Skocz do zawartości

Wzmacniacz, który uspokoi natarczywą górę.


Lukson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Orientujecie się bardziej ode mnie w sprzęcie tak więc zadaje pytanie.

Potrzebna mi dwu-kanałówka pod aktywny przód, tak żeby uspokoić trochę wysokie. W sumie to może być i 4 kanałowy bo w przyszłości jeszcze średnie o takiej samej ch-ce bym podłączył.

 

Obecny sprzęt to DEH-P945 -> Alpine MRV-F353 -> Visaton DSM 25 FFL.

 

Niestety Apline jest trochę za jasny przez co wysokie mimo impedancji 8 Ohm i tak są tłumione na radiu.

 

 

Tak więc potrzebny mi jakiś piecyk o ciemnym brzmieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Apline jest trochę za jasny przez co wysokie mimo impedancji 8 Ohm i tak są tłumione na radiu.

 

Co ma barwa do skuteczności? ;-)

 

preferował bym Audisonka vr

 

Dobra podpowiedź, kluska powinna to uspokoić o ile problem nie tkwi gdzie indziej.

Zawsze możesz także spróbować skorygować pewne aspekty, innym ustawieniem tw względem słuchacza.

Co do cięcia to raczej poniżej 4 kilo nie powinno się nim bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A napisz nam jeszcze jak tniesz aktywnie tą kopułkę?

 

Według noty katalogowej 12 dB/Okt.; 2000 Hz ale nie robi to różnicy czy ustawię 2 czy 2.5 lub więcej bo i tak sypie powyżej 8kHz.

 

a samo cięcie TW

 

J.W.

 

Co ma barwa do skuteczności?

Nie skutecznością człowiek żyje ale jest ważna ;)

Alpine jest jasnym wzmacniaczem (z tego co czytałem i niestety teraz słyszę) a DSM z kolei grają ostro (tytanowe kopułki). Brzmią genialnie w HA i to samo chcę uzyskać CA.

 

Zawsze możesz także spróbować skorygować pewne aspekty, innym ustawieniem tw względem słuchacza.

Ustawione tak jak domu, na moją głowę tylko odległości odwrotnie bo u mnie prawa kolumna jest bliżej - co też koryguję czasówkami.

 

Co do cięcia to raczej poniżej 4 kilo nie powinno się nim bawić.

Na chwilę obecną nawet jak go ustawię na te 4.5kHz to i tak strasznie sypie piachem a pod domowym wzmacniaczem gra nader poprawnie, stąd wiem że problem raczej tkwi w jasnym Alpinie.

 

Kluska na dole, góra jest akurat fajna ;-)

Jak znalazł na uspokojenie narowistego blaszaka. :-)

Panowie, można trochę prostszym językiem bo slangu branżowego trochę nie ogarniam (jeszcze).

 

 

Patrząc na wykres widać dlaczego chcę go przytłumić wzmacniaczem:

http://www.visaton.com/bilder/frequenz/gross/dsm25ffl_8_fs.gif

 

Nie udało się tego uzyskać w kolumnach:

http://obrazki.elektroda.pl/6363679300_1352984950.jpg

 

ale szmetnics SU-V900 pięknie się z nimi komponuje.

 

4-kanały bo docelowo będzie dołożony jeszcze DSM 50 FFL a wtedy cięcie tego przesunie się do 4.5kHz, co widać na powyższym schemacie.

 

Mam dostęp QM 75.2 LE (ten czarny) oraz Audisona VR-404, tak więc posłucham jak na nich zagrają te głośniki.

 

 

 

 

P.S.

 

Były już na forum próby przeniesienia całości HA do samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Według noty katalogowej 12 dB/Okt.; 2000 Hz

 

Ja znalazłem coś takiego >

 

"

Częstotliwość rezonansowa 1900 Hz

Kiedyś uczono iż cięcie 2 rzędem powinno być minimum przy 2x FS ... spróbuj i może przestanie błagać o litość, co mylnie może odbierasz jako "ostrość" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


cięcie 2 rzędem powinno być minimum przy 2x FS

 

Też to wiem ale w tym przypadku trzymam się noty katalogowej a w przyszłości aplikacji.

 

 

 


spróbuj i może przestanie błagać o litość, co mylnie może odbierasz jako "ostrość" .

 

Niestety ale to nie jest wina cięcia bo:

 

 

 


nawet jak go ustawię na te 4.5kHz to i tak strasznie sypie piachem

 

szczególnie powyżej 8kHz co oczywiście nie ma miejsca w domu. Patrząc na wykres zwrotki kolumny domowej to całość jest delikatnie przytłumiona ale i tak nie jest to ponad 5dB. No chyba że wartości w radiu nie odpowiadają wartością z pomiarów :looka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej 8 khz to ciężko o sypanie piachem... A nie możesz np dokonać korekcji na parametryku w radiu? Ja teraz np jeżdżę z budżetowym zestawem głośników i strasznie dawało mi po uszach w okolicach 3 khz. Przyciszyłem trochę to pasmo na korektorze i jak ręką odjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie http://www.visaton.de/en/chassis_zubehoer/ht_kalotten/dsm25ffl_8.html

 

Masz także wykres i pomiar jak reaguje tw w jakich podzakresach, na odchylenie od słuchacza.

Tak więc przed zmianą wzmacniacza zalecam, pobawić się odchyleniem bardziej tweeterow w stronę przodu.

 

No chyba że wartości w radiu nie odpowiadają wartością z pomiarów

 

Nie chyba a na pewno, tzn wartości jako takie są zgodne, ale co zrobi z tym dalej akustyka auta i aplikacja (każde auto ma swoją), to już inna sprawa.

Dom i auto to dwa diametralnie różne środowiska, auto jest nieprzewidywalne, masz odbicia, podbicia. Jednym słowem większość audiofili HA, podniecających się zmianą kabla albo wtyczki, skapitulowałoby, popusciłó na rzadko, wywieszajac białą flagę i ogłaszając abdykację.

Nie jesteś więc w stanie przenieść 1:1 aplikacji z domu do auta... Niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem ich w dwóch dobrych aplikacjach(Dan i Raadek), od tamtej pory zmieniłem zdanie o metalowych tw, które wcale nie muszą być natarczywe, wręcz przeciwnie, jak na swoją cenę grały kapitalnie.

Mowa oczywiście o qm.

Z zastrzeżeniem, że znacznie lepszy jest rzadszy 25, niż 19.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej 8 khz to ciężko o sypanie piachem... A nie możesz np dokonać korekcji na parametryku w radiu? Ja teraz np jeżdżę z budżetowym zestawem głośników i strasznie dawało mi po uszach w okolicach 3 khz. Przyciszyłem trochę to pasmo na korektorze i jak ręką odjął.

A to, to. Właśnie to miałem pisać.

Tzw. "darcie japy" jest najczęściej odbierane przez wybijający się zakres 3-4 kHz.

Trzeba pamiętać, że w tym zakresie w 2-way gra też woofer... a przynajmniej powinien grać jeszcze ten zakres...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio siedząc w samochodzie robiłem przymiarki pod głośniki średnie (DSM 50 FFL), tak więc będę musiał je czymś zasilić.

Jako że chcę zachować czasówki to wymyśliłem to w ten sposób:

 

DEH-P945, hi-pass ustawiony na 2kHz -12dB -> splitter 2x chinch na 4 -> STEG 75.4, wstawione filtry do podziału przy 4kHz -> to zasila sekcję wysoką.

DEH-P945, mid-pass ustawiony na 2kHz -12dB -> Alpine MRV-F357 w mostku zasila kick-bass.

No i na końcu subwoofer (jakiś).

 

Dobrze kombinuję czy nie ma to prawa dobrze zagrać i lepiej kupić DSP 4-way?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...