Skocz do zawartości

Granie w Volvo V40


deco88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jakiś czas temu zarejestrowałem się na tym forum... Trochę poczytałem co ciekawego tu piszecie i stwierdziłem że sam zamieszczę post z mojej instalacji :) a więc oto lista co posiadam lub będę posiadać :P  różne sugestie co do sprzętu i wykonania mile widziane te pozytywne i negatywne też ;) 

 

Moje auto to volvo v40 99r. 1.8 benzyna ( kombi więc idealne do car audio :P )

 

Jednostka sterująca to Clarion CZ202ER (2 wyjścia RCA)

 

Skrzynia basowa Hifinics ZXI12BP 500 Wat RMS

 

Piec: Crunch GTX-4800 2x400 Wat RMS (4kanałówka - mostek pod suba i 2 kanały na przód)

 

Kondensator Hifonics HFC-1000 1F

 

Kable Hoollywood PRO-44 21mm2 OFC

 

W drzwiach na razie siedza fabryczne głośniki ale planuje kupić zestaw odseparowany DLS r6a + wygłuszenie oczywiście :)

 

 

PACJENT :P

 

DSCN9238.JPG

 

 

KABELKI

 

DSCN9219.JPG

DSCN9220.JPG

DSCN9221.JPG

DSCN9222.JPG

DSCN9224.JPG

DSCN9225.JPG

DSCN9229.JPG

DSCN9230.JPG

DSCN9231.JPG

 

RADIO

 

DSCN9232.JPG

DSCN9233.JPG

 

WŁACZNIK PODSWIETLENIA SKRZYNI

 

DSCN9237.JPG

 

EFEKT KOŃCOWY

 

DSCN6451%2520%25282%2529.JPG

DSCN6455%2520%25282%2529.JPG

DSCN6457%2520%25282%2529.JPG

DSCN6475.JPG

 

 

A teraz pisać co jest dobrze co jest źle co jest do wymiany co zostaje itd :D

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wiem ze najpierw zaczyna sie od przodu a pozniej skrzynia ale w volvo fabryczne glosniki to 13 a zeby wsadzic 16 trzeba sie sie troche z tym pobawic wiec dlatego dalem najpierw skrzynie bo montaz jest szybki a jak znajde czas to wyglusze i wstawie 16 no chyba ze zmienie auto :P a przewod ktory wchodzi do skrzyni z ktorego sie smiejecie jest oryginalnie zamontowany i sluzy do podswietlania skrzyni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


a przewod ktory wchodzi do skrzyni z ktorego sie smiejecie jest oryginalnie zamontowany i sluzy do podswietlania skrzyni...

Takie pytanie mi się ciśnie na język, czy skrzynka musi się podświetlać, będziesz obserwował pracę głośnika po nocy?

Zrób tak jak koledzy piszą, głośniki na przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie mi się ciśnie na język, czy skrzynka musi się podświetlać, będziesz obserwował pracę głośnika po nocy?

Zrób tak jak koledzy piszą, głośniki na przód.

Nie musi i sie nie podswietla non stop... w tym celu zamontowalem przelacznik widoczny na zdjeciu. A glosniki na przodzie beda wraz z wygluszeniem. DLS r6a  to dobry wybor czy polecicie cos lepszego?? Wzmacniacz ma 110 rms na kanal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deco naprawdę poczytaj troszkę forum, bo zdecydowanie w cenie R6A, można wywrać coś już poprawnie grającego.

Popatrz po instalacjach innych użytkowników.

Po za tym wiesz...Co Oni mają Ci poradzić? Nie wiedzą jakiej muzyki słuchasz, jakie brzmienia lubisz, to jak Ci mają doradzić komponenty pod system?

Wróżkami nie są  :hyhy: Nie mniej, nie mówię tego by na Ciebie jechać, bardziej by zmotywować.

Pojedz na lokalny spot :wink:  Wejdź do paru samochodów, po słuchaj sobie, wybierz który najbardziej Tobie pasował...pogadaj sobie z jego właścicielem, jakie klocki ma etc :wink:

Jeżeli będą to drogie klocki, to zapytaj z czym zaczynał, bo nie każdy od razu ładował wf za 2k zł :wink: Może doradzi Ci coś, co w Twoim przedziale cenowym zagrało 'podobnie'.

 Tak że powodzenia w modzeniu, ale naprawdę poczytaj troszkę więcej, a będzie Ci dane :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc szczerym, nie neguje R6A, ale na dzień dzisiejszy nie słyszałem aplikacji tego głośnika która by mnie ujęła :zdrowko:

Liczę że kiedyś będzie Mi dane takową usłyszeć, bo dużo dobrego o tym przetworniku było Mi dane przeczytać, niestety jeszcze nie usłyszeć :wink:

Sam takowego nie posiadałem, więc go po 'swojemu' nie testowałem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od AMA BL 160 :) uniwersalny na start, tani, jeśli przyłożysz się do drzwi (sztyyywno ma być) i dobrze napędzisz bo ten crunch to raczej niskich lotów piecyk to będzie z bananem na buźce śmigał :) weź przykład z lukaszLDZ ma swój temat z fiatem bravo :) tam gra własnie skromna ama bl160 a robi wrażenie ;) i to za śmiech kase !

Powodzenia w modach! i kręceniu ostatnio popularnymi 'gejnami' :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od AMA BL 160 :) uniwersalny na start, tani, jeśli przyłożysz się do drzwi (sztyyywno ma być) i dobrze napędzisz bo ten crunch to raczej niskich lotów piecyk to będzie z bananem na buźce śmigał :) weź przykład z lukaszLDZ ma swój temat z fiatem bravo :) tam gra własnie skromna ama bl160 a robi wrażenie ;) i to za śmiech kase !

Powodzenia w modach! i kręceniu ostatnio popularnymi 'gejnami' :>

Wolalbym odrazu jakies pozadne kupic a r6a od tych ama mysle ze sa o niebo lepsze :P a crunch ma 110 rms na kanal wiec idealnie bedzie pasowac do tych dlsow. Nie wiem czemu okreslasz go jako piecyk niskich lotow :P mysle ze to srednij klasy wzmak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało słyszałeś ...

... oj mało ;)

Gdzie mógł bym taki więc usłyszeć?

 

Wyraziłem się jasno i klarownie, nie neguje że nie ma dobrze grającego R6A, ale ja jeszcze nie miałem możliwości go usłyszeć dobrze ZAAPLIKOWANEGO.

Myśle że mało nie słyszałem, ale akurat na porządnie zapalikowanego R6A nie trafiłem.

 

Buli czy chce R6A trenować, mam już swoje wooferki i do r6a mnie nie ciągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem :wink: Tutaj akurat miałem okazje posłuchać już :wink: (grania Eszte). Ale bardziej chodziło Mi o dwie drogi z r6a :wink: Eszte miał r6a w 3 drogach.

Tym bardziej że właściciel tematu będzie je miał własnie w 2 drogach, jako że dopiero zaczyna przygodę z CA :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...