Skocz do zawartości

Pioneer deh 80prs


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Narazie można ocenić wygląd - z mojej strony 2/5 :D

 

Podoba mi się gałka z łopatkami :)

Mi się wydaje, że to raczej średnia półka, konkurencja np. dla clarka 778.

 

Halo, mamy rok 2012.

Clark 778 jest już dawno nieprodukowany, tak samo jak Pionek p77mp i p88rs.

Tak więc porównywanie w kategorii konkurencji czy pozycjonowania modeli nieprodukowanych z produkowanymi (których na dodatek nie ma jeszcze w sprzedaży) nie ma sensu.

Jest to raczej konkurencja dla Alpine CDA-117Ri.

Wg tej amerykanskiej strony DEH-80PRS to ma być najwyższy model, a na europejskiej najwyższy jest ODR, potem DEX-P99 a DEH-80PRS nie ma...

Tak więc nie wiem co oni kombinują :zakrecony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 259
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Up!

No i mam tego Pionka w aucie :)

Mogę na razie bezpośrednio porównać do JVC 921.

Tak na szybko po ok. 2 godz. słuchania to w Pionku scena jest głębsza i szersza, basu mniej ale lepszej jakości, a góra bardziej kulturalna, średnica podobna, skrzypce i gitarki robią ciarki :)

Na razie nie miałem czasu bawić się w żadne czasówki i autokalibrację. Porównuje oczywiście oba radia w trybie "flat".

 

Koledzy ze wschodu już porównywali z P88 i twierdzą, że idzie łeb w łeb.

Poczytajcie sobie: http://magnitola.org...h-80prs-32.html

Można wrzucić w google tłumacz, spokojnie daje radę zrozumieć.

 

Jak ktoś z Wrocka ma P88 to zapraszam na porównania.

 

80PRS czyta WAV i ciągnie dysk twardy po USB - właśnie sprawdzałem.

Czas odczytu ok. 100 katalogów (ponad 1000 utworów) - ok.. 3 s :)

JVC 921 ten sam dysk z tą samą zawartością czyta mi ok. 40s, a potem dopiero gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pawel_luk1 dzięki za reckę, mam pytanie jak z jakością wykonania JVC vs Pioneer? Macałem 921 gdzieś w markecie i było takie sobie :kwasny: nie wiem czy już takie wymęczone czy TTTM, czytałem tez gdzieś opinie ze spasowanie przycisków nie jest najlepsze? Szukam radia do punta Żonki na razie koronę króla nosi 921 dzięki m.in. Twoim postom :wink: , za cenie około 700 za nówkę to Pionek będzie miał ciężko wygrać, choć dla mnie wizualnie ładniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pawel_luk1 dzięki za reckę, mam pytanie jak z jakością wykonania JVC vs Pioneer? Macałem 921 gdzieś w markecie i było takie sobie :kwasny: nie wiem czy już takie wymęczone czy TTTM, czytałem tez gdzieś opinie ze spasowanie przycisków nie jest najlepsze? Szukam radia do punta Żonki na razie koronę króla nosi 921 dzięki m.in. Twoim postom :wink: , za cenie około 700 za nówkę to Pionek będzie miał ciężko wygrać, choć dla mnie wizualnie ładniejszy.

 

Pionek ma wg mnie lepsze wykonanie, przyciski "wchodzą" miękko. W JVC przyciski są dość twarde no i trochę gorzej spasowane.

Ale minus dla Pionka za ergonomię, rozmieszczenie przycisków w 921 jest lepsze, obsługa też jest lepiej przemyślana w JVC.

Np. odtwarzam jakiś katalog z USB i chcę wybrać inny utwór z bieżącego katalogu, w JVC naciskam "menu" i mam bieżący katalog a w Pionku po naciśnięciu "lupy" wyświetla się główny katalog :zakrecony:

Poza tym JVC wyświetla katalogi alfabetycznie a Pionek wg kolejności nagrania.

W Pionku jest za to opcja "Music Browser", po jej włączeniu Pionek indeksuje całą zawartość USB i kataloguje wg Artist, Album, Genre itd. coś ala iPod.

Po naciśnięciu "lupy" wyświetla wtedy wg wybranej kategorii alfabetycznie i po kolejnym naciśnięciu "lupy" można szybko wybrać wg pierwszej litery wybranej kategorii.

Szkopuł w tym, że ta indeksacja u mnie dysku trwała ok. 6 min (ok. 100 albumów), na szczęcie Pionek odtwarza wtedy ostatnio słuchany kawałek.

W trakcie indeksacji przycisk "lupa" jest nieaktywny. Po każdym włączeniu radia indeksacja trwa od nowa, tak że trochę kupa z tą opcją.

Jeszcze to potestuje, może przy normalnym użytkowaniu nie będzie to tak uciążliwe jak się początkowo wydaje.

Ja to póki co wyłączyłem to, bo nie mogłem tego ogarnąć i przeglądam normalnie wg katalogów.

 

Ale jakość dźwięku jest w tym Pionku lepsza od JVC 921. Pionek gra z większą klasą, lokalizacja instrumentów jest lepsza, perkusję mam bardziej z przodu (nawet bez czasówek). A jak się włączy czasówki to bas się całkiem do przodu przenosi. No i nie ma różnicy w jakości dźwięku po włączeniu czasówek, bo JVC 921 najlepiej gra po ominięciu DSP (wszystkie głośniki na 115 cm, EQ na flat).

Blachy na płycie "Hunter" Mastodona przestały "piaszczyć" a perkusista cuda tam takie wyprawia, że niejeden sprzęt klęka na tej płycie :P

W Pionku czasówki też łatwiej ustawić, bo nie ma przerw w dźwięku przy zmianie odległości od głośnika. Płynnie słychać jak się wokal "przemieszcza" z prawa do lewa :)

 

Dzisiaj potestowałem też tuner. Przeszedł mój test czułości na radiowej "Trójce" na ul. Traugutta we Wrocławiu (gęsta zabudowa z kamienic), radio odbiera tam większych bez trzasków i zakłóceń (w 921 czułość też jest na podobnym poziomie). Ale jakość dźwięku FM jest lepsza niż w 921.

 

Oczywiście 921 nadal polecam z czystym sumieniem, bo w relacji jakość/cena do 700 zł, to jest to bardzo dobre i solidnie zrobione radyjo.

Trzeba pamiętać, że Pionek jest dwa razy droższy :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z tymi poza muzycznymi gadżetami wyświetlacz, BT? Z tego co piszesz to ten Pionek to udane radio choć drogie, ale ceny muszą zejść w dól wtedy można pomyśleć o Pionku, bo porównanie bardzo zachęcające. Tylko tak się zastanawiam czy mój słuch to ogarnie :). Mam jeszcze parę pytań ale to w w Twoim temacie o 921. Jeszcze raz dzięki bo fajnie wszystko opisane, jeszcze jak byś real foty rzucił to już miód lub może film bo te szał robią na forum :rotfl:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z tymi poza muzycznymi gadżetami wyświetlacz, BT?

 

Wyświetlacz to taka sama kicha jak w JVC 921, zwykłe LCD i w słońcu prawie nic nie widać.

BT bez problemów wykryło moją Nokię E52, jakość rozmów OK. Generalnie jest OK, działa tak samo jak w 921.

Jeszcze co do jakości wykonania panelu - czarny plastik ale w miarę dobrej jakości. Szkoda, że nie aluminium, ale to już nie te czasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A jak z tymi poza muzycznymi gadżetami wyświetlacz, BT? Z tego co piszesz to ten Pionek to udane radio choć drogie, ale ceny muszą zejść w dól wtedy można pomyśleć o Pionku, bo porównanie bardzo zachęcające. Tylko tak się zastanawiam czy mój słuch to ogarnie :). Mam jeszcze parę pytań ale to w w Twoim temacie o 921. Jeszcze raz dzięki bo fajnie wszystko opisane, jeszcze jak byś real foty rzucił to już miód lub może film bo te szał robią na forum :rotfl:

 

Foty? Bardzo proszę:

http://img109.imageshack.us/img109/2926/img2392qq.jpg

http://img189.imageshack.us/img189/7359/img2393a.jpg

http://img641.imageshack.us/img641/573/img2394c.jpg

http://img256.imageshack.us/img256/4649/img2396g.jpg

http://img72.imageshack.us/img72/2640/img2401u.jpg

http://img225.imageshack.us/img225/9824/img2402z.jpg

http://img52.imageshack.us/img52/7162/img2403p.jpg

http://img840.imageshack.us/img840/4033/img2404i.jpg

http://img215.imageshack.us/img215/411/img2405fz.jpg

http://img836.imageshack.us/img836/4301/img2406lp.jpg

 

A tu zdjęcia wersji japońskiej Carrozzeria, tam nazywa się DEH-970 (na forum diymobileaudio)

http://www.diymobileaudio.com/forum/1589553-post824.html

 

A tu kolory dokładnie zgrane z deską BMW

http://www.diymobileaudio.com/forum/1606587-post1228.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje słuchać u pawel_luk1 tego Pionka na zestawie setupie który on posiada (dział instalacje) i powiem szczerze ze jest super, naprawdę :)

Jest przestrzeń, powietrze i szczegóły. Z tym ze według mnie to radyjko najlepiej sprawdzi w instalacjach SQ, czyli takiej jak ma pawel_luk1 .

Bo w instalce do "rąbania" to go nie widze.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No takie mam wrażenie po jego odsłuchu....Nie daje takiego mocnego wykopu, gra tak jakby kulturalnie i wg mnie sprawdzi się w muzyce gdzie jest wiele szczegółów, czyli w takiej bardziej ambitnej niż np. techno. Np. JVC 921 które kupiłem własnie od pawel_luk1 to bardziej widze w muzie typu techno, bo gra tak jakby bardziej z wykopem (jak to określił pawel_luk1 po "amerykańsku) i coś w tym jest.

Chodz jak dla mnie JVC gra naprawdę super. Powalla określił że gra jakby miał cały czas włączony loudness, ja na razie nie jestem w stanie tego potwierdzić ani zaprzeczyć bo moje przednie furtki bedą nie długo na nowo wygłuszane więc po tym zabiegu coś napisze o JVC, aleeeee....wcześniej miałem Beckera Traffic Pro i Indianapolis i w porównując te radia do JVC to one własnie grały jakby z podiciem basu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może ja też zabiorę głos...

Słucham: rocka, hard rocka, progresywnego rocka, bluesa, metalu, pop, r&b, soul, jazzu... jak zwał, tak zwał lub jak niektórzy twierdzą "muzyki ambitnej", chociaż dla mnie ambitna to raczej jest klasyka współczesna. :rotfl:

Przez pół roku miałem JVC 921 :) i uważam, że w takich gatunkach to radio też się sprawdza znakomicie. Zgadza się, to radio ma "hamerykański" wykop, ale posłuchajcie na nim nagrań akustycznych typu "unplugged", jaka tam jest prezentacja instrumentów!!!. A skrzypce i gitary jak zagrają to ciary idą po plecach...

Instrumenty są tak namacalne, że brzmią ja żywe, wokale to samo... Radio gra z życiem i werwą, nawet słabsze płyty (gdzie wykonawcy grają jakby mieli zaraz umrzeć) dostają życia. I to wszystko mamy za 7 stów w nówce + BT i USB!

 

A teraz o 80PRS. Osłuchałem się trochę więcej i generalnie do tego co pisałem wcześniej mogę dodać, że takiego wykopu jak w 921 to on nie ma.

Wszystko jest bardziej poukładane, żaden instrument się nie wybija (jak np. bas w 921).

Dostajemy za to: szerszą i głębszą scenę, gładką ale szczegółową górę, brak tej cyfrowej naleciałości (co w 921 czasami mnie raziło).

Oczywiście gra też z werwą i nie można powiedzieć, że wykonawcy umierają nam na scenie :)

Jednym zdaniem: piękne, ciepłe brzmienie, które sprawdza się w każdym gatunku.

Gdyby tak jeszcze dodać trochę tego wykopu z 921..., ale cóż idealnej jednostki chyba nie ma.

 

I chyba właśnie dlatego rainer napisał, że 80PRS jest bardziej do SQ, niż do "wykopu" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może ja też zabiorę głos...

Słucham: rocka, hard rocka, progresywnego rocka, bluesa, metalu, pop, r&b, soul, jazzu... jak zwał, tak zwał lub jak niektórzy twierdzą "muzyki ambitnej", chociaż dla mnie ambitna to raczej jest klasyka współczesna. :rotfl:

Przez pół roku miałem JVC 921 :) i uważam, że w takich gatunkach to radio też się sprawdza znakomicie. Zgadza się, to radio ma "hamerykański" wykop, ale posłuchajcie na nim nagrań akustycznych typu "unplugged", jaka tam jest prezentacja instrumentów!!!. A skrzypce i gitary jak zagrają to ciary idą po plecach...

Instrumenty są tak namacalne, że brzmią ja żywe, wokale to samo... Radio gra z życiem i werwą, nawet słabsze płyty (gdzie wykonawcy grają jakby mieli zaraz umrzeć) dostają życia. I to wszystko mamy za 7 stów w nówce + BT i USB!

 

A teraz o 80PRS. Osłuchałem się trochę więcej i generalnie do tego co pisałem wcześniej mogę dodać, że takiego wykopu jak w 921 to on nie ma.

Wszystko jest bardziej poukładane, żaden instrument się nie wybija (jak np. bas w 921).

Dostajemy za to: szerszą i głębszą scenę, gładką ale szczegółową górę, brak tej cyfrowej naleciałości (co w 921 czasami mnie raziło).

Oczywiście gra też z werwą i nie można powiedzieć, że wykonawcy umierają nam na scenie :)

Jednym zdaniem: piękne, ciepłe brzmienie, które sprawdza się w każdym gatunku.

Gdyby tak jeszcze dodać trochę tego wykopu z 921..., ale cóż idealnej jednostki chyba nie ma.

 

I chyba właśnie dlatego rainer napisał, że 80PRS jest bardziej do SQ, niż do "wykopu" :wink:

 

Wszystko się zgadza i dodam więcej że jest to bardzo wiarygodna opinia bo zarówno JVC jak i Pioneer grało na tych samy klockach u pawel_luk1 więc on nie ściemnia i nie zmyśla rzeczy niestworzonych.

 

PS. pawel_luk1 wyjaśnił wyżej jak gra ten Pionek i jak dla mnie to dla młodego użytkownika który ma zamiar nagłasniać osiedle to się nie nadaje i będzie się marnowało bo naprawdę gra super :wink:

 

Nieprawdopodobne co ? Najnowsze radio a gra na naprawdę dobrym poziomie.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram w 100%, całkiem miarodajny Recenzent nam wyrósł. A tak OT Pozdrawiam nowego nabywce 921 oby służyło bezproblemowo :wink:

 

Ja również, byłem i słuchałem i przy okazji radio kupiłem :rotfl:

 

PS. Również pozdrawiam i też mam nadzieje że długo posłuży :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Troszkę odgrzeje. Porównywałeś może radio z 117ri?

Próbowałeś autokalibracji? Działa to tak jak w Alpinach?

Jestem cały czas przed kupnem radia i już zgłupiałem. Miałem brać 177ri ale widzę że niewiele więcej dokładając mam 80prs z wszystkim co mi potrzeba i nie muszę dokupywać imprinta ani modułu do BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę odgrzeje. Porównywałeś może radio z 117ri?

Próbowałeś autokalibracji? Działa to tak jak w Alpinach?

Jestem cały czas przed kupnem radia i już zgłupiałem. Miałem brać 177ri ale widzę że niewiele więcej dokładając mam 80prs z wszystkim co mi potrzeba i nie muszę dokupywać imprinta ani modułu do BT.

Z CDA-117 nie porównywałem.

Autokalibrację robiłem i tak jak napisał powalla działa jak działa... wyniki są dyskusyjne wg mnie. ;)

A co do Alpine, to widziałem, że zrobili następcę 117, CDA-137BTi. Ma już wbudowany BT, ale do autokalibracji trzeba mieć imprinta.

Jeśli zależy Ci jednak na autokalibracji, odtwarzaniu plików wav i podłączeniu dysku, to bierz 80PRS.

Jeśli nie, to może faktycznie lepiej kupić nowego clarka cz702e? Pewnie z iPoda i tak można tam puścić wav lub apple lossless po USB :)

 

Pozostaje jednak kwestia brzmienia, ja już się starzeje i ten pionek, to coś dla mnie, czyli "radio dla starych ludzi" - brzmienie spokojne, słodkie i zrównoważone. :wink:

Podejrzewam, że cz702 to podobny profil brzmienia. (może powalla coś napisze na ten temat)

Jeśli szukasz mega dynamiki, to celuj w coś innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie szału z wyborem nie ma... Patrząc z boku to jest:

1) JVC 90 (921), Kenwood 92BT, Clarion cz702e w cenie do 600 - 1000zł.

2) Alpine 117ri w cenie 1200zł

3) Pioneer 80prs - 1400zł

Ceny na okrągło wg alledrogo. Z czego:

1) No właśnie.. Wszystko mają-USB, BT, DSP, czasówki. Radia godne polecenia z dobrym stosunkiem cena/jakość??

2) Radio do rozbudowy bo w sumie oprócz czasówek to nie ma nic więcej ciekawego. Przepłaca się tutaj wg za napis Alpine CDA.

3. Wszystko ma? Komponenty dobre, można się do wyglądu przyczepić jedynie i może do ceny (chociaż Alpine tak wyposażona - z dodatkami kosztuje 2x, lub 3x tyle).

I teraz najważniejsze - wybór:

Rozum zwykłego zjadacza chleba podpowiada grupę 1 - radia grające podobnie z tymi samymi gratami w środku? Można kierować się wyglądem w wyborze.

Grupa 2 to raczej lans bo się ma Alpine, czy dźwięk lepszy od 1? To pewnie trudno ocenić.

3 Ciekawe radio ale czy nie lepiej kupić coś z 1 a pozostałe pieniądze zainwestować w coś innego?

Mam racje? Może ktoś się do tego odniesie?

 

Oczywiście mówimy o nowych modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pomiędzy Clarionem a JVC i Kenwoodem jest duża różnica? Z tego co gdzieś wyczytałem to masz 702. Mógłbyś napisać mała recenzje i porównanie z innymi? :-)

 

Podejrzewam, że w wersji USA nie ustawisz wszystkich częstotliwości w radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...