Skocz do zawartości

Pioneer deh 80prs


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 259
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 6 miesięcy temu...

Odgrzewam, takie pytanie mnie naszło natury filozoficzno retorycznej, a mianowicie, czy jest jakakolwiek różnica w torze audio i dekodowaniu audio przez owego 80prs między plikiem z CD-AUDIO (dla uproszczenia niech to będzie oryginał dość dobrej jakości wypuszczony na rynek), a plikiem WAV oczywiście bezstratny konwertowanym z flack'a (foobarem bez polepszaczy) odtwarzanym przez USB z pendrive?

 

Nie chce sobie nic wmawiać ale mam wrażenie że z płyt jakby mniej takich drażniących ucho o bardzo wysokiej częstotliwości zakłóceń się zdarzało i nie kaleczy tak uszu przy głośniejszym odsłuchu a z tych flack'ów zdarzy się jakieś takie ciche "pyk" czy przester gdzie z płyty nie odnotowałem czegoś takiego. Oczywiście nikt normalny tego nie usłyszy ale jak człowiek naprawdę się skupi to takie pierdoły są słyszalne i chcę wiedzieć czy to normalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy w 80prs da się ustawić scenę z opóźnieniami czasowymi dla całego przodu? Mogę tylko wybrać LFRONT lub RFRONT i wtedy ustawiać opóźnienia czasowe. Gdy ustawię FRONT, nie ma możliwości kręcenia czasówkami. Czy nie ma takiej opcji w tym radyjku czy czegoś nie doczytałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tryb network i aktywną zwrotkę 3way, gdy zmienię position na LFRONT czyli na kierowcę to bez problemu ustawię cięcia i  czasówki dla TW, WF i SW. Tylko wiadomo wtedy dźwięk jest ustawiony dla kierowcy i pasażer już tak nie słyszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Podrzuci ktoś czy z 80prs istnieje możliwość zbudowania aktywnie 3way+sub? Bo tak siedzę pół dnia i kminię jak to zrobić i za bardzo nie wiem jak to ogarnąć a zależy mi głównie na wygodzie usb. No chyba, że inne radio z usb i ze zwrotnicą na 3way+sub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do innego radyjka, to P99RS ma wzystko czego potrzebujesz.

I uruchomiłeś maszynę losującą :) Dzięki bo chcę uniknąć póki co zewnętrznego proca a jak mniemam P99RS samą konfigurację czasówek jak i cięć będzie miało takie samo jak 80prs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem koledze o możliwości wykorzystania trzech par na przód i z prawego woofera sygnał na subwoofer. Wtedy trzeby by ciąć subwoofer i woofer na wzmacniaczu. Jakiś czas temu wspominał o takiej możliwości nakamichi. 

Myslalem tez o wykorzystaniu 3 par na przod, a reszte, czyli wf i sub na wzmakach dzielic, ale nie wiem jaki jest tam max LPF na kanalach suba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze wpadl mi taki pomysl tylko nie wiem czy to zadziala i ma sens. Sub z wyjscia suba, wofeery z wyjscia mid a rca od wysokich rozgalezic przed samym wzmakiem i puscic pasywnie ze wzmaka lub nie rozgaleziac i zrobic pasywna zwrotke do nich. Problemem w tym wypadku bylyby czasowki bo srednie i wysokie na kazdej ze stron beda puszczone przez te same czasowki. Zadziala to czy zupelnie nie w te strone?

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Myslalem tez o wykorzystaniu 3 par na przod, a reszte, czyli wf i sub na wzmakach dzielic, ale nie wiem jaki jest tam max LPF na kanalach suba.

Mozesz rozwinac bo w 80prs sa 3 pary rca wiec jesli uzyje ich na przod to skad sygnal na suba i o jakich wooferach mowisz? Rozumiem ze 3 na przod to woofer, mid i tw. Pytam nir ze zlosliwosci tylko z nie zrozumienia co miales na mysli.

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwinięcie wypowiedzi Krismana jest powyżej (w poście nr 221), szymin89 zamieścił tam informacje odnośnie rozdzielenia sygnału

 

A jeżeli chodzi o pasywne granie tw mid z jednej pary kanałów - nie potrzebujesz korekcji czasowej jeżeli zamontujesz przetworniki w jednakowej odległości od słuchacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...