Skocz do zawartości

jaki sub do szybkiego twardego nisko schodzącego głośnego basu?


djrobo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w zasadzie nie wiem czy w dziale SPL pisać, ewentualnie proszę przenieść 

 

odpaliłem wczoraj u brata ALiante 12si (klozet 25 l) pod Helixem h1000 bardzo mu się spodobało.

z tego powodu padła decyzja - szukamy nowego suba

generalnie ma grać jak Aliante - szybko, kontrolowanie, twardo kopiąco i z zejściem, ale z dużo większym ciśnieniem. 

H1000 daje 600Wrms/1200Wmax przy 2ohmach i chciałbym to maksymalnie wykorzystać. 

budżet - max ok 1000zł na głośnik

 

czy np jl 13w6v2 by się tu nadawał? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, bo problem z tym subem to nie znaleźć, a trafić zdrowe nie dobite pompowaniem z zawieszeniem jak szmata. Wtedy pojawiają się opinie,że nie gra, nie nadąźa.

Zdrowy HX ma na tyle sztywne zawieszenie, że jest problemem wcisnąć je używając dłoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze słyszałeś, to sub grający "estradowo" twarde bum na klatę, ale zejścia tam raczej nie oczekuj.


Zresztą trochę jest wzajemnie się wykluczających cech, z tematu "sub do szybkiego twardego nisko schodzącego głośnego basu?" 

 

Jak szybki i twardy to raczej nie będzie miał za wiele zejścia, jak nisko schodzący, tłusty i ze sporym spl, to znowu nie demon szybkości.

 

Budżet nie jest taki mały , od siebie mogę polecić poszukać (ciężko może być do tysiaka JL W7) lub np Gladena Zero 12 Pro, którego ja osobiście używam i chwalę, taki złoty środek między zejściem a szybkością (choć Aliante to może nie jest) ale przynajmniej depta fajnie a nie bezjajecznie, a jednym z prio jak widzę jest także zejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jbl Gti 1200
jedyny glosnik ktory chyba slepnia te wymagania

niestety zeby zagral nisko to potrzeba duzej skrzyni!

 

mozna dodac do tego jeszcze beyme power 12-15, ale tutaj nie zejdzie bardzo nisko

 

zgadzam sie rowniez z tym ze masz SPRZECZNE wymagania!

 

moze byc szybko, twardo, nisko i kopiaco... ale wtedy nie bedzie wielkiego cisnienia

moze byc szybko, nisko i ze spora iloscia basu... ale wtedy mamy wielka mase membrany i duzy x-max wiec "kopanie" bedzie raczej zmiekczone

 

W7 w zamknietej zagra dobrze i ze sporym cisnieniem, ale niestety wymagaja duzych pojemnosci!

W6v2 w zamknietej nie pokazuje potegi na jaka go stac... ale za to nie zamula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z JL wyrosłem :) Chociaż ten podobno jest odmieńcem :)

Troche nie bardzo rozumiem.

Klienci JL placa glownie za bardzo solidne komponenty grajace czysto soczyscie i to nawet przy duzch poziomach glosnosci - ale niekoniecznie finezyjnie, Seria W7 to produkt grajacy niesamowicie liniowo z naciskiem na  spore cisnienie. Czyli zadne odstepstwo od normy. Jesli juz mialbym szukac JL-owych odmiencow to raczej w dosc roznorodnie grajacej ale juz nie tak mocno  lini W6 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Troche nie bardzo rozumiem.
W kwestii szybkości. Nie słuchałem W7, ale bardzo dużo ludzi mówi o szybkości tego suba, gdzie JL w swoich seriach przyzwyczaił nas raczej do "wolniejszego" basu. Miałem W3V3 i powiem szczerze że to fajny subik, ino kompletny odmieniec aliante. Porównując 10tki bo miałem i JL i Aliante 10 to chyba w calach można je porównać tylko. Aliante szybko twardo kopliwie bez FUN'u, JL miekko, wolniej, okrągło z FUN'em. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...