Skocz do zawartości

Jaki głośnik 15" kupić


Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż pokusiłem się na głośnik Alphard hannibal sd154 który wczoraj poległ, i poszukuję głośnika do swojego zestawu :

Radio clarion cz202

Przód : Hifisonics zeus 125rms + mac audio mp2200

kable : 2x20mm2

wzmacniacz audiomedia ex1100.2( tymczasowo) 1x640rms 4 ohm, 2x320 rms 2ohm (choć u mnie gra w mostku 2ohm i jest dobrze)

skrzynia pod głosnik: sczelinowa 110litrów strojona 32hz z mdf18mm

poszukuję głośnika który będzie odpowiedni do tego zestawu . Nie chce już kupować najtańszej dostępnej 15 stki, lecz też coś co mnie nie zrujnuje finansowo a zagra dobrze . Bardzo prosił bym o wasze propozycje nie mam doświadczenia co do 15" kapitał myślę ze coś około 500-600zł (wolę dołożyć do tej kwoty jeżeli będzie taka potrzeba) Głośnik raczej w 4 ohm ( producent wzmacniacza nie podaje stabilności w 2ohm w mostku) a jeszcze trochę na nim pogra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No u mnie się działo dosłownie to samo przy hannibalu, mam eclipse 2g, lecz głośnik zaczyna charczeć jak się słucha ciszej


Myślicie że to niestabilność wzmacniacza w 2ohm uszkodziła głośnik? Dźwięk był czysty, bas mocny i głęboki, lecz stopniowo charczy coraz bardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Hannibal będą dostępne dopiero po wakacjach znajomy ma jedna szt w Kielcach do sprzedania nówkę szt , tylko pasuje mu podać przynajmniej 1Kw tylko ze jest to wersja tylko D2 wiec musiał byś zminić piec na stabilny w 1 ohm bodz poszukać na serwisie ogłoszeniowym jest Emphaser fajny i nie drogo  ,czekam na nową dostawę i będziemy robić 4szt  i pewno ściane 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc proszę o kilka propozycji dotyczących mojego pytania, ponieważ nie otrzymałem żadnej odpowiedzi oprócz tego że nikt na forum nie poleca 15" oraz że hannibal wcale nie jest zły. Czy nikt nie używa głośników 15" i na temat żadnego nie może się wypowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby dostać konkretną odpowiedź trzeba podać konkretne informacje takie jak choćby do czego ma służyć... Nikt ci 15 do słuchania nie poleci żadnej bo się do tego nie nadają za bardzo a jeśli chodzi o pompki to jest multum temat na forum o takich głośnikach. Ja zaproponowałem fx38 że względu na to, że raczej sporo prądu nie potrzebuje, jest niedrogi i już co nie co pokazał a w razie problemów z prądem dość łatwo będzie do niego znaleźć coś co w 1r da mu ile trzeba... Możesz się rzucić na emphasery, dd, re, excrusion itp ale ciężej ci będzie wyrobić z prądem do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...