Skocz do zawartości

Pioneer deh 80prs


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 259
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja porównałem 9835 i 80prs na identycznym sprzecie, podmienione były tylko radia

 

Dalej jestem zdania że ogólnie pioneek gra spokojniej od alpiny

 

Wiadmo ze na ostateczny odbiór wpływa mają wzmacniacze, głośniki i ich ukierunkowanie itd itp....

 

Mnie pasuje jak na razie pioneek i przy nim zostaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie. :D

 

Tak się składa, że testowałem u siebie 9833 na tym samym sprzęcie.

Ja bym wybrał 9833/35, a pionka 80prs miałem dłuuugo.

 

9833 ma lepszą dynamikę, lepszą barwę instrumentów (bardziej naturalną), lepszy bas, lepszą średnicę, lepszą górę, lepsze wokale zarówno męskie jak i żeńskie, generalnie wszystko ma lepsze. Chyba tylko w kategoriach szerokości i głębokości sceny są porównywalne.

Czyli generalnie 9833 bije na łeb na szyją pionka 80prs.

 

Takie jest moje zdanie i je podzielam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


9833 ma lepszą dynamikę, lepszą barwę instrumentów (bardziej naturalną), lepszy bas, lepszą średnicę, lepszą górę, lepsze wokale zarówno męskie jak i żeńskie, generalnie wszystko ma lepsze. Chyba tylko w kategoriach szerokości i głębokości sceny są porównywalne.
Czyli generalnie 9833 bije na łeb na szyją pionka 80prs.

x2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


9833 ma lepszą dynamikę, lepszą barwę instrumentów (bardziej naturalną), lepszy bas, lepszą średnicę, lepszą górę, lepsze wokale zarówno męskie jak i żeńskie, generalnie wszystko ma lepsze. Chyba tylko w kategoriach szerokości i głębokości sceny są porównywalne.
Czyli generalnie 9833 bije na łeb na szyją pionka 80prs.


Znowu porównanie dwóch innych światów. Profile brzmienia zupełnie inne, ale co właściwie oznacza lepsze ?.Ta niby wojna trwa już tyle lat ile te firmy istnieją na rynku. Jeżeli już porównywać 80prs to z jakąś nową alpinką, a tutaj już niestety nie ma do czego. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Profile brzmienia zupełnie inne, ale co właściwie oznacza lepsze

 

To miałem na myśli, nie wyposażenie w pełną aktywną zwrotkę - Tu Pionek ma więcej niż nowe Alpiny.

Ale mnie to nie przeszkadza, bo pasywką dzielę pasmo mid/tweet.


 

 


opóźnienia czasowe, bt, usb,

 

niektóre to mają...


BTW - i nie upieram się przy Alpinie, wszystko zależy co kto potrzebuje, ja sam od 6 lat mam Clariona i jestem zadowolony bo trafia w mój gust ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Odgrzewam kotleta.

 

W końcu udało mi się nabyć tego Pionka 80PRS i jestem zadowolony ze zmiany.

Poprzednio grał Clarion 958 ale chciałem coś z USB.

Testuje dopiero drugi dzień ale już mam pewien zarys.

Ku mojemu zaskoczeniu nie był to jakiś krok w tył. Bardzo fajnie gra, może jedynie gorzej ze średnicą.

W Clarionie dużo walczyłem z czasówkami, w pionku jakoś łatwiej udało mi się ustalić opóźnienia. Testowałem autokalibrację i wymagała tylko minimalnych poprawek. Dodatkowe opcje takie jak obsługa BT i telefonu zaskoczyły mnie kompletnie i to mile. Bardzo sceptycznie do tego podchodziłem sądząc, że jakość będzie kiepska. Teraz cieszę się z nowego zakupu.

Jedyną wadą jaką dostrzegam w porównaniu do Clariona to to, że od tego drugiego biło PRLem, panel z pionka muszę wyciągać bo jest bardzo ładny i ktoś może pokusić się o pożyczenie go ode mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ogólnie chciałbym się dowiedzieć trochę informacji co do ustawień czy to wszystko jest bardzo kłopotliwe i jakie są niskie tony i wysokie czy nie są zbyt natarczywe jak w niektorych alpinach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Wszystko o tym radiu już było na forum wystarczy poszukać. Ja poszukałem, poczytałem i pisałem z użytkownikami radia.

 

Kurcze, a ja myslalem, ze idea tego forum jest cos innego... :)

 

 

 

 


Ogólnie chciałbym się dowiedzieć trochę informacji co do ustawień czy to wszystko jest bardzo kłopotliwe i jakie są niskie tony i wysokie czy nie są zbyt natarczywe jak w niektorych alpinach

 

80PRS ma bardzo podobny profil grania do P88RS, smialo mozna powiedziec, ze jest on zrownowazony w calym pasmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli o mnie chodzi to mi brzmieniowo o wiele bardziej odpowiada ten Pionek niż Alpinki (9833/35). Przeszedłem na tego Pionka bezpośrednio z Clariona 958 i nie powiem, że był to jakiś krok w tył. Trochę więcej było problemu ze średnicą, było jej mniej niż w Clarionie ale ta sytuacja jest już opanowana (choć trochę ciekaw jestem jak teraz grałby mój zestaw pod clarkiem).

Ogólnie uważam te 1250zł za dobrze wydane i jestem zadowolony. Dodatkowo do bardzo fajnego profilu grania dostaje się sporo dodatkowych możliwości więc raczej ciężko o konkurenta dla tego radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem już alpinki 9833 i 5  a także 7878 i niestety trafiłem na uszkodzone modele :( więc postanowiłem odbić w drugą stronę i posmakować czegoś innego i nowszego mam już uraz co do starszych modeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Skoro już został odgrzany ten temat, to proszę posiadaczy deh-80prs o informację czy potrafi ono odtwarzać pliki z usb w trybie "gapless" (bez przerw między utworami). Studiuję to forum już od ponad miesiąca i natrafiłem na wiele wartościowych tematów. Niestety nie znalazłem informacji o radiach z tą funkcją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałem że jest taki cymes w radyjkach :)

Mam pytanie jeszcze co do tej alpinki czy ustawienia bass treble i tego typu podobne są regulowane korektorem słupkowym ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Skoro już został odgrzany ten temat, to proszę posiadaczy deh-80prs o informację czy potrafi ono odtwarzać pliki z usb w trybie "gapless" (bez przerw między utworami). Studiuję to forum już od ponad miesiąca i natrafiłem na wiele wartościowych tematów. Niestety nie znalazłem informacji o radiach z tą funkcją.

 

Nie zauważyłem takiej funkcji w 80prs....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...