Skocz do zawartości

Kenwood KDC-Bt73 DAB vs KDC-BT92SD


Rako
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

         Czy ktoś słuchał KDC-Bt73 DAB. Czytałem już na forum dobre opinie o brzmieniu Kdc-Bt92SD, ale nic nie znalazłem o Bt73. Ze specyfikacji producenta wyglądają podobnie.W wyposażeniu jest albo DAB albo SD.Ale czy ktos miał z nim do czynienia w realu?

         BT73DAB jest dostępne nowe z rysami na wyswietlaczu za 700pln i gwarancją 90dni, a B192SD używane za 450 i gwarancją 30 dni. Nie ukrywam, że DAB to fajny bajer.Nie wiem jak z zasięgiem tego w Polsce ale tu gdzie mieszkam to juz jest 100% zasięgu w całym kraju(Dania)

 

         Jedno z nich chcę kupić i będzie grało z Focalami P165V lub HSK 165.Stawiam na Focale, chyba,że ktoś mnie przekona do HSK. Oba zestawy są dostepne używane za 500pln.

        Te z kolei chcę zasilić Pioneerem GMX-922.Jednak jeśli kupię BT73 to albo będę musiał kupić spracowany już trochę XM6020 albo przez jakiś czas zasilać system z radia, bo budżet nadwyrężony.

 

Proszę o jakieś opinie panowie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nie wiem po co wam takie drogie radia(patrz też temat o wyborze cde178)  , by potem słuchać mp3 i dab (128 kb) ?  
 

Sprawa wygląda tak,że to moje pierwsze CA, jakie chcę stworzyć. Mp3 nie słucham zbyt wiele.W domu powoli przechodzę na FLAC, a jak między Flac i Wav rzucę mp3 to jednak drażni. Wcześniej w aucie miałem fabrykę ze zmieniarką CD tylko..Rok żyłem bez samochodu(da się, choć ciężko jest)

 

Radio takie dlatego, że wiem od paru dobrych lat jakim dobrodziejstwem w KD jest czasówka i jak pożyteczna może się okazać aktywka.

Te co wskazałem uznałem za ciekawą alternatywę dla Alpiny, która się ceni jednak.

 

Co do Dab, to chyba jest jak z TV. Oglądasz coś czasem w TV(chociaż ja telewizji wcale nie posiadam od jakiegoś czasu) i nie oczekujesz wcale 4K i DTS-HD, ale gdybyś zobaczył śnieżący ekran to pewnie byś w niego czymś rzucił.

 

 

 


Nie miałem 73 (mam 53) ale 92 nie czyta Wav po USB i to kompletnie go nokautuje 

Dzięki wielkie za tą uwagę, bo bym miał wtopę.Nie wiem jak tego mogłem nie zauważyć.Chyba już za dużo info przyjąłem.

Pewnie kupie narazie Alpine 9853 na miejscu za 300pln, chociaż myślę o KDC-bt73.Rozumiem,że Ty jesteś zadowolony z Kenia.

Mógłbyś odnieść jakość brzmienia w tym do Alpiny? Może ktoś już też testował BT73?

Dzięki za info. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć

 

Kenwood KDC Bt 73 DAB nie ma wbudowanej zwrotnicy aktywnej. Ma czas i filtrację, podobnie jak Alpine CDE 178 Bt.

 

Co mi się podoba (w porównaniu ze 178 Bt):

- prosty wygląd,

- możliwość wyboru koloru przycisków i wyświetlacza,

- czyta wav po USB,

- lepiej działający Bluetooth,

- czasy ustawia się łatwiej niż w Alpine,

- góra pasma jest łagodniejsza ale nie wycofana,

- gęstszy skok cięć na filtrach.

 

Co mi się nie podoba:

- brak "kliknięcia" przy zakładaniu panelu frontowego, czasami nie wiem czy już wskoczył czy jeszcze nie,

- to samo w temacie klawisza SRC, chodzi na wyczucie,

- "srebrny"pasek u dołu gały i średnio wykonane przyciski zmiany utworu,

- brak fizycznych przycisków "1,2,3,4,5,6",

- lakier "piano-black"

 

Generalnie bardzo fajne radyjko. Dźwięk na bardzo przyzwoitym poziomie. Nawet szybkie ustawienie czasów daje dobry efekt "sceny", a czuję że jak się do niego trochę przysiądzie to będzie tylko lepiej. Bas jest inny niż w Alpine, mniej zwarty i sprężysty, a bardziej subwooferowy (nie wiem jak to ładnie ubrać w słowa). Nie chcę być źle odebrany, to pasmo nie jest przetwarzane w gorszy sposób niż robi to Alpine, jest przetwarzane "lekko inaczej". Kwestia osłuchania jak zapewne cięć i może paru innych składowych.

 

Co do napięcia na RCA (Alpine 4V, Kenio 2.5V) melduję, że różnic nie zauważyłem. Przepiąłem radyjka, nie ruszałem gainów, zero zakłóceń, kabelki RCA to AIV Silverado (więc nie jakiś studyjny Hi-End z 10-cioma ekranami  :wink2:  ).

Radio mam co prawda od niedawna ale uważam, że to ciekawa alternatywa na "wszystko mające" radio dla osób, które nie potrzebują wbudowanej zwrotnicy aktywnej i chciałyby spróbować czegoś innego niż Alpine.

 

Uzupełnię wpis jak "odkryję" coś ciekawego, czym warto się podzielić, w trakcie dalszego użytkowania tego grajka.

 

PS. Przepraszam za lekki OT i porównanie do 178Bt ale Kenia 92SD nie dane mi było słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super porównanie, wielkie dzieki.

Fajnie, że porównałeś do Alpinki, bo właśnie u mnie Kenio ma ją zastąpić- co prawda inny model, ale profil podobny.

A  x-over- to jest ta filtracja o której pisałeś,  tak? Bo wg instrukcji jest faktycznie ładnie rozbudowana.  Rozumiem, że tweeterki mógłbym tym uspokoić -nie ingerując w korektor parametryczny?

 

 

post-14269-0-37670900-1441455973_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego się obawiasz ? Przepaści ? Niepotrzebnie, bo 92 była najwyższym współczesnym patefonem.

 

Edit:

 

Żeby nie było, to miałem oczywiście 92sd i to był bardzo dobry grajek, o minusach wspominał często powalla, ale za grę ceniłem to radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

92 nie odtwarza Wav po USB i to go praktycznie skresla , no bo po co Ci radio z praktycznie  taka sama specyfikacja jak Twoje stare 137?

 

Sprawa druga , to Kenio 53 to to samo radio co 73, a tylko DAB brakuje , co w PL jest i tak zbedna sprawa , a zawsze kilka stowek taniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powalla napisał 53u  kosztuje 2/3 tego co bt73, a Dab w Pl zbędny. Co do sd92 to tez tak sobie myślałem ale sam nie zauważyłem,że nie ma WAV po usb. Powalla mnie uświadomił. Czytałem,że 92 miewał czasem też jakieś fochy przy czytaniu mp3 z usb chyba i wolniejszy jest od 53u i 73dap. Ja mam 73dap ale dlatego,że z przeceny był za 650pln na allegro, a i w sumie dap działa bo w Danii jeżdżę.

Ja co do brzmienia się nie wypowiadam bo nie mam do czego porównywać i jeszcze nawet reszty zestawu nie podłączyłem.Wykonanie ok, ale mogło by być lepsze.Obsługa super.Czasówki są i bez nich to już radia nie kupię.Nie ma aktywki.U mnie współpracować będzie ostatecznie z Audio System X-ION to mi zwrotki z zestawu starczą.

USB czyta błyskawicznie. Szoda,że nie ma Flac, bo musiałem wszystko na wav przerabiać znów i tagów nie mam.Jednak teraz jeszcze nie ma nic dobrze grającego z Flac. Cena bt53u jest świetna i za te pieniądze to nic nie ma nawet do porównania.

Pozdrawiam i polecam Kenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

92 nie odtwarza Wav po USB i to go praktycznie skresla , no bo po co Ci radio z praktycznie  taka sama specyfikacja jak Twoje stare 137?

 

Sprawa druga , to Kenio 53 to to samo radio co 73, a tylko DAB brakuje , co w PL jest i tak zbedna sprawa , a zawsze kilka stowek taniej ;)

Chęć posłuchania czegoś nowego, no i:

 

Góra już w serii gra spokojniej niż Alpine. Ponadto masz gaina dla każdego kanału z poziomu radia.

Nie wiedziałem, że różnica między 53 a  73 to tylko DAB. W takim razie faktycznie nie ma co przepłacać.

Dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejna fajna sprawa odnośnie Kenia 73. Dzisiaj mamy ładną pogodę i sporo słoneczka, a ja pragnę poinformować że mimo tych warunków wyświetlacz jest czytelny :) W Alpince nie było tak różowo w tym temacie.

A ja właśnie mam odmienne wrażenia - w słońcu w ogóle nie widać co jest na wyświetlaczu. Może to z racji koloru podświetlenia (amber) albo lokalizacji radia (CR-V, radio na samej górze deski rozdzielczej tuż pod szybą)...

To, oprócz braku przycisków numerycznych 1-6, podstawowa wada tego radyjka.

 

Z drugiej strony w bardzo dobrej cenie (600zł) radio które ma chyba wszystko co mi potrzeba :)

 

Aaa, jeszcze jedna ciekawostka - ma problemy z czytaniem niektórych USB. Taki co w Passacie pod RNS510 gra i trąbi, Kenwood nawet nie rozpoznaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam odgrzeję trochę kotleta.

Chciałbym zmienić mojego Kenwooda KDC-6544U na jakiś nowszy i lepszy model i wpadły mi w oko właśnie modele BT73DAB i BT92SD.

W moim odczuciu mój kenwood gra mało detalicznie , słaba scena i dlatego szukam lepszej jednostki , dodam że bawiłem się czasówkami i innymi ustawieniami w tym radiu ale za dużo nie pomogło.

Z przodu posiadam zestaw "u dimension el comp 5" a w bagażniku zabudowany subik na "Excursion sx-8s4" a napędzam to wzmakiem "u-dimension jr. 4-300"

Korzystam głównie z odtwarzacza cd ale miło by było podpiąć pendriva z wgranymi wav lub flac.

Podzieli się ktoś wiedzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że BT73 sprosta moim oczekiwaniom bo ten 6544u dziwny model niby ma jakieś czasówki ale efekty są ale słabe tak samo jak inne ustawienia typu wielkość i miejsce montażu głośników a pamiętam jak go kupowałem ....lat temu to też swoje kosztował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...