Skocz do zawartości

Pioneer deh 80prs


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 259
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie zauważyłem takiej funkcji w 80prs....

Właściwie nie jest to jakaś specjalna funkcja, tylko powiedzmy "umiejętność" nie wstawiania przerw między utworami (mp3, wav...) gdy oryginalnie na płycie ich nie ma. Lepsze odtwarzacze przenośne plików to potrafią. Miałem nadzieję, że są też takie radyjka, a ponieważ szukam radia głównie do odtwarzania plików, to byłoby fajnie kupić właśnie takie. Jak nie, to chyba pozostanie podłączanie odtw. przenośnego... Ktoś ma takie radio i może się pochwalić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie nie jest to jakaś specjalna funkcja, tylko powiedzmy "umiejętność" nie wstawiania przerw między utworami (mp3, wav...) gdy oryginalnie na płycie ich nie ma. Lepsze odtwarzacze przenośne plików to potrafią. Miałem nadzieję, że są też takie radyjka, a ponieważ szukam radia głównie do odtwarzania plików, to byłoby fajnie kupić właśnie takie. Jak nie, to chyba pozostanie podłączanie odtw. przenośnego... Ktoś ma takie radio i może się pochwalić?

 

Powiem szczerze że (chyba) nie miałem radia z taką "umiejętnością"  :wink:

..a przewinęły różne, JVC, Pioneer, Alpine, Becker, Kenwood itd...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem go prawie 2 lata temu nówkę bo chciałem mieć możliwości zmieniać cięcia i też po to bo miał czasówki.

Najpierw skorzystałem,  jak zapewne każdy,  z auto-kalibracji - radio samo ustawia głośność każdego głośnika i EQ. Cięć raczej sam nie zmienia ale, przesuwał mi wf jak miałem podpięte 2w+sub - obcinał mi go już od 100hz. Więc lepiej na początku ustawiać bez suba. Niezależnie jednak jak bym ten mikrofon nie trzymał ustawienie które początkowo robiły wrażenia, no bo inne brzmienie, później nie grały. Dopiero po pomocy aerona i opanowanie czasówek, zagrało, i to jak :hurra:

Auto EQ wyłączyłem, przybyło góry. Ustawiłem FLAT i tak jest najlepiej dla mnie.

 

Ale o radiu jest mowa..

 - CD czyta bez problemu, nagrywane raczej przy 4X.

- cięcia podstawowe dla 2w+sub ale raczej na początek aktywki - wystarczające;

- czasówki, do zerowania i dodajemy cm tylko prawej stronie, w takiej kolejności tw, wf (tw=wf). sub..Potrzebny wokal :) Wartości mają mało wspólnego z tym jak dalekie jest ucho od przetwornika...

- radio odbiera tak sobie, raczej obstawiam antenę  - nie decydowało przy zakupie bo słucham rzadko.

- BT działa dobrze, można parować chyba kilka telefonów jednocześnie, nie testowałem. Nutę z telefonu przez A2DP każdy siadający może puścić ;)

- usb - 1amp by pociągnąć dysk twardy np 1tb

- czyta wav, co z flac'a można na dysk wrzucić.. i tak nie to co nagrana płyta z flac'a ale i tak o wiele lepiej niż mp3.. nawet 320kbs..

- różne podświetlenie, dla kogoś ważny atut, też nie decydowało przy zakupie.

 

Jestem zadowolony z tego jak gra, pasywnie oczywiście inna sprawa co mnie nie obejdzie jak się zdecyduję już z tw.

 

Łączyć utworów nie łączy - to nie winamp :P

Ale jeśli to ma decydować o zakup radia to nic nie zostaje jak życzyć powodzenie w poszukiwaniu :)

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Radyjko zakupione teraz kwestia dobrego ustawienia radyjka :) i właśnie co najlepiej po kolei poustawiać ??

 

Mile jestem zaskoczony działem bluetooth i obsługa połączeń bo działa to świetnie :) Druga sprawa bardzo fajnie wykonany i czytelny wyświetlacz sam panel też bardzo fajnie wykonany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie się przyzwyczaić fajnie gra jak by mniej natarczywie jak Alpine 9812 czy 9833/5 na razie zrobiłem auto kalibracje i już jest całkiem sympatycznie co do głośników z przodu mam zamontowany zestaw Audio System Gladen 165 RS z tyłu HELIX B 62C subwoofer Rockford fosgate P2D4-12 spięty na 2ohmy wszystko jest podpięte pod wzmacniacz PowerBass XMA5670IR

 

Wszystko jest na pasywce wydaję mi się że jest wystarczająco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot fajna rzecz. Jak miałem kenwooda to znacznie wygodniej operowało mi się nim z pilota. Zresztą jak stoisz gdzieś z przyjaciółmi, leci muza z auta, to zawsze masz kontrolę nad sprzętem bez konieczności biegania do auta.

 

Mi też starczyła pasywka, ale chciałem spróbować bi-ampu, który nie wyszedł więc zamiast CDE-178BT kupiłem Pionka, bo miał aktywną zwrotkę. Nie jest na pewno to samo co zwrotka z proca ale dobre i to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radyjko zakupione teraz kwestia dobrego ustawienia radyjka :) i właśnie co najlepiej po kolei poustawiać ??

 

Mile jestem zaskoczony działem bluetooth i obsługa połączeń bo działa to świetnie :) Druga sprawa bardzo fajnie wykonany i czytelny wyświetlacz sam panel też bardzo fajnie wykonany :)

 

Kupić to radio, mieć odseparowany tył oraz pasywka to trochę przyrost treści nad formą :kwasny:

Wcześniej opisałem co radio może i jak można aktywnie ustawić ale patrząc na prośbę z postu 109 wyobrażam sobie że nie widzisz posty nie zaadresowany wprost Twoje osobie :mur:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość pietrek86

Wydaję mi się że już teraz jest dużo lepiej, ewentualnie co trzeba jeszcze przestroić ( poustawiać ) ?

Przepraszam za te moje pytania ale wcześniej w rękach miałem głównie same Alpiny jednak w tym pionku spodobał mi się bardzo dźwięk nie jest taki natarczywy chodzi tu o wysokie tony co do niskich mogły by być lepsze i dlatego pytam co ewentualnie mam poustawiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Zresztą jak stoisz gdzieś z przyjaciółmi, leci muza z auta, to zawsze masz kontrolę nad sprzętem bez konieczności biegania do auta

Kontrola z zewnątrz? Trzeba stać bardoz blisko i celowac w radio przez okno więc raczej średnio użyteczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


- czasówki, do zerowania i dodajemy cm tylko prawej stronie, w takiej kolejności tw, wf (tw=wf). sub..Potrzebny wokal :) Wartości mają mało wspólnego z tym jak dalekie jest ucho od przetwornika...

 Jedynie dodam że przed tym dla suba też dodawałem opóźnienia. Jako że wyczytałem że sub zwykle się nie opóźnia, to zostawiłem zarówna prawy jak lewy na 0 (lewy tw i wf tez 0) i następnie prawy tw i wf maja równe 31.5 cm choć chyba 32,5 też dobrze. Pozycja oczywiście na krzesło kierowcy. To jedynie sprawa opóźnień. Bo najpierw by ustawić gainy, ustawić głośności każdego przywrotnika plus cięcia. Bez pomiaru można std zacząć od 4khz/12db dla tw i 1.6 khz/12db wf od góry a dól 63hz/12(80/12), sub 50hz/18db(63/18).

Potem jedynie dopracować pod auto i muzę.. Przydała by się płyta z wokalem który np na pewno w słuchawkach brzmi po środku. Ułatwia sprawę :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pietrek86

Dziś udało mi się spiąć wszystko w aktywkę :) no i nie powiem szczęka mi opadała jak na standardowych ustawieniach jakie mi doradziło Przemcio i zmej może zagrać ten zestaw który posiadam :)

Dźwięk na pierwszy rzut jest dużo czystszy i dużo głębszy jestem naprawdę bardzo mile zaskoczony Dziekować jeszcze raz Przemcio za namowę na spięcie aktywnie wszystkiego :zdrowko:

Na początku byłem sceptycznie nastawiony do tego ale widzę że nie potrzebnie podejrzewam że po fachowych ustawieniach wszystko zagra bajkowo ale z tym muszę poczekać na osobę bardziej kompetentnej w tym temacie niż ja :|

 

I powiem miałem kilka alpinek ale ten pioneek to jest naprawdę bajka nie chcę w tym momencie innego radia :):padam:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie :)

 

Teraz się baw i słuchaj :)

 

Powoli wszystko ci sie zgra :) jak będziesz miał problemy z ogarnieciem tego do końca to zapraszam :) co będę potrafił to z chęcią pomogę :)

 

:zdrowko:

Kolego zmej troszkę nie tak z tym subem :)

To ze sie go nie opóźnia i resztę przetwornikow dogrywa do niego to tak masz racje ale w pionku nie opóźnianie jest równoznaczne z nabiciem na suba największej wartości cm a nie zostawienie go na 0

 

Ujmowanie cm = opóźnianie. Sytuacja odwrotna jak z nabijaniem ms.

 

Także skoro piszesz ze nie opóźniasz suba (ale masz go na 0 ) to niestety jest odwrotnie bo masz go opóźnionego maxymalnie tak jak lewa stronę wf lub tw.

 

Nie wiem jakie auto posiadasz ale po wartościach nabitych wnioskuje ze jakieś niewielkie auto skoro masz nabite na prawa stronę tylko 31cm wiec sub powinien plus minus mieć nabite od 31cm wzwyż ( u mnie w signum jest różnica ok 12-14cm miedzy subem a prawym wooferem czyli opóźniony prawy woofer względem suba jest o ok 0,3-0,4ms (o ile dobrze pamietam przelicznik ms/cm )

 

Na wartości o jakiej piszesz nie ma opcji nawet zgrać suba z przodem.

 

:zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Kolego zmej troszkę nie tak z tym subem :)

Witam,

Auto to i10, więc małe :rotfl:

Miałem przed tym jak piszesz choć nie tak bardzo. Prawa strona 36-38 a sub kiedy 11,25 kiedy 18.26 nawet 28.75. Po 23 cm było czuć że bass się podnosi na wysokość tw i robiło się nie przyjemnie w środku :kwasny: Sub wypiera tym samym też scenę w lewa stronę (sub leci z prawego rca i mam mono, nie stereo) przez co trzeba było dodawać prawej stronie by przenieść scenę z powrotem. Dosłownie kilka dni temu testując nowy nabytek na górę zacząłem od tego ze wszytko na 0 i gdzieś przy 28-31 poczułem taką lekkość w przekazie nagranego materiału :)  Nigdy jeszcze tak nie grało. Obstawiam ze sub ma swój wpływ na to ale jeszcze nie wiem jak to wytłumaczyć bo z jednej strony skoro leci z prawej a prawą stronę przesuwam to też sub muszę, w sumie.

Z ciekawości przetestuję dziś jak by sub brzmiał o te 12-14 cm dalej of wf/tw :ok:

Niezależnie od wybranej liczby sub'ów, czy obu stronom nabijasz czy tylko prawej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...