Skocz do zawartości

Auto detailing -pytania, porady, podpowiedzi


csbiczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 216
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Hej mam pytanko. Chyba jakiś tydzień temu nakładałem soft99 fusso coat 12 months. Po tym czasie byłem dziś na myjni spłukać auto samą wodą (tą zmiękczoną czyli tzw nabłyszczanie) i generalnie wszystkie osady się zmyły ale została taka cienka warstwa kurzu/sadzy. Po wyschnięciu da się to bezproblemowo usunąć przeciągając opuszkiem palca po lakierze, samą wodą z karchera jednak to nie schodzi.

 

Pytanie jakiego płynu z miękką mikrofibrą mógłbym używać by ładnie domyć wtedy lakier. Moja wizja wygląda w ten sposób, że najpierw spłukuje tak auto, a potem przy pomocy jakiegoś płynu czy rozrobionego środka usunąć ten nalot no i następnie ponownie spłukać wszystko wodą. Mam do dyspozycji koło domu myjnię samoobsługową. Po nałożeniu tego wosku mam lekkie obawy by używać innych programów z innymi żrącymi środkami, które i tak tego nigdy do końca nie domywają jak się nie użyję rękawicy z mikrofibry.

 

Możecie coś doradzić w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama woda Ci nie umyje więc jakiś tam osad Ci zostanie . Ja to robie tak ze pianuje najpierw auto swoja pianownicą ręczna (piana SG) i spłukuje . Wyciagam swoje wiaderko catoramy  :rotfl: z woda ciepla i szampon przygotowa w domu i biore sie za mycie :) wtedy mam pewność ze auto jest umyte .

 

Tych programów proszkowych bym na Twoim miejscu nie używał  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja rozumiem, że najlepiej wiadro i rękawica ale do domu rodzinnego jeżdżę co któryś tam weekend, a mam wtedy inne sprawy do załatwienia niż wiadro + rękawica :D Ostatni weekend i tak poświęciłem na nakładanie tego wosku, dokładne mycie oraz odkurzanie i w sumie miało to na celu późniejsze łatwiejsze domywanie auta w mieście (pod blokiem przecież nie będę szalał z wiadrem). Pytanie jak to dobrze ogarnąć.

 

Nie chcę używać tych pian itp bo wydaje mi się, że kilka takich myć i pozbędę się tego wosku. I potem co, znów cały weekend na domywanie i nakładanie? Na myjnię mogę jeździć wieczorami i spokojnie mogę mieć tam jakieś wiadereczko ze swoim specyfikiem oraz wodę z karchera do dyspozycji. Pytanie właśnie do was jak to sprawnie robić by usunąć ten osad/pył który nie schodzi przy zwykłym opłukiwaniu wodą. W opisie wosku jest napisane by myć wodą lub jakimś delikatnym detergentem. Pomysł z mikrofibrą/rękawicą jest wg mnie jak najbardziej ok, pytanie tylko czego użyć by nie pozbyć się tego wosku po kilku myciach (w założeniu chcę zrezygnować z tych pian oraz programu do gruntownego mycia bo wg mnie zmyje to z czasem ten wosk, a i tak dokładnie nie usunie tego pyłu)

 

Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zero agresji to zielona tuga :)

Ale obecnie najbardziej popularna piana od Shiny Garage ma neutralne pH więc wosku Ci nie zje :wink:

Z ta piana od shiny Garage to bym tak sie nie rozpędzał. Różnie z nią bywa ostatnio. Jak zreszta z całym asortymentem shiny Garage.

 

 

Co do piany to kupiłem teraz tenzi Neutral Magic foam :) podoba mi sie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Z ta piana od shiny Garage to bym tak sie nie rozpędzał. Różnie z nią bywa ostatnio. Jak zreszta z całym asortymentem shiny Garage.

 

Mam nawet fotki jak ta pianka zjadła wosk po jednym oprysku  :mur1:

 

Wosk na fele (i nie tylko ) Finish Kare 1000P Hi-Temp Paste Wax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie na polerowanym Alu mało co sie trzyma długo. Nawet powłoki nie za bardzo chcą sie tego trzymać niestety. Takie uroki polerowanego Alu. W aucie juz nie mam ale w moto jeszcze tak. Wiec te środki przetestowane. A raz do roku i tak trzeba liznąć pasta typu autosol lub podobne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...