Skocz do zawartości

jaki sub do szybkiego twardego nisko schodzącego głośnego basu?


djrobo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja w tygodniu porównam 12w7 w firmowej skrzyni z Aliante 12Si w 24litrach. 

licze na Wasze podpowiedzi, czym tego JL zasilić? myślę że przydałoby sie ok 750W RMS i wysoki DF żeby trzymać go za mordę, na razie 400W RMS nie zrobiło na nim wrażenia, - ani połowa xmax nie wykorzystana:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, może lepiej że ma mniejszy litrarz bo inaczej nadmuchałby samochód :) Zysk szybkości to się zwie :P 

 

Każde porównanie ma sens, ale z góry część ludzi wie jak zagra JL a jak zagra Ali :) Jak mam LTD to zmieniłem zdanie o mocy dostarczonej do tego suba, o ile 10tka SI nie potrzebuje wiele to ten się nie obrazi i piecyki 0,5kW to tak akurat, ale i 300W z AA200.2 nim fajnie buja, zawody mógłby wygrać z takim zestawieniem sub/wzmak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzi co do mocy wzmaka pod 12w7 dostarcza sam producent - okreslajac swojego flagowca JL HD1200 jako piec stworzony wlasnie z mysla o W7. Mysle ze zeby nie pasc od ceny HD1200 mozna pomyslec o jx1000 lub wlasnie slashu 1000/1 tudziez takze taniej od HD powinna latac PDX m12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zapytam, może ktoś testował coś z nowych budżetowych wynalazków i jest godnego uwagi ? Preferencje podobne, z tym, że nie wierzę do końca w te niskie zejścia :P Zresztą, ja nie słucham muzyki, która tego potrzebuje, ma kopnąć i być szybkie. Plan na 2 x 10" w zamkniętej. Nie mówię o sprawdzonych RE, itp. Czy coś z tych nowych, dostępnych subów jest w stanie coś pograć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta skrzynka ma objętość pod 8w7, a nie 12w7 :wink:

chyba zle mnie zrozumieliscie. 12W7 siedzi w oryginalnej pancernej skrzyni JL, objętość podejrzewam 40litrów jak w manualu do 12W7.

http://intl.jlaudio.com/cls112rg-w7ae-car-audio-prowedge-subwoofer-systems-93271

 

A porównanie zrobię skoro jest okazja i mam oba suby. Brat kupił 12W7 z powodu zasłyszanej opini że to najszybszy JL -teraz trzeba zweryfikować :) no i cena była dobra a stan idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem 12w7 w cl i ogólnie fajny sub ale spodziewałem sie czegos więcej jak za takie pieniadze, obecny rockford mi sie bardziej widzi;)

To ten który nie był w super stanie bo lekko podrapany czy coś mylę?

I przyłączam się do pytania co za napęd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja się zapytam, może ktoś testował coś z nowych budżetowych wynalazków i jest godnego uwagi ? Preferencje podobne, z tym, że nie wierzę do końca w te niskie zejścia :P Zresztą, ja nie słucham muzyki, która tego potrzebuje, ma kopnąć i być szybkie. Plan na 2 x 10" w zamkniętej. Nie mówię o sprawdzonych RE, itp. Czy coś z tych nowych, dostępnych subów jest w stanie coś pograć ?

Pb m-104

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym go pędziłeś?

Mostkiem z phase evolution opus 150.4 coś ponad 500w dostawał. Później poszedł do kolegi i tam dostawał ponad 1kw z starego rfa(modelu teraz nie pamiętam) ale to też jakoś nie było to.

 

To ten który nie był w super stanie bo lekko podrapany czy coś mylę?

I przyłączam się do pytania co za napęd?

Mój był w ładnym stanie;) 2 foty są w moim temacie:

http://www.strefacaraudio.pl/topic/40564-citroen-c5-by-csbiczek/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


U mnie dostawał 1.2 kw ze starego RF-a i niestety JL potrafił się zgubić,aczkolwiek ten egzemplarz który mieliśmy z CsBiczkiem do dyspozycji,był już grzebany więc trzeba brać na to poprawkę.
Wg mnie to tego kompana po części wina. RF jest gruby na basie do przesady. 

 

 

 


Mój był w ładnym stanie;) 2 foty są w moim temacie:
A to sory, pomyłka :) Fakt że ładny, też bym chciał :) 

 

Jeżeli chodzi o suba szybkiego z zejściem to polecam Swans F12S. Zejście ma, szybkość jak na 12 jest fajna, potrzebuje niedużo mocy a potrafi fajnie zagrać. Ale to już nie aliante. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak RF nie jest problemem,ale sam tylko JL.Słuchałem jakiś czas temu 2x12w7 w innej aplikacji i miałem podobne wrażenie,że sub swoje a reszta swoje.Porównując JL-a oraz ReAudio sx12 który obecnie u mnie śmiga ,to ten drugi potrafi zagrać "w punkt" z ładnym zejściem a przy tym nie muli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie mało się znam ale mój Kicker gra raczej w punkt i to dość mocno,twardo z tym że płytko.

Jak ustawie żeby schodził niżej to już nie kopie w nerki ;)

Sorka że się wcinam ale myślicie że zgra się z Rodekiem ? (pewnie muszę kupić i się przekonać ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...