Skocz do zawartości

Dystanse-panele głośnikowe z pcv spienionego.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy ktoś z Was robił dystanse z innego materiału niż mdf ?

Ostatnio jak zrobiłem z mdf,pomimo kilkukrotnego malowania po tygodniu napuchł od wody i nadawał się do wyrzucenia .

Obecnie zrobiłem z pcv spienionego .Materiał nie chłonie wody,jest lekki,świetnie się skleja  ale nie wiem czy się nadaje (jaki ma rezonans) .Wysokość dystansu to aż 100 mm/80 mm -dystanse skośne.

Czy wysokość takiego dystansu wpływa negatywnie na jakość dżwięku ?

pozdrawiam

Marian

 

 

post-17946-0-66438600-1446301602_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jest  wiele info na forum na temat długich dystansów i efekcie tuby, ale u ciebie widzę większy problem . Wytnij wszystko co masz za głośnikiem żeby nic nie zasłaniało. Dystans ma być jak najbardziej sztywny ,solidna podstawa dla woofera to priorytet w montażu  .Jeśli spełnia to zadanie to nie ma znaczenia czy mdf lub aleminium itp 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Wytnij wszystko co masz za głośnikiem

 

A mi się jakoś wydaje, że to właśnie dlatego poszły tak długie dystanse ;)

 

Jak ze sztywnością tego materiału? Czy się nadaje przekonasz się sam, skoro już masz zamontowane to chyba usłyszysz różnicę w stosunku do mdf?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba usłyszysz różnicę w stosunku do mdf?

nie gadaj że ty usłyszysz różnicę czy głośnik będzie osadzony na mdf , amelinium czy solidny kawał tworzywa ? Tu chodzi o sztywność osadzenia woofera a nie sadzę ze ma to wpływ na sam dźwięk :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze kojarzę materiał, ale chyba to PCV wydaje się być dosyć sztywnym materiałem, więc powinno być ok. 

 

 

 


nie gadaj że ty usłyszysz różnicę czy głośnik będzie osadzony na mdf

 

Samego dystansu pewnie się nie usłyszy. Zrobione wrota to składowa wszystkich czynników i tu już słychać różnicę w sztywności konstrukcji jako takiej. Mówię z autopsji, dopiero jak dokładnie usztywniłem wrota, dobre dystanse, pierścienie ameliniowe, usłyszałem kick z głośników. 

 

 

 

 


Ostatnio jak zrobiłem z mdf,pomimo kilkukrotnego malowania po tygodniu napuchł od wody i nadawał się do wyrzucenia .

 

Też tak miałem jak malowałem impregnatem. Teraz MDF zażywicowałem i powinien być spokój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to przepraszam, twoim zdaniem tylko mdf się nadaje? A dla przykładu aluminium, polipropylen, polietylen, teflon, epoxydy? Mówię tu o dystansach... A i setka innych by się znalazła a w tym też pewnie wyżej wymienione PCV. Nie wiem tylko o co tobie chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, i z pp i z pe, z Alu nic nie robiłem bo po prostu za drogo wychodzi, wolał bym już robić w takim przypadku ze stali nierdzewnej (można użyć o wiele cieńszych ścianek a obróbka jest dla mnie akurat bajką, sztywność mega). Wbrew wszystkiemu otwory w drzwiach zaślepiam blachą ocynkowaną 0.7-1mm a sztywność zyskuje przez odpowiednie profilowane (mam akurat dostęp do maszyn pozwalających z blachy zrobić wszystko) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla przykładu aluminium, polipropylen, polietylen, teflon, epoxydy? Mówię tu o dystansach... A i setka innych by się znalazła a w tym też pewnie wyżej wymienione PCV

zgadzam sie w 100% sam teraz myślę nad zrobieniem z pp , mam już materiał płyty o grubosci 3 cm tylko niestety brak frezarki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jak zrobiłem z mdf,pomimo kilkukrotnego malowania po tygodniu napuchł od wody i nadawał się do wyrzucenia .

Zrób jak czarodziej sugeruje - malowanie żywicą to tak na prawdę jedyny w pełni skuteczny sposób na odizolowanie wody/wilgoci.

 

 

mam akurat dostęp do maszyn pozwalających z blachy zrobić wszystko

Ty akurat masz ale inni zapewne nie mają dostępu i choćby z tego powodu grubsza 2-3mm alublacha dla ogółu będzie zdecydowanie lepsza.

 

 

Obecnie zrobiłem z pcv spienionego .

Pianka PCV albo ABS kiepska jest już ze względu na samą sztywność i gęstość Jest coś takiego jak rezokart, całkiem zapomniane i stare jak świat a moim zdaniem łączy w sobie zalety MDF i alu. Obróbka raczej maszynowa.

 

 

Czy wysokość takiego dystansu wpływa negatywnie na jakość dżwięku ?

.

Niestety tak, w Twoim przypadku zdecydowanie większym problemem jest ten kawał blachy w świetle dystansu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


nie gadaj że ty usłyszysz różnicę czy głośnik będzie osadzony na mdf , amelinium czy solidny kawał tworzywa ?
Kiedyś robiłem w swoim aucie takie próby. Docelowo zrobiłem dystans z mdf'u a jedynie podkładkę pod głośnik z alu.

Nie wiem czy to usłyszycie, dla mnie była znacząca różnica.


 

 


Tu chodzi o sztywność osadzenia woofera a nie sadzę ze ma to wpływ na sam dźwięk
NIe sądź tylko wypróbuj i dopiero zabieraj głos.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...