotyczyla zalamka po pierwszym podlaczeniu przodu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...