facebook

Skocz do zawartości

REKLAMA

Miejsce na Twoją reklamę: tel. 691 265 492

Zdjęcie

Pioneer deh 80prs

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
216 odpowiedzi w tym temacie

#21 pawel_luk1

pawel_luk1

Optymista

• Użytkownik
  • 1426 postów

Napisano 28 luty 2012 - 10:06

Drugą sprawą jest fakt że skoro cena jest prawie o połowę niższa to nie może być następca bo producenci niby starają się zawsze pokazać że nowy model jest lepsze a nikt za darmo nic nie daję więc skoro kasa niższa to na czymś musieli oszczędzić albo chińczyk robi za darmo.

Wg mnie cena jest niższa, bo ceny elektroniki znacząco spadły w ciągu ostanich 5 lat (ceny komponentów mam na myśli).
Wiadomo, że poducent oszczędza - panel nie jest motoryczny, jest plastikowy a nie aluminiowy, wyświetlacz LCD zamiast OEL, brak kabelków RCA, jak się to wszystko pozbiera do kupy....
Ale popatrzecie na ceny w Home Audio - też spadły o połowę. Dobrej klasy odtwarzacz CD (Marantz, Denon, Yamaha) kosztuje połowę tego co 5-7 lat temu, a sprzęty te nie grają jadnak 2x gorzej. Zdarza się też, że grają lepiej niż te starsze.

A cena wyprodukawnia nigdy nie była bliska cenie sprzedaży. Koszty produkcji to jakieś 30-40% ceny detalicznej, reszta to koszty transportu, raklamy, marketingu i zysk.

CA: OEM VW Group by Fink Audio  :P

HA: Satori 2.5 way DIY • Arcam A29 • Arcam CDS27 • Arcam irDAC-II • Onkyo NS-6170

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

Miejsce na Twoją reklamę: tel. 691 265 492

#22 ancymon

ancymon
  • Użytkownik
  • 1274 postów

Napisano 28 luty 2012 - 14:15

Koszty produkcji to jakieś 30-40% ceny detalicznej, reszta to koszty transportu, raklamy, marketingu i zysk.

pozwolę się nie zgodzić :P rozbieżność produktów i kosztów jest tak duża, że żadne uogólnienie nie ma racji bytu :P rozpiętość bym zmienił na 1-99% :P

Nie zdziwiłbym się gdyby różnica w kosztach wyprodukowania (bo różne są chyba tylko materiały i technologia) między (powiedzmy nowymi) najniższym i najwyższym modelem sięgała powiedzmy 100%(a to i tak dużo biorąc pod uwagę koszt elementów dla producenta), a różnica w cenie np. 400% :) Z drugiej strony są produkty sprzedawane z minimalną marżą, ale w skali masowej etc. etc.

Wracając do tematu - nie spodziewam się wiele po tym radyjku, ale wygląd (zwłaszcza w porównaniu do innych obecnie produkowanych modeli czy np. starszych z serii Alpinek 98XX, że o Clarkach czy nowych Pionkach nie wspomnę) nie jest zły. Mam tylko nadzieję, że ten plastik się tak nie świeci w rzeczywistości...

Co do grania, możemy tylko strzelać, więc trzeba poczekać.

#23 pawel_luk1

pawel_luk1

Optymista

• Użytkownik
  • 1426 postów

Napisano 28 luty 2012 - 14:26

pozwolę się nie zgodzić :P rozbieżność produktów i kosztów jest tak duża, że żadne uogólnienie nie ma racji bytu :P rozpiętość bym zmienił na 1-99% :P

Tu mnie przekonałeś, chociaż w takie skrajności bym nie popadał.

Nie zdziwiłbym się gdyby różnica w kosztach wyprodukowania (bo różne są chyba tylko materiały i technologia) między (powiedzmy nowymi) najniższym i najwyższym modelem sięgała powiedzmy 100%(a to i tak dużo biorąc pod uwagę koszt elementów dla producenta), a różnica w cenie np. 400% :) Z drugiej strony są produkty sprzedawane z minimalną marżą, ale w skali masowej etc. etc.

Tu się z Tobą zgadzam.

Wracając do tematu - nie spodziewam się wiele po tym radyjku, ale wygląd (zwłaszcza w porównaniu do innych obecnie produkowanych modeli czy np. starszych z serii Alpinek 98XX, że o Clarkach czy nowych Pionkach nie wspomnę) nie jest zły. Mam tylko nadzieję, że ten plastik się tak nie świeci w rzeczywistości...

Co do grania, możemy tylko strzelać, więc trzeba poczekać.

No właśnie, odbijamy trochę od tematu. Zostawmy te marketingowe dyrdymały i poczekajmy, może ktoś kupi i porówna. Ciekawe jaka cena bedzię u nas.

HA: Satori 2.5 way DIY • Arcam A29 • Arcam CDS27 • Arcam irDAC-II • Onkyo NS-6170

#24 coobah

coobah
  • Użytkownik
  • 807 postów

Napisano 28 luty 2012 - 20:05

A'propos ceny. Czy w przypadku 88RS to nie bylo jakos tak, ze u nas kosztowal 2400,- a w tym samym czesie w niemcowni kosztowal okolo 1200,-
Pamietam, ze byla jakas jazda z duza iloscia tych Pionkow z za zachodniej granicy i wszyscy spredajacy "polskie" uzywki chwalili sie wlasnie tym, ze maja "oficjalna karte gwarancyjna dystrybutora" czego nie ma wiekszosc.

Ja to poprostu kocham wysoka polke od Pionka, tylko ciekawe czy ten sie do niej kwalifikuje.

#25 Andreas

Andreas
  • Użytkownik
  • 407 postów

Napisano 28 luty 2012 - 20:10

Narazie można ocenić wygląd - z mojej strony 2/5 :D

Podoba mi się gałka z łopatkami :)
Mi się wydaje, że to raczej średnia półka, konkurencja np. dla clarka 778.

#26 pawel_luk1

pawel_luk1

Optymista

• Użytkownik
  • 1426 postów

Napisano 28 luty 2012 - 21:16

Narazie można ocenić wygląd - z mojej strony 2/5 :D

Podoba mi się gałka z łopatkami :)
Mi się wydaje, że to raczej średnia półka, konkurencja np. dla clarka 778.

Halo, mamy rok 2012.
Clark 778 jest już dawno nieprodukowany, tak samo jak Pionek p77mp i p88rs.
Tak więc porównywanie w kategorii konkurencji czy pozycjonowania modeli nieprodukowanych z produkowanymi (których na dodatek nie ma jeszcze w sprzedaży) nie ma sensu.
Jest to raczej konkurencja dla Alpine CDA-117Ri.
Wg tej amerykanskiej strony DEH-80PRS to ma być najwyższy model, a na europejskiej najwyższy jest ODR, potem DEX-P99 a DEH-80PRS nie ma...
Tak więc nie wiem co oni kombinują :zakrecony:

#27 coobah

coobah
  • Użytkownik
  • 807 postów

Napisano 01 marzec 2012 - 16:37

A czy przypadkiem poczwiwy DEH-P88RS na rynek amerykanski nie zostal nazwany DEH-80RS?? W takim przypadku ten nowy mialby tylko dostac P w nazwie.

#28 sebek88

sebek88
  • Oczekujący
  • 296 postów

Napisano 01 marzec 2012 - 16:51

Na rynek amerykański nazywał się Premier DEH-P880PRS
VOICE KRAFT ...postaw na jakość

#29 pawel_luk1

pawel_luk1

Optymista

• Użytkownik
  • 1426 postów

Napisano 19 maj 2012 - 20:24

Odświeżam.
Jest już u nas dostępne, Może ktoś słuchał?

#30 pawel_luk1

pawel_luk1

Optymista

• Użytkownik
  • 1426 postów

Napisano 26 czerwiec 2012 - 21:35

Up!
No i mam tego Pionka w aucie :)
Mogę na razie bezpośrednio porównać do JVC 921.
Tak na szybko po ok. 2 godz. słuchania to w Pionku scena jest głębsza i szersza, basu mniej ale lepszej jakości, a góra bardziej kulturalna, średnica podobna, skrzypce i gitarki robią ciarki :)
Na razie nie miałem czasu bawić się w żadne czasówki i autokalibrację. Porównuje oczywiście oba radia w trybie "flat".

Koledzy ze wschodu już porównywali z P88 i twierdzą, że idzie łeb w łeb.
Poczytajcie sobie: http://magnitola.org...h-80prs-32.html
Można wrzucić w google tłumacz, spokojnie daje radę zrozumieć.

Jak ktoś z Wrocka ma P88 to zapraszam na porównania.

80PRS czyta WAV i ciągnie dysk twardy po USB - właśnie sprawdzałem.
Czas odczytu ok. 100 katalogów (ponad 1000 utworów) - ok.. 3 s :)
JVC 921 ten sam dysk z tą samą zawartością czyta mi ok. 40s, a potem dopiero gra.

#31 erty0203

erty0203
  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 27 czerwiec 2012 - 18:16

Witam,
pawel_luk1 dzięki za reckę, mam pytanie jak z jakością wykonania JVC vs Pioneer? Macałem 921 gdzieś w markecie i było takie sobie :kwasny: nie wiem czy już takie wymęczone czy TTTM, czytałem tez gdzieś opinie ze spasowanie przycisków nie jest najlepsze? Szukam radia do punta Żonki na razie koronę króla nosi 921 dzięki m.in. Twoim postom :wink: , za cenie około 700 za nówkę to Pionek będzie miał ciężko wygrać, choć dla mnie wizualnie ładniejszy.

„Jeśli nie potrafisz wytłumaczyć czegoś w prosty sposób, to znaczy, że tak naprawdę tego nie rozumiesz” – Albert Einstein

#32 pawel_luk1

pawel_luk1

Optymista

• Użytkownik
  • 1426 postów

Napisano 27 czerwiec 2012 - 21:22

Witam,
pawel_luk1 dzięki za reckę, mam pytanie jak z jakością wykonania JVC vs Pioneer? Macałem 921 gdzieś w markecie i było takie sobie :kwasny: nie wiem czy już takie wymęczone czy TTTM, czytałem tez gdzieś opinie ze spasowanie przycisków nie jest najlepsze? Szukam radia do punta Żonki na razie koronę króla nosi 921 dzięki m.in. Twoim postom :wink: , za cenie około 700 za nówkę to Pionek będzie miał ciężko wygrać, choć dla mnie wizualnie ładniejszy.

Pionek ma wg mnie lepsze wykonanie, przyciski "wchodzą" miękko. W JVC przyciski są dość twarde no i trochę gorzej spasowane.
Ale minus dla Pionka za ergonomię, rozmieszczenie przycisków w 921 jest lepsze, obsługa też jest lepiej przemyślana w JVC.
Np. odtwarzam jakiś katalog z USB i chcę wybrać inny utwór z bieżącego katalogu, w JVC naciskam "menu" i mam bieżący katalog a w Pionku po naciśnięciu "lupy" wyświetla się główny katalog :zakrecony:
Poza tym JVC wyświetla katalogi alfabetycznie a Pionek wg kolejności nagrania.
W Pionku jest za to opcja "Music Browser", po jej włączeniu Pionek indeksuje całą zawartość USB i kataloguje wg Artist, Album, Genre itd. coś ala iPod.
Po naciśnięciu "lupy" wyświetla wtedy wg wybranej kategorii alfabetycznie i po kolejnym naciśnięciu "lupy" można szybko wybrać wg pierwszej litery wybranej kategorii.
Szkopuł w tym, że ta indeksacja u mnie dysku trwała ok. 6 min (ok. 100 albumów), na szczęcie Pionek odtwarza wtedy ostatnio słuchany kawałek.
W trakcie indeksacji przycisk "lupa" jest nieaktywny. Po każdym włączeniu radia indeksacja trwa od nowa, tak że trochę kupa z tą opcją.
Jeszcze to potestuje, może przy normalnym użytkowaniu nie będzie to tak uciążliwe jak się początkowo wydaje.
Ja to póki co wyłączyłem to, bo nie mogłem tego ogarnąć i przeglądam normalnie wg katalogów.

Ale jakość dźwięku jest w tym Pionku lepsza od JVC 921. Pionek gra z większą klasą, lokalizacja instrumentów jest lepsza, perkusję mam bardziej z przodu (nawet bez czasówek). A jak się włączy czasówki to bas się całkiem do przodu przenosi. No i nie ma różnicy w jakości dźwięku po włączeniu czasówek, bo JVC 921 najlepiej gra po ominięciu DSP (wszystkie głośniki na 115 cm, EQ na flat).
Blachy na płycie "Hunter" Mastodona przestały "piaszczyć" a perkusista cuda tam takie wyprawia, że niejeden sprzęt klęka na tej płycie :P
W Pionku czasówki też łatwiej ustawić, bo nie ma przerw w dźwięku przy zmianie odległości od głośnika. Płynnie słychać jak się wokal "przemieszcza" z prawa do lewa :)

Dzisiaj potestowałem też tuner. Przeszedł mój test czułości na radiowej "Trójce" na ul. Traugutta we Wrocławiu (gęsta zabudowa z kamienic), radio odbiera tam większych bez trzasków i zakłóceń (w 921 czułość też jest na podobnym poziomie). Ale jakość dźwięku FM jest lepsza niż w 921.

Oczywiście 921 nadal polecam z czystym sumieniem, bo w relacji jakość/cena do 700 zł, to jest to bardzo dobre i solidnie zrobione radyjo.
Trzeba pamiętać, że Pionek jest dwa razy droższy :]

#33 erty0203

erty0203
  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 27 czerwiec 2012 - 22:06

A jak z tymi poza muzycznymi gadżetami wyświetlacz, BT? Z tego co piszesz to ten Pionek to udane radio choć drogie, ale ceny muszą zejść w dól wtedy można pomyśleć o Pionku, bo porównanie bardzo zachęcające. Tylko tak się zastanawiam czy mój słuch to ogarnie :). Mam jeszcze parę pytań ale to w w Twoim temacie o 921. Jeszcze raz dzięki bo fajnie wszystko opisane, jeszcze jak byś real foty rzucił to już miód lub może film bo te szał robią na forum :rotfl:

„Jeśli nie potrafisz wytłumaczyć czegoś w prosty sposób, to znaczy, że tak naprawdę tego nie rozumiesz” – Albert Einstein

#34 pawel_luk1

pawel_luk1

Optymista

• Użytkownik
  • 1426 postów

Napisano 28 czerwiec 2012 - 21:49

A jak z tymi poza muzycznymi gadżetami wyświetlacz, BT?

Wyświetlacz to taka sama kicha jak w JVC 921, zwykłe LCD i w słońcu prawie nic nie widać.
BT bez problemów wykryło moją Nokię E52, jakość rozmów OK. Generalnie jest OK, działa tak samo jak w 921.
Jeszcze co do jakości wykonania panelu - czarny plastik ale w miarę dobrej jakości. Szkoda, że nie aluminium, ale to już nie te czasy...

#35 pawel_luk1

pawel_luk1

Optymista

• Użytkownik
  • 1426 postów

Napisano 08 lipiec 2012 - 19:38

A jak z tymi poza muzycznymi gadżetami wyświetlacz, BT? Z tego co piszesz to ten Pionek to udane radio choć drogie, ale ceny muszą zejść w dól wtedy można pomyśleć o Pionku, bo porównanie bardzo zachęcające. Tylko tak się zastanawiam czy mój słuch to ogarnie :). Mam jeszcze parę pytań ale to w w Twoim temacie o 921. Jeszcze raz dzięki bo fajnie wszystko opisane, jeszcze jak byś real foty rzucił to już miód lub może film bo te szał robią na forum :rotfl:

Foty? Bardzo proszę:
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

A tu zdjęcia wersji japońskiej Carrozzeria, tam nazywa się DEH-970 (na forum diymobileaudio)
http://www.diymobile...53-post824.html

A tu kolory dokładnie zgrane z deską BMW
http://www.diymobile...7-post1228.html

#36 rainer

rainer
  • Użytkownik
  • 573 postów

Napisano 08 lipiec 2012 - 20:13

Miałem okazje słuchać u pawel_luk1 tego Pionka na zestawie setupie który on posiada (dział instalacje) i powiem szczerze ze jest super, naprawdę :)
Jest przestrzeń, powietrze i szczegóły. Z tym ze według mnie to radyjko najlepiej sprawdzi w instalacjach SQ, czyli takiej jak ma pawel_luk1 .
Bo w instalce do "rąbania" to go nie widze.....

Audi S3 Bose  :wsciekly:

#37 mkgustav

mkgustav
  • Użytkownik
  • 4136 postów

Napisano 08 lipiec 2012 - 21:52

Najlepiej sprawdzi sie w SQ? Dlaczego?

Nowa zabawa ze starym sprzętem.

#38 rainer

rainer
  • Użytkownik
  • 573 postów

Napisano 09 lipiec 2012 - 15:55

No takie mam wrażenie po jego odsłuchu....Nie daje takiego mocnego wykopu, gra tak jakby kulturalnie i wg mnie sprawdzi się w muzyce gdzie jest wiele szczegółów, czyli w takiej bardziej ambitnej niż np. techno. Np. JVC 921 które kupiłem własnie od pawel_luk1 to bardziej widze w muzie typu techno, bo gra tak jakby bardziej z wykopem (jak to określił pawel_luk1 po "amerykańsku) i coś w tym jest.
Chodz jak dla mnie JVC gra naprawdę super. Powalla określił że gra jakby miał cały czas włączony loudness, ja na razie nie jestem w stanie tego potwierdzić ani zaprzeczyć bo moje przednie furtki bedą nie długo na nowo wygłuszane więc po tym zabiegu coś napisze o JVC, aleeeee....wcześniej miałem Beckera Traffic Pro i Indianapolis i w porównując te radia do JVC to one własnie grały jakby z podiciem basu...

#39 pawel_luk1

pawel_luk1

Optymista

• Użytkownik
  • 1426 postów

Napisano 09 lipiec 2012 - 20:17

No to może ja też zabiorę głos...
Słucham: rocka, hard rocka, progresywnego rocka, bluesa, metalu, pop, r&b, soul, jazzu... jak zwał, tak zwał lub jak niektórzy twierdzą "muzyki ambitnej", chociaż dla mnie ambitna to raczej jest klasyka współczesna. :rotfl:
Przez pół roku miałem JVC 921 :) i uważam, że w takich gatunkach to radio też się sprawdza znakomicie. Zgadza się, to radio ma "hamerykański" wykop, ale posłuchajcie na nim nagrań akustycznych typu "unplugged", jaka tam jest prezentacja instrumentów!!!. A skrzypce i gitary jak zagrają to ciary idą po plecach...
Instrumenty są tak namacalne, że brzmią ja żywe, wokale to samo... Radio gra z życiem i werwą, nawet słabsze płyty (gdzie wykonawcy grają jakby mieli zaraz umrzeć) dostają życia. I to wszystko mamy za 7 stów w nówce + BT i USB!

A teraz o 80PRS. Osłuchałem się trochę więcej i generalnie do tego co pisałem wcześniej mogę dodać, że takiego wykopu jak w 921 to on nie ma.
Wszystko jest bardziej poukładane, żaden instrument się nie wybija (jak np. bas w 921).
Dostajemy za to: szerszą i głębszą scenę, gładką ale szczegółową górę, brak tej cyfrowej naleciałości (co w 921 czasami mnie raziło).
Oczywiście gra też z werwą i nie można powiedzieć, że wykonawcy umierają nam na scenie :)
Jednym zdaniem: piękne, ciepłe brzmienie, które sprawdza się w każdym gatunku.
Gdyby tak jeszcze dodać trochę tego wykopu z 921..., ale cóż idealnej jednostki chyba nie ma.

I chyba właśnie dlatego rainer napisał, że 80PRS jest bardziej do SQ, niż do "wykopu" :wink:

#40 rainer

rainer
  • Użytkownik
  • 573 postów

Napisano 09 lipiec 2012 - 20:42

No to może ja też zabiorę głos...
Słucham: rocka, hard rocka, progresywnego rocka, bluesa, metalu, pop, r&b, soul, jazzu... jak zwał, tak zwał lub jak niektórzy twierdzą "muzyki ambitnej", chociaż dla mnie ambitna to raczej jest klasyka współczesna. :rotfl:
Przez pół roku miałem JVC 921 :) i uważam, że w takich gatunkach to radio też się sprawdza znakomicie. Zgadza się, to radio ma "hamerykański" wykop, ale posłuchajcie na nim nagrań akustycznych typu "unplugged", jaka tam jest prezentacja instrumentów!!!. A skrzypce i gitary jak zagrają to ciary idą po plecach...
Instrumenty są tak namacalne, że brzmią ja żywe, wokale to samo... Radio gra z życiem i werwą, nawet słabsze płyty (gdzie wykonawcy grają jakby mieli zaraz umrzeć) dostają życia. I to wszystko mamy za 7 stów w nówce + BT i USB!

A teraz o 80PRS. Osłuchałem się trochę więcej i generalnie do tego co pisałem wcześniej mogę dodać, że takiego wykopu jak w 921 to on nie ma.
Wszystko jest bardziej poukładane, żaden instrument się nie wybija (jak np. bas w 921).
Dostajemy za to: szerszą i głębszą scenę, gładką ale szczegółową górę, brak tej cyfrowej naleciałości (co w 921 czasami mnie raziło).
Oczywiście gra też z werwą i nie można powiedzieć, że wykonawcy umierają nam na scenie :)
Jednym zdaniem: piękne, ciepłe brzmienie, które sprawdza się w każdym gatunku.
Gdyby tak jeszcze dodać trochę tego wykopu z 921..., ale cóż idealnej jednostki chyba nie ma.

I chyba właśnie dlatego rainer napisał, że 80PRS jest bardziej do SQ, niż do "wykopu" :wink:

Wszystko się zgadza i dodam więcej że jest to bardzo wiarygodna opinia bo zarówno JVC jak i Pioneer grało na tych samy klockach u pawel_luk1 więc on nie ściemnia i nie zmyśla rzeczy niestworzonych.

PS. pawel_luk1 wyjaśnił wyżej jak gra ten Pionek i jak dla mnie to dla młodego użytkownika który ma zamiar nagłasniać osiedle to się nie nadaje i będzie się marnowało bo naprawdę gra super :wink:

Nieprawdopodobne co ? Najnowsze radio a gra na naprawdę dobrym poziomie.......

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych