Skocz do zawartości

Jaki głośnik 15" kupić


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dla przykładu vibe black air 12, gra i potrafi dobrze zamieszać a można tanio kupić... Ale to tylko przykład bo takich jest na pęczki... Ja na co dzień do słuchania używam 15" ale dla mnie to kwestia kompromisu i sposobu "słuchania" muzyki (mamusa coś o tym wie ;) ) jeśli Hannibal "grał" dla ciebie wystarczająco dobrze a chcesz mieć jeszcze większy wykop to 15" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co grało dobrze i mocno . Lecz po kilku dniach gdy zacząłem słuchać trochę ciszej słychać w głośniku trzeszczenie. Gain mam ustawiony na 3/4 skali. Te moje tanie audiomedia niby tanie i słabe ,a w 2 ohm pracuje i sie nie wyłącza i jajek też by na nim nie usmażył.Więc raczej wolał bym dobrać głośnik do tego audiomedia niż kupować coś odrobinę lepszego. Uzbieram 1000zł wtedy kupię jakiś monoblock. Sam nie wiem co robić.Może sprawdzę tym razem jak gra alphard magnum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powerbass 2 xl to kiepska propozycja. Ten głośnik stworzony został do pracy w małych zamkniętych obudowach, dlatego nie spełni tych wymagań co od niego oczekujesz. Jeśli Powerbass to śmiało kupuj 3xl. Mam takie coś tylko 12 i robi co do niego należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powerbass 2 xl to kiepska propozycja. Ten głośnik stworzony został do pracy w małych zamkniętych obudowach, dlatego nie spełni tych wymagań co od niego oczekujesz. Jeśli Powerbass to śmiało kupuj 3xl. Mam takie coś tylko 12 i robi co do niego należy.

Więc chyba nie znajdę nic co by było w moim zasięgu finansowym oraz pasujące do reszsty:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnum spotka podobny los jak tego poprzedniego. Mocowo się nie różnią... A wytrzymałość mocowa nie odnosi się tylko do cewki a całej konstrukcji. Swojego zabiłeś zapewne przesterem (gain na 3/4... To nie jest regulacja mocy) i mocą (myślę, że w 2r ten piec wypluł chociaż te 0.5kW)...


Teoretycznie ten piec powinien wypluć jakieś 0.5kW@4r patrząc na bebechy i zabezpieczenie (czysta teoria ale konstrukcja podobna do np hbp1502)... więc w 2r możliwe, że troszkę za dużo dostał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie vibe black air 15... Ale to tylko w uzywce... Emphasery... Coś z dd by się znalazło w tej cenie i przedziale mocowym ale jestem prawie pewny, że FX dla ciebie lepiej "zagra" od 515 czy 615... Mi nic więcej do głowy nie przychodzi, mastah troszkę wie w temacie 15" z tego co się orientuję... Jeszcze jest cadence...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a miał ktoś do czynienia z Excursionem SHX-15D2 ? jest w moim przedziale cenowym i mocowym :D

Omijałbym to.

 

Masz skromny budżet i jeszcze skromniejszy wzmacniacz. Na Twoim miejscu wypróbowałbym to : http://www.sonicelectronix.com/item_22099_PowerBass-M-154D.html

 

Głośniki z serii m grają miłym miękkim basem. Miałem 10 i jeśli ta 15 zagra jak 10 to będziesz zadowolony. Głośnik ma 1 cewkę 4 ohm, ma dużą sprawność i nie powinieneś go zabić przesterami na tym wzmaku. U nas dostaniesz go za +/- 500 zł.

 

Tylko tym razem poczytaj co to gain, bo jeśli dałeś na 3/4 nie oznacza, że głośnik dostał 3/4 mocy. Ustawiaj na słuch bo chyba jeszcze go masz  :wink:  Z doświadczenia wiem ,że przy słabych wzmakach gainu poza połowę lepiej zbytnio nie ustawiać, bo zawita u nas Pan Przester. A ten "Pan" radzi sobie z każdym głośnikiem :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...