Skocz do zawartości

Micro Precision 5.16 MkII


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za info. U mnie ślimaki będą pełniły troszkę inna rolę i najważniejsza dla mnie jest ich średnica bo basu ani kicka nie będzie z nich ponieważ ucinam hpf na 400hz. Średnica mi odpowiada i głównie ten aspekt mnie w mk2 interesuje.

 

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

Jest zbliżona. Może deczko lepsza. Nie odczułem w niej czegoś niepokojącego. Zmiana nieduża na niej. Raczej odczułem, że bas się zmienił na plus.

 

 

 

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzięki za info. U mnie ślimaki będą pełniły troszkę inna rolę i najważniejsza dla mnie jest ich średnica bo basu ani kicka nie będzie z nich ponieważ ucinam hpf na 400hz. Średnica mi odpowiada i głównie ten aspekt mnie w mk2 interesuje.

 

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

Co Ty tam wymyśliłeś - MP 5.16 jako średniaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tego nie uświadczysz bo nie będę wstawiał instalki. Mogę dodać że pacjentem jest kabina XL MAN TGA.

Na przodzie będę przerabiał rozne warianty. Zaczynałem od coax 10cm. Teraz jest też coax 10cm i osobno tweeter w komorach, będzie coax 16, potem mp z simplexem 25, potem coś tam innego i tak długo aż znajdę to czego szukam stąd moje zainteresowanie mp mk2.

Woofery w drzwiach będą w komorach. 2x8' na stronę. Kilka osób zna instalke.

 

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dla Jednego lepsze te gorsze dla drugiego gorsze te lepsze  :)

 

Wybrać te które sie bardziej podobają zamontować i zapomnieć.

 

Hoffman sprzedaje za 1250zł .

 

Alle Jest w Polsce sklep który chyba zaczyna sciiagać na swoją rękę : Power Audio.

 

Mają MK3 : 

 

https://www.poweraudio.pl/micro-precision-716-mkiii-glosnik-niskosredniotonowy-p-4082.html

 

Cena mk3 u Nich to 949 zł za sztukę !!!

 

Mają w swojej ofercie także przewody Micro Precision.

Nic nie stoi na przeszkodzie zeby napisać do Nich i zapytać ok 5.16 mk2 czy by ściagneli i jaka była by cena u nich.

 

Powodzenia,

Daj znać

 

Odrobiłem za Was pracę domowa i mi się tym razem chciało : 

 

Informacja ze Sklepu Power Audio : 

 

Witam

 

Wersja 5,16 mk2 oczywiście mamy na stanie.

 

Kwota za parkę 1200 zł poza allegro 5% mniej

Na chwilę obecną jest 6 par.

nie mamy ich wystawionych ponieważ za szybko się sprzedają i Thomas nie nadąża z produkcją. :)

 

pozdrawiam  "

 

https://www.poweraudio.pl/micro-precision-716-mkiii-glosnik-niskosredniotonowy-p-4082.html

 

https://www.poweraudio.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde mieć hita sprzedaży i go nie sprzedawać bo za szybko sie sprzedaje - takiej polityki firmy to jeszcze nie spotkałem

 

 

Możesz interpretować jak chcesz - nie wnikam  ;)

 

W każdym razie każdy może kupić NOWE od ręki.

Może także kupić używki w wersji mk2 za około 800-1000zł

 

Może również kupić mk1 uzywki za 400-600zł 

 

Do wyboru do koloru :)

W każdym razie nikt nie powinien żałować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde mieć hita sprzedaży i go nie sprzedawać bo za szybko sie sprzedaje - takiej polityki firmy to jeszcze nie spotkałem

On raczej to u scan speaka pod swój projekt zamawia.

A trzeba mieć pewnie sporo wkładu zanim się zamówi u skana i zanim chińskie rączki to złoża i kontenerem na statku przypłynie to trwa.

 

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On raczej to u scan speaka pod swój projekt zamawia.

A trzeba mieć pewnie sporo wkładu zanim się zamówi u skana i zanim chińskie rączki to złoża i kontenerem na statku przypłynie to trwa.

 

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Ale Magnes w mk2 nie jest Chiński.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kulę zgadulę posiadasz że wiesz co ja mam w głowie ze swoim projektem ???

 

Odniosłem się tylko do tego że nie sprzedają, bo się za szybko sprzedają !!!

Ale ja ani słowa o projekcie tylko o produkcji mp.

 

Metoda porównawczą i wzrokową porównałem mp do scan discovery i jakoś i mk1 i jakoś mk2 mocno podobne mi wyszły.

 

 

 

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Ale ja ani słowa o projekcie tylko o produkcji mp.

 

Metoda porównawczą i wzrokową porównałem mp do scan discovery i jakoś i mk1 i jakoś mk2 mocno podobne mi wyszły.

 

 

 

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

On w sensie Hoffmann.

 

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa ... Co teraz nie jest robione w Chinach i na wspólnych elementach żeby koszty obniżyć. Globalizacja postępuje ... :wink2:

Kiedyś pisali nie wiem czy teraz bym to znalazł bo nowa strona jest. Że scan wszystkie produkty na tamten czas przenosi produkcję do chin. A tylko revelatory zostawia w Danii. Teraz może się coś zmieniło bo to info było parę lat temu.

 

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w rozmowie z Arkiem Pruszczyńskim byłem poinformowany że Hoffman magnesy do mk2 zamawia w niemczech i że jakość rzeczony zdecydowanie poprawiła się.

Zresztą mając oba głośniki w ręce czuć poprawę jakości.

 

No ale cena 2x więcej - nie każdy chce czy kazdego stać na taką dopłatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem że wszystkie elementy są produkcji małe rączki, a tylko składanie w Danii. 

 

Chiny już tez podnosiły koszty produkcji , dodatkowo koszty wysyłki/odprawy/clenia na stary kontynent wzrosły i już firmą przestaje się opłacać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy ktoś się orientuje jakie jest maksymalne wychylenie MP5.16 MK2 ? Bo albo mam przester przy głośnych odsłuchach albo czasem membrana do maskownicy dochodzi, będę dziś ściągać boczek i badać sytuację. Dawno nie udało mi się woofera przesterować, zazwyczaj to drzwi nie dawały rady ale w betonowych drzwiach wszystko jest możliwe. Poprzednie przetworniki miały tylko 3mm wychyłu maksymalnego, może jednak tu jest problem i trzeba będzie niższy dystans zastosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie są cięte 66 Hz <-> 265 Hz Butterworth 12dB - że może za nisko i nie radzą sobie ? Nie sądzę ale to też sprawdzę, skoro mają ładny dół to niech sobie nim graja, suby zaczynają u mnie grać od 45 Hz do dołu cięte na 18dB. Nie po to człowiek robi betonowe drzwi by woofer na 80 Hz ciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...