Skocz do zawartości

Micro Precision 5.16 MkII


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Macałem i słuchałem u Yasicy jakieś 30 minut.

Jak na niewygrzane i pierwszy rzut ucha profil brzmienia i barwa bardzo podobna do mkI.

A mkI mam osłuchane do porzygu, więc większe różnice wyłapuje od razu.  :D

Bas typowo ślimakowy, w miarę dobra kontrola, typowo-ślimakowo-rozmiękczony. Średnica również bardzo podobna.

Jak dla mnie ilość basu z nich się wydobywająca, to dla mnie było aż nadto, ale ja mam inne preferencje niż większość  :P

 

Ponadto jak Yasica już pisał, największy "szok", to zawieszenie górne, jest miękkie i cienkie jak prezerwatywa, do tego bardzo lekka membrana.

Wszystko to sprawia wrażenie, ze będą bardzo łatwe do napędzania.

Mają lekko inny przebieg impedancji, nie jest on tak płaski jak w mkI, a bardziej narastający jak w wooferach typu RS806, Beta Six, Tec LS165., więc mają większą indukcyjność własną Le.

Może to mieć wpływ na cięcia pasywne, ale do końca jeszcze tego nie sprawdzaliśmy.

Np. z filtrem pasywnym tylko na samej cewce może być trochę więcej średnicy.

 

Wydaje się, że są kandydatem na "hit forumowy", tak jak mkI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Ten woofer jest niemal idealny w cenie do 1000zl dla 90% ludzi ktorzy chca poprawy dzwieku w aucie.

 

Gra i pod radiem i pod kazdym zewnetrznym napedem.

 

Ma zejscie do 40hz czyli prawie wszystkie dolne rejestry.

 

Ma srednice wystarczajaca do polaczenia z wysokotonowkami ktore niecsa predysponowane do niskiego ciecia.

 

Jednym slowem niemal kompletny woofer do pelnych drzwi - chyba jeden z najlepszych w ostatnim 5 leciu.

 

Te 10% pozostalych ludkow to medrcy którzy cholera wie czego szukaja - swietego grala i po prostu wola gonic kroliczka niz karmic go muza ;)

 

Powyzsze to moje skromne zdanie poparte 15 letnim doswiadczeniem i nikt nie musi sie z nim zgadzac lub moze miec inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Jednego lepsze te gorsze dla drugiego gorsze te lepsze  :)

 

Wybrać te które sie bardziej podobają zamontować i zapomnieć.

 

Hoffman sprzedaje za 1250zł .

 

Alle Jest w Polsce sklep który chyba zaczyna sciiagać na swoją rękę : Power Audio.

 

Mają MK3 : 

 

https://www.poweraudio.pl/micro-precision-716-mkiii-glosnik-niskosredniotonowy-p-4082.html

 

Cena mk3 u Nich to 949 zł za sztukę !!!

 

Mają w swojej ofercie także przewody Micro Precision.

Nic nie stoi na przeszkodzie zeby napisać do Nich i zapytać ok 5.16 mk2 czy by ściagneli i jaka była by cena u nich.

 

Powodzenia,

Daj znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U panie, jakby życie było takie proste - zamontować, zapomnieć. Utopia.

Zamontować, rozbudzić ciekawość na inne to rozumiem [emoji38]

Narazie "pomęczę się " z mk1 bo są inne wydatki. Stopniowo odmładzam sprzęt to przyjdzie tez czas na ślimaki [emoji4]

 

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minął rok to już chyba zawiechy rozciągnięte. Napisze ktoś coś? Najbardziej interesuje mnie średnica [emoji4]

Cześć.

 

Miałem mk1 ponad 2 lata i chyba z 2 tyg jeżdżę już na mk2.

Pierwsze co rzuca się to ilość basu. Jest to deczko więcej na tych samych ustawieniach i jest deczko mniej bułeczkowaty jak na mk1.

Średnie tony bardzo zbliżone. Na mocny plus zasługuje to, że w zimnych temperaturach grają basem. Mk1 potrzebowały chwilki aby zgadzało się w kabinie. Generalnie różnica na plus ale cena dużo wyższa. Ja nie żałuję wymiany mimo ceny choć odradzano mi że za mały progres w stosunku do ceny.

 

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. U mnie ślimaki będą pełniły troszkę inna rolę i najważniejsza dla mnie jest ich średnica bo basu ani kicka nie będzie z nich ponieważ ucinam hpf na 400hz. Średnica mi odpowiada i głównie ten aspekt mnie w mk2 interesuje.

 

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...