Skocz do zawartości

Pioneer deh 80prs


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

A jeżeli chodzi o pasywne granie tw mid z jednej pary kanałów - nie potrzebujesz korekcji czasowej jeżeli zamontujesz przetworniki w jednakowej odległości od słuchacza

Tak chyba bedzie najprosciej tylko musze sprawdzic od ilu najnizej mozna puscic tw na radiu

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 259
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

1kHZ, niżej tweetera nie puścisz. Lepsze były by tutaj radia Alpine. Tu można puścić pełne pasmo z każdego wyjścia RCA

No wlasnie tak mi sie wydaje ze kiedys mi sie rzucilo ze ponizej zbocza 6dB pojawia sie juz FLAT wiec byloby prawda co mowisz a wtedy zwrotka pasywna i musi grac. Z czasowkami jak wyzej bylo pisane nie bedzie problemu bo zarowno tw jak i mid beda kolo siebie. Problemem moze byc jedynie przyciszenie tw gdyby sie zbyt mocno darly wiec trzebaby to zrobic na zwrotce pasywnej.

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Niestety mój plan nie powiódł się, mid można puścić na 80prs na PASS czyli całe pasmo, ale tw nie da rady schodzi do 1,5kHz i koniec :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze doczytac w instrukcji radyjka czy ma taka opcje bo zawsze uzywalem pelnej aktywki. Eh albo zostanie zmiana radyjka na p99rs albo ewentualnie zewnetrzny proc np. Helix dsp 2 bo z tego co widze to ma 3xRCA wejsciowe a na wyjsciu 4xRCA wiec powinno sie udac pociac to na 3way+sub,a przynajmniej tak kminie.

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze doczytac w instrukcji radyjka czy ma taka opcje bo zawsze uzywalem pelnej aktywki. Eh albo zostanie zmiana radyjka na p99rs albo ewentualnie zewnetrzny proc np. Helix dsp 2 bo z tego co widze to ma 3xRCA wejsciowe a na wyjsciu 4xRCA wiec powinno sie udac pociac to na 3way+sub,a przynajmniej tak kminie.

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

ja mam 3way plus sub postawiny na cde195

woofery na kanale na sub tne od gory 800/6 i to maks w tym radiu od dolu na wzmaku. Ze wzmaka na woofery wyszedlem na suba ktorego na mono tne na wzmaku, wzmak ma wyjscie na kolejne rca. mid i tweeter aktywnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazda para glosnikow ma osobna korekcje (osobne rca w radiu) - sub ma korekcje z monoblocka. Nie ukrywam, ze znacznie ciezej zgrac 3way niz 2way :)

W jaki sposob robisz korekcje czasowa suba za pomoca wzmacniacza?

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie zupelnie o tym zapomnialem bo uzywalem dotychczas tylko czasowek i bylo mi to zbedne. No to pozostaje mi tylko dzisiaj sprawdzic do ilu Hz rozkreci sie zwrotka na 80prs na kanale sub

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sygnał suba jest sumą L+R z wooferów ?

na to wychodzi, bo jest znak sumy wg opisu. Sam sie zastanawialem jak to działa, czy czasowki dla wooferow tutaj maja jakis wplyw. Ale zdaje sobie sprawe, że to mocno budzetowe rozwiazanie. Na pewno jednak regulacja fazy pozwala zmienic lokalizacje suba w moim wypadku, zreszta w 3 drogach sub to dla mnie najmniejszy problem, chociaz jestem ciekawy jeśli wiesz jak to w praktyce wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To twoim zdaniem jaki jest "czas" na takiej sumie ?

Jeden kanał powiedzmy zero , a drugi dla przykładu 1 mS ,  a do tego jak wygląda amplituda takiej sumy dla danej f z przesunięciem 1 mS lub więcej  ?

Właśnie oto zapytałem Ciebie. Ja chyba napisałem dość jasno, że nie wiem. Czyli z tego co sugerujesz lepszym rozwiazaniem było by w tym wypadku złodziejstwo z jednego kanału a następnie jego rodzielenie. Ale z drugiej strony to monoblock a nie dwukanałowiec. Wiec jak to jest? Odpowiesz czy bedziesz mi zadawał pytania, które sobie sam stawiam?:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oto zapytałem Ciebie. Ja chyba napisałem dość jasno, że nie wiem. Czyli z tego co sugerujesz lepszym rozwiazaniem było by w tym wypadku złodziejstwo z jednego kanału a następnie jego rodzielenie. Ale z drugiej strony to monoblock a nie dwukanałowiec. Wiec jak to jest? Odpowiesz czy bedziesz mi zadawał pytania, które sobie sam stawiam? :)

Pytania to miałeś sobie zadać zanim coś zrobiłeś , bo do tej chwili nic nie zmąciło spokoju ducha .

Jakie ma znaczenie , ze to monoblock skoro i tak głośnik jest jeden ( tylko jeden ) , a ilość wejść nie ma tu nic do rzeczy.

Moje pytania pozwalają na wyodrębnienie tego co jest tu problemem .

 

To teraz "czasy " ;    gdyby przyjąć ze dla przykładu będzie to wypadkowa to takie wypadkowe opóźnienie przyjmie przykładową wartość 0,5 mS na sumie sygnałów . Tylko jest to ostatnie miejsce , gdzie jest to nam potrzebne . Zazwyczaj opóźnienia ustawiamy w stosunku do przetwornika umiejscowionego najdalej , czyli woofera z prawej strony  Y/N ?

Tam czas jest "0" , sub masz w 90 % w bardzo podobnej odległości  czyli okolice " 0 " . Kanał suba jest zatem tym miejscem które najmniej masz potrzebę opóźniać , a robisz to na wstępie . Nie znam układu który jest w stanie "przyśpieszyć " sygnał , zatem stosowanie "potem " przesuwnika nie jest w stanie poprawnie skorygować tego , co zadziało się na wstępie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania to miałeś sobie zadać zanim coś zrobiłeś , bo do tej chwili nic nie zmąciło spokoju ducha .

Jakie znaczenie ma , ze to monoblock skoro i tak głośnik jest jeden ( tylko jeden ) , a ilość wejść nie ma tu nic do rzeczy.

Moje pytania pozwalają na wyodrębnienie tego co jest tu problemem .

 

To teraz "czasy " ; gdyby przyjąć ze dla przykładu będzie to wypadkowa to takie wypadkowe opóźnienie przyjmie przykładową wartość 0,5 mS na sumie sygnałów . Tylko jest to ostatnie miejsce , gdzie jest to nam potrzebne . Zazwyczaj opóźnienia ustawiamy w stosunku do przetwornika umiejscowionego najdalej , czyli woofera z prawej strony Y/N ?

Tam czas jest "0" , sub masz w 90 % w bardzo podobnej odległości czyli okolice " 0 " . Kanał suba jest za to tym miejscem które najmniej masz potrzebę opóźniać , a robisz to na wstępie . Nie znam układu który jest w stanie "przyśpieszyć " sygnał , zatem stosowanie "potem " przesuwnika nie jest w stanie poprawnie skorygować , tego co się zadziało na wstępie .

Reasumujac i przekladajac to z polskiego na nasze radzisz zeby sygnal na suba wziac z prawego woofera i oba te przetworniki z 0ms opoznienia? Pytam bo w chwili obecnej suba mam wlasnie ustawionego na zero w 2way i jest na desce.

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania to miałeś sobie zadać zanim coś zrobiłeś , bo do tej chwili nic nie zmąciło spokoju ducha .

Jakie znaczenie ma , ze to monoblock skoro i tak głośnik jest jeden ( tylko jeden ) , a ilość wejść nie ma tu nic do rzeczy.

Moje pytania pozwalają na wyodrębnienie tego co jest tu problemem .

 

To ter "czasy " : gdyby przyjąć ze dla przykładu będzie to wypadkowa to takie wypadkowe opóźnienie przyjmie przykładową wartość

0,5 mS na sumie sygnałów . Tylko jest to ostatnie miejsce , gdzie jest to nam potrzebne . Zazwyczaj opóźnienia ustawiamy w stosunku do przetwornika umiejscowionego najdalej , czyli woofera z prawej strony  Y/N ?

Tam czas jest "0" , sub masz w 90 % w bardzo podobnej odległości  czyli okolice " 0 " . Kanał suba jest za to tym miejscem które najmniej masz potrzebę opóźniać , a robisz to na wstępie . Nie znam układu który jest w stanie "przyśpieszyć " sygnał , zatem stosowanie "potem " przesuwnika nie jest w stanie poprawnie skorygować , tego co się zadziało na wstępie .

Rozumiem co masz na myśli. Akurat te pytania sobie zadawałem, lecz zadawanie pytań nie sprawi, że nagle bede miał dodatkowe fundusze na procesor badz zlece fachowcowi zbudowanie zwrotnicy.  Nie wiedziałem jedynie jaki czas wychodzi na mono. Ale na dobra sprawe nie mialo to dla mnie znaczenia, wieksze znaczenie mialo, iż udało się suba przesunać do przodu i podłączyć 3way z łatwą możliwościa zmiany sprzetu. Bo z tego co kojarze, nawet pytalem o to tutaj i nie uzyskalem odpowiedzi. Dlatego jak zwykle zamiast teoretyzowac - działam :) Dzieki za odp :) Sub w obecnej konfiguracji udalo sie zgrac w wooferami, moze nie ma go na "desce" ale nie ma tragedii, nie wiem jak to działa, ale tak jak mowisz, nie jest to, to co bylo jak sub byl aktywnie z radia. Jednak wciaz wydaje mi sie, ze jako budzetowe rozwiazanie, na poczatek przygody z 3way jest ok i mam obecnie większe zmarwienia w 3way niż przesuniecie suba o dodatkowe 40cm bo tyle mu obecnie brakuje co jest dla mnie akceptowalne, byle nie bylo to buczydło odlepione od reszty   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumujac i przekladajac to z polskiego na nasze radzisz zeby sygnal na suba wziac z prawego woofera i oba te przetworniki z 0ms opoznienia? Pytam bo w chwili obecnej suba mam wlasnie ustawionego na zero w 2way i jest na desce.

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Opisywałem już kiedyś to zagadnienie , nie każdy musi sie tym zgadzać , ale takie rozwiązanie zdaje się najbardziej poprawne w przypadku gdy kołderka jest zbyt krótka aby zakryć nasi palce u nóg .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...