Skocz do zawartości

Jakościowe granie - co zamiast Morel TEMPO 6


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanko bo w sumie ostatnio moja instalacja przeszła metamorfozę i się zastanawiam co wrzucić w przednie drzwi bo chyba morel Tempo 6 to już za mało. Jako że przypadły mi do gustu te grajki, a szczególnie po uzbrojeniu drzwi a później dopięciu wzmacniacza i lepszego radia no i ustawienia czasówek to chciałbym zostać przy tej firmie, myślałem o Doteh Ovation albo jakby trafiły się w dobrej cenie to o hybrid ale niestety nie wiem czego szukać, niestety możliwości odsłuchu są słabe nikogo w pobliżu nie znalazłem. Więc zdaję się na Wasze opinie odnośnie co wybrać następne. Priorytet to przede wszystkim jakość, świetna góra, (tempo 6 przy ustawieniu zwrotki na +3db potrafi zakłóć w uszy ale góra mi się podoba) a od wooferów dobrego kicka wymagam przede wszystkim o perkusję chodzi. Zanim ktoś napiszę "OO PANIE NA EMPE3 TO I TAK NIE USLYSZYSZ" wiadomo słucham tylko w .wav  

 

Miałoby to grać pod PRS80 Soundstream REF800.4 a w bagażniku DLS MW12 w BS, 

 

Zapraszam do dyskusji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 154
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zostaw tempo pokombinuj z aktywka lub przemyślana pasywka i odkryj system na nowo. To co masz na stocku to 50% ich możliwości.

 

Tzn w jakim sensie 50%? albo co muszę zrobić żeby wejść chociaż na ponad 90%?

 

U mnie grało to pod tym radyjkiem i wzmacniaczami z opisu.

Całkiem miły zestaw. Aktywnie pokazały swoje kolejne "życie"

 

 

Podpiąłem "aktywnie" niestety chyba się przeliczyłem odnośnie mocy radia, bo zrobiłem to w ten sposób że SUB tak jak wcześniej mostek ze wzmaka, woofery pod wzmacniacz bez zwrotnicy a TW pod radio na front przełączyłem na tryb NMW czy jakoś tak no i starałem się pociąć i poustawiać, ale grało to tak tragicznie że moja godzina ciągnięcia dodatkowych kabli oraz podłączenia poszła na marne i drugą podpinałem to "po staremu". Teraz pytanie czy winą było moje złe ustawienie? albo za mało mocy na Tweetery z samego radia? 

 

Pocięte było tak jak gdzieś tu ktoś pisał, TW na 3,15 albo 3,5khz  ale słabo je było słychać jedyne co było słychać to pasmo około 1khz brzmienie mi się ze starymi radiami zaraz skojarzyło. Basu o dziwo mało było same średnie. Starałem się czasówk poustawiać ale nic nie dało i najlepsze efekty uzyskuje jak na razie tak jak jest czyli ori zwrotka, czasówki, podpięte 2 na przód i mostek na tył. I naprawdę to dobrze gra, ale chyba chce wyjść poza to. Nie wiem co mi się uwaliło na głowę ale stwierdziłem, że lepszy przód może da mi więcej radości. Fazy są fajnie zgrane i nawet na crossoverze suba z wooferami fazy się nie znoszą. W EQ jednie podbiłem trochę średnie pasmo bo jak wiadomo w TEMPO trochę go mało i według mnie naprawdę to gra dobrze ale tak jak pisałem nie wiem czy mi to wystarczy. Przydałby się ktoś osłuchany pewnie zaraz by wytknął milion błędów i tragiczne brzmienie ;d ale tak jak pisałem nigdy nie miałem okazji słuchać innych tylko zawsze swoje, kupowane w ciemno i montowane samemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bank cos zle skonfigurowales bo da sie to w pelni ogarnac z tej jednostki.

Najlelszym przykładem na to jest Przemcio i jego wynik z mistrzostw eu w Nitrze

 

Ale też podpiął Tweetery pod samo radio bez dodatkowego wzmacniacza? 

To w ogóle jak się mniej więcej powinno konfigurować cięcia dla woofera i TW? ja tak pobieżnie gdzieś widziałem właśnie TW od 3,15khz a woofery gdzieś nad 1khz? wydaje mi sie ze największym problemem były może źle ustawione gainy tzn za mocno woofer, za cicho TW i sub 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na tym ta cała zabawa polega , każdy by chciał żeby tak pięknie i gładko szło strojenie, a to właśnie połowa sukcesu .. Na spokojnie zacznij odnowa ,bo teraz widzę że cię mocno zniechęciło do dalszej walki .

 

Wiem i podoba mi się to, o dziwo samo strojenie tzn zgrywanie czasówek "moim sposobem" było dość szybkie, mianowicie poustawiałem wszedzie full pass i podłączyłem przez BT telefon i puszczałem jakieś 50hz i leciałem z odległością aż się faza zegra i buczenie i pomiar z dBmierza będzie największy, na przodzie a później do tego sub, a na końcu sam przód jeszcze wokalem celowałem w środek i jest wyśmienicie ale co do suba nie jestem jeszcze pewien ale myślę ze się zgrywa w ponad 80%

 

Bardziej mnie zniechęcił fakt, że miałem "fajnie podłączony i grający" zestaw a miałem jakiś napad fanaberii że ooo lepiej będzie na aktywce. No ale nie było, pomimo też kilku godzin grzebania, ale też wtedy podstawowy błąd za duży gain na woofery bo miałem opory poustawiać wszystko tak, żeby wykorzystać całą skale radia do aż 62 wcześniej się to jakoś kończyło na 40 więc pewnie dlatego tez TW słabiej grały. 

 

 

Daj tak standardowo tweetery na 4 kHz 12dB/okt a woofer od góry na 2kHz 12dB/okt.

 

 

Spróbuje tych ustawień w wolnym czasie.

 

 

A tak btw jeszcze wracając do głównego tematu, ja wiem, że bardzo prawdopodobne że da się więcej wycisnąć z mojego przodu ale czy jest sens i jakaś znaczna różnica np z tymi dotehami czy hybrid? bo góra u mnie naprawdę mi się podoba ale chyba da się żeby to wszystko zagrało i tak lepiej? górem środkiem i dołem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wszyscy lubicie tak męczyć te wysokotonówki? On z niewiedzy, a ty Jankus z jakiego powodu?

 

Gdzieś mi się w oczy rzuciło że można dać 3,15khz i 6db/oct i że niby ma być lepiej i co masz na myśli pisząc "męczyć TW"? czy chodzi o to żeby jeszcze wyżej ciąć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 On z niewiedzy, a ty Jankus z jakiego powodu?

 

Z tego samego powodu.

 

Gdzieś mi się w oczy rzuciło że można dać 3,15khz i 6db/oct i że niby ma być lepiej i co masz na myśli pisząc "męczyć TW"?

 

3,15/6 to wytrzymają jedynie wypasione tweetery z najwyższej półki. I to też przy umiarkowanej głośności.

 

 

 czy chodzi o to żeby jeszcze wyżej ciąć? 

 

Oczywiście że tak.

Z tempo 6 nie schodziłbym niżej jak 5/12 lub 8/6 - i od tych wartości próbował bym w górę a nie w dół.

 

 

 

Ogólnie to- kolejne bzdety pod tytułem "aktywnie se na forum zestroje i będzie grało"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tempo 6 nie schodziłbym niżej jak 5/12 lub 8/6 - i od tych wartości próbował bym w górę a nie w dół.

U mnie było 5kHz/18dB i dopiero można było słuchać tego TW, inaczej mi to nie grało.

 

 

 

To co masz na stocku to 50% ich możliwości.

Pod fabryczną zwrotką to one nawet tych 50% możliwości nie pokażą. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oczywiście że tak.

Z tempo 6 nie schodziłbym niżej jak 5/12 lub 8/6.

 

Aż tak wysoko? myślałem o tym żeby uciąć 4/12 bo tam zwrotnica producenta jest na 3,8 niby. No dobra a co z wooferami? wbrew powszechnej opinii u mnie lepiej to gra jak woofer kończy się około 50hz a sub zaczyna od 63-70 wszystko 12db/oct i niby powinno być "basowo" a częstotliwości "nienaturalnie wzmocnione" z tym się zgodze ale jeśli mam opuszczoną tylną kanapę sub jest nie wygłuszony przez siedzenia. Jak się ją postawi znów jest problem bo traci jakieś 30% albo lepiej więc mi to pasuje tym bardziej że niższe cięcie wooferów przenosi scene do przodu a morele spokojnie do 45hz dawały rade.

 

No ale wróćmy do wooferów jak proponujecie pociąć? Wcześniej przyznam się nieśmiało że miałem gdzieś ponad 3kh woofer pociągnięty bo wydawało mi się że będę mieć dziury w paśmie... i chyba się myliłem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tempo 6 nie schodziłbym niżej jak 5/12 lub 8/6 - i od tych wartości próbował bym w górę a nie w dół.

Podpisuję się pod tym obiema rękami.

Jest to także wartość cięć dla innych głośników z tej półki cenowej, które mają fs jeszcze znacznie powyżej 1kHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest punkt przecięcia a nie punkt w którym filtr zaczyna być aktywny.

 

No tak... czyli cięcie się zaczyna dużo wyżej dobra, łapie o co chodzi. Ok Tweeter ogarniam mentalnie powoli, to teraz kwestia woofera jak wyżej żebym nie spamował za dużo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak wysoko? myślałem o tym żeby uciąć 4/12 bo tam zwrotnica producenta jest na 3,8 niby. No dobra a co z wooferami? wbrew powszechnej opinii u mnie lepiej to gra jak woofer kończy się około 50hz a sub zaczyna od 63-70 wszystko 12db/oct i niby powinno być "basowo" a częstotliwości "nienaturalnie wzmocnione" z tym się zgodze ale jeśli mam opuszczoną tylną kanapę sub jest nie wygłuszony przez siedzenia. Jak się ją postawi znów jest problem bo traci jakieś 30% albo lepiej więc mi to pasuje tym bardziej że niższe cięcie wooferów przenosi scene do przodu a morele spokojnie do 45hz dawały rade.

 

No ale wróćmy do wooferów jak proponujecie pociąć? Wcześniej przyznam się nieśmiało że miałem gdzieś ponad 3kh woofer pociągnięty bo wydawało mi się że będę mieć dziury w paśmie... i chyba się myliłem? 

 

To jest ta sama historia co z tweeterami. Męczysz te woofery.

Spróbuj 80-100/12 i sub 63-71/18 lub 24

 

I przy takim cięciu możesz śmiało podkręcić gain na wooferach. Membrana się nie wychyli i pojawi się wykop i średnica.

Woofer od góry spróbuj 1,4-1,6/6, tw na 8/6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ta sama historia co z tweeterami. Męczysz te woofery.

Spróbuj 80-100/12 i sub 63-71/18 lub 24

 

I przy takim cięciu możesz śmiało podkręcić gain na wooferach. Membrana się nie wychyli i pojawi się wykop i średnica.

Woofer od góry spróbuj 1,4-1,6/6, tw na 8/6

 

Hehe nie pisz takich rzeczy, bo już widzę że mocy starczy z DLS A5 (który mi chodzi po głowie za XX czasu) na przód jak się tak wysoko woofery obetnie. 

 

No dobra jakaś baza wiedzy wstępnie jest także pozostaje spróbować. Ale załóżmy że znów średnica będzie królować nad pasmem to co wtedy? spróbować niżej obciąć góre woofera? czy zmniejszyć gain? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe nie pisz takich rzeczy, bo już widzę że mocy starczy z DLS A5 (który mi chodzi po głowie za XX czasu) na przód jak się tak wysoko woofery obetnie. 

 

No dobra jakaś baza wiedzy wstępnie jest także pozostaje spróbować. Ale załóżmy że znów średnica będzie królować nad pasmem to co wtedy? spróbować niżej obciąć góre woofera? czy zmniejszyć gain? 

 

więcej operuj poziomem głośności poszczególnych głośników, mniej cięciami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok pozamiatane, cięcia LPF dla suba 80/12 LPF dla woofera 80/12 HPF 1.6/6 dla TW LPF 6.3/6 

 

Po wstępnym ustawieniu gainów i czasówek... uu panie... scena jest tak zbita i namacalna że chyba dałoby się wyciągnąć dłoń i wokalistę złapać za jądra ... ;d nie no żarty żartami ale chyba w końcu usłyszałem porządek na scenie coś niesamowitego, jeszcze muszę tylko kable na stałe polutować i ewentualnie coś tam jeszcze poprawić ale przyznaje jest lepiej. Chociaż żałuje że woofery nie grają tym pasmem 100-400hz mocniej, bo jak podkręce bardziej to już za bardzo średnica wchodzi, próbować coś jeszcze walczyć z EQ czy raczej tylko czasówki i cięcia i gain? zauażyłem też kilka dźwięków jest bardziej wycofanych w niektórych utworach niż wcześniej, muszę znaleźć co to za częstotliwości i dlaczego tak jest. Ale generalnie na duży plus... 

 

Co wpływa na większy "wykop" wooferów?  chodzi głównie o perkusje, myślę czy lepiej dozbroić drzwi i o ile i czy w ogóle lepiej zagrałyby dotechy ;d 

 

Ale nie no Tempo 6 chyba w końcu pokazały z 80-90% możliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...