Skocz do zawartości

Skoda Fabia by 7er


7er
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W niedalekiej przeszłości kupiłem w/w auto. Białe kombi z SDI pod maską typowa flotówka. Z racji że w aucie siedziało radio CLARUS (cokolwiek to jest) i oryginalne głośniki postanowiłem coś zamontować do auta. I tak w pierwszej kolejności pojawiło się radio. Stary sprawdzony kenwood KDC-8531W. Mam go od kilku lat i nie możemy się rozstać.
http://images69.fotosik.pl/1107/029e68f39c82fa54med.jpg

Było o niebo lepiej ale... Seryjne głośniki nie należą do najlepszych więc trzeba było zająć się furtkami. Wygłuszenie matami GMS 07.
 http://images66.fotosik.pl/1123/271042f4978d882cgen.jpg

http://images70.fotosik.pl/1122/66a7d0b24b2e6309gen.jpg


W drzwiach miały pojawić się Phonocar-y Hi-tech ale niestety z powodu głębokości woofera nie udało się ich zmieścić pod boczkiem. Nie wykluczam że za jakiś czas ten zestaw pojawi się w aucie razem ze zmodyfikowanymi boczkami drzwiowymi. Na tą chwilę założone phantom-y (super woofer za 50zł para) i grają jeszcze gorzej jak seria :/ czekam na PB L2

http://images68.fotosik.pl/1114/a31d0a216542d0dfmed.jpg

Kable:

Zasilanie to Dietz ECO 35mm2 sygnałówki stinger pro 3 4ch (niestety na jednym kanale pojawiło się zwarcie) i kicx.




Sub to Rockford Fosgate P212D2. Puki co w zamkniętej skrzyni ale powiem szczerze że nie jestem zadowolony z niego w skrzyni zamkniętej. Potestuję go w szczelinie która została mi po RFR3112. 

http://images67.fotosik.pl/1116/594bcd12f1f66fb3med.jpg


Z planów na przyszłość to zabudowa bagażnika (podłogi) tak aby ulokować tam wzmacniacze, przebudować lekko boczek drzwiowy i ewentualnie pomyśleć o zmianie wzmacniacza na przód na coś innego. Ogólnie będę szukał wzmacniacza z mocnym i przyjemnym dołem o mocy około 100-120RMS na kanał. Jak zawsze wszystko zweryfikuje rzeczywistość :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Idziesz w dobrym kierunku. Ale mam jedno zastrzeżenie co do tapicerki. Czy otwór na głośnik w tapicerce jest w osi z otworem w drzwiach? Jeśli tak to nie ma problemu aby wyciągnąć woofer przed boczek.

A ile litrów na masz na tego suba i jak ustawiony LPF? Nie chce mi się wierzyć żeby RF mógł grać nie fajnie. Chodź te nowe to pewnie i tak nie to samo co dobre, stare, sprawdzone serie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30l CL jest skrzynka. Głośnika nie mogę wypuścić przed boczek bo mam szyby na korbę a chciałbym nią pokręcić w celu otwarcia szyby :) Będzie rzeźba bo mam małe braki aby włożyć phonocar-a ale to nie teraz mam inne wydatki w drugim aucie. Do tematu boczków powrócę może nawet niebawem ale puki co muszą poczekać. LPF jest ustawiony na 80hz jak przyjdzie PB to będę sprawdzał i ustawiał już finalnie cięcia itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnika nie mogę wypuścić przed boczek bo mam szyby na korbę a chciałbym nią pokręcić w celu otwarcia szyby

 

Wszystko jest do obejścia  :wink: i nie potrzeba na to jakiś masakrycznych pieniędzy, trochę samozaparcia i trochę więcej pracy. Mechanizmy do podnoszenia szyb dostaniesz poniżej 100 zł za szt. Ja do Pandy dostałem za 60zł.  Przyciski po 25-30 za szt. trochę kabli, 4 przekaźniki po 5 zł szt. i masz szyby bez korbek. Większy dystans i głośnik przed tapicerką. Miałem dokładnie to samo, wyszło mniej więcej tak:

 

post-7749-0-82361100-1438542302_thumb.jpg

 

Jak już dostaniesz Stega w łapki sprawdź wszystkie te mini przełączniki od zwrotnic i potencjometr od "gain". Ja kupowałem Stega nowego ze sklepu, a te przełączniki już jakoś tak średnio stykały. Teraz po 4 latach okazało się, że potencjometr szwankuje. Trochę trzeszczy i nie trzyma równo poziomu. Albo wymiana, albo czyszczenie, coś pomoże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stega już mam sprawdzałem go zanim za niego zapłaciłem bo był.... 20km od mojego miejsca zamieszkania :) 
Elektryki nie chcę. Powód prosty. Kupiłem auto proste jak budowa cepa i takie ma być do końca. Nie mam czasu ani chęci na dokładanie elektryki. Mam jeszcze drugie auto i tam na tą chwilę mam co robić (lift zawieszenia łatanie podłogi) a jak z nim się uporam to w następnym silnik z osprzętem trzeba kupić i wstawić. Tutaj zwykła tania budżetowa instalacja. Phonocary wejdą nawet z korbką kwestia tapicerowania boczka aby to wyglądało po ludzku. Zrobi się ale nie wszystko na raz. Puki co i tak przekroczyłem budżet :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gdyby tak zrobić jakiś dystans, żeby korbka była odsunięta od tapicerki dodatkowo o ten centymetr albo 2?

wystarczy wyciąć boczek i wkleić maskownicę i wejdzie phonocar bo mu brakuje 2-3mm tylko że... po pierwsze jak wytnę to będzie to wyglądać beznadziejnie. Zobacz jak wygląda boczek od fabii 1 generacji. Jest dziura że tak powiem przeźroczyste kółko ale ono jest wielkości jak by pod 13cm więc trzeba wycinać zdecydowanie więcej niż jest prześwitu oryginalnie. Biorąc pod uwagę że "kratka" na boczku jest duża do maskownica wkomponowane w tą "kratownicę" wyglądała by słabo. Z tąd z czasem będzie przerabiany boczek. Wycięte to co trzeba wyciąć zaszpachlowana "kratka" wklejona maskownica woofera i naturalnie oklejona dolna cześć boczka czarnym materiałem. Będzie ładnie  :wink:  ale jak pisałem nie wszystko na raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


po pierwsze jak wytnę to będzie to wyglądać beznadziejnie. Zobacz jak wygląda boczek od fabii 1 generacji.
rok jeździłem z dziurą wyciętą by ama na podwójnym dystansie się zmieściła, a przerobienie boczka to nie taki problem, tylko trzeba udać się do właściwego fachowca. Jutro pokaże jak to w mojej fabii rozwiązane zostało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jankus co ty uparles sie tego wyjecia przed tapicerke sam widzisz ze facet chce budżetowej instalacji bez kombinacji tak mu sie podoba i koniec zreszta nie sa to jakies super mega hajendy i niewiele to zmieni prosto i tyle .

 miałeś je? wg mnie grają bardzo poprawnie. i mają to czego poszukuję czyli mocny dół... Mało zestawów miałem i nie jestem osłuchany (subów przemieliłem kilkanaście) w systemach przednich ale ten naprawdę moim zdaniem jest przyzwoity. 

 

Poza tym Powerbassa L2 nowego będę miał za 250zł nawet z czystej ciekawości do testów i porównań go wezmę pogra trochę i sprzedam dalej w świat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i coś właśnie w ten deseń będę chciał zrobić u siebie. :) muszę tylko kupić boczki drzwiowe. Dodatkowo jak będę zamawiał boczki drzwiowe zamówię też słupki... może się zbiorę do słupków ale to dopiero jak posłucham kilku zestawów i zdecyduje się które grają najlepiej w/g mojego przydepniętego przez słonia ucha....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Długo nic nie pisałem bo i w zasadzie nie wiele się działo. Po kilku tygodniach słuchania zapadła decyzja o wymianie przodu. Powerbass L2 nadaje się jako... zapchaj dziura. Będzie wycinanie boczka i puki nie zbiorę funduszu będę jeździł z dziurami w boczku lub.... podjadę do tokarza i dotoczy mi jakieś ładne pierścienie które później wkleję na boczek bezpośrednio. Jeszcze zobaczę ale na 100% przód będę wymieniał. Dodatkowo pojawiły się 2 nowe klocki. Jeden z nich to Powerbass 2XL-154D do którego muszę jakąś skrzynię zorganizować. Głośnik kupiony nowy w dobrej cenie jak mi się wydaje (350zł). Zmianie ulegnie też napęd suba. Obecnie suba panędza Steg K2.01 który przejdzie na przód pod Phonocary, a jego miejsce pod wspomnianym PB zajmie Rockford Power T3002. 


P.S.
Mam problem z prądem. Przy głośnym słuchaniu nawet na tą chwilę przygasa wszystko w aucie. Od czego zacząć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy głośnym słuchaniu nawet na tą chwilę przygasa wszystko w aucie

 

U mnie jest podobny efekt, gdy auto chwilę pochodzi na biegu jałowym. Gdy przygazuję efekt znika. W moim przypadku do wymiany alternator, zwyczajnie ten standardowy nie daje tyle prądu co potrzeba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alternator jest ok. Bateria jest dosyć dosyć 74ah 680a roczna. Domyślam się ze optima żółta była by lepsza ale nie robię auta na zawody tylko dla siebie do słuchania a zastosowanie dla żółtej optimy mam w drugim aucie (terenówka z wyciągarką i niebawem z jakimś tam lekkim graniem). 

P.S.
Mam problem jeszcze z przodem. Nie bardzo wiem o co chodzi. Na 2 kpl głośników (oba nowe fabrycznie) prawy przód zanika. Jak gra cicho raz jest raz go nie ma czasami trzeszczy jak by był upalony głośnik (woofer i tweeter) o co chodzi? Radio dobre zamieniałem miejscami RCA i nadal jest to prawy przód. Wzmacniacz? Ale na czym miało by polegać takie uszkodzenie wzmacniacza? Na tą chwilę jest to alpine 3549

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Rockford Power T3002. 

P.S.
Mam problem z prądem. Przy głośnym słuchaniu nawet na tą chwilę przygasa wszystko w aucie. Od czego zacząć? 

tak jak piszą zrób big3, dużo to daje :) a jeśli nadal będzie problem to chętnie przytulę tego rf-a, będzie pasował do mojego t4004  :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na czym miało by polegać takie uszkodzenie wzmacniacza?

 

Hehe, znów podobny efekt miałem  :wink:  Dokładnie jak u Ciebie, z prawym kanałem zaczęło się dziać coś dziwnego. Poruszałem gainem we wzmacniaczu i okazało się, że trzeszczy potencjometr, przeczyściłem i póki co jest ok. Może u Ciebie też to jest. No chyba, że coś z końcówką we wzmaku jest coś nie halo. Zamień na chwilę kanały LP i sprawdź czy będzie się to dziać w lewym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jankus co ty uparles sie tego wyjecia przed tapicerke sam widzisz ze facet chce budżetowej instalacji bez kombinacji tak mu sie podoba i koniec zreszta nie sa to jakies super mega hajendy i niewiele to zmieni prosto i tyle .

Nie trzeba miec super high endowych klockow zeby wygladalo bardzo dobrze, wystarczy ladnie ogarnac tapicerke a nie gadanie ze "nie ma super klockow to nie musi byc ladnie :-p "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy są to super klocki czy nie ale wydaje mi się że taki steg czy RF już coś sobą reprezentują. Phonocary 2/738 grają bardzo fajnie i wydaje mi się że też jakiś poziom już reprezentują. Dodam że jest to cały system z tej serii (zwrotki woofer i wysokie). Radio nie jest złe proste bez wodotrysków i mam je od lat i jakoś nie mogę się z nim rozstać. Były pionki, JVC i Alpine ale jakoś kenwood przypasował mi najbardziej. Zasadniczo nie ma to być instalacja na zawody. Ma cieszyć mnie i moją żonę a mojej 5cio letniej córce głowy nie urywać :)

Wyjaśni mi ktoś coto jest big3? Jakiś sterownik do drugiego aku czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...