Skocz do zawartości

Pioneer deh 80prs


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 259
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

to chyba nie następca 88, bo jak tak to :wstyd:

 

jeszcze brakuje żeby grał tak jak wygląda.,.

 

No raczej właśnie następca P88RSII

No właśnie, jak to gra...?

Wg opisu pełen wypas. Wysokiej jakości DSP i 3 przetworniki DAC Burr-Browna - na każdą parę RCA osobno.

Czyli mamy przetwarzanie całego sygnału cyfrowo, a konwersja dopiero na końcu, bez podwójnej konwersji A/C, C/A.

Sygnały z Ipoda, USB też idą oczywiście w cyfrze (Direct Ipod Control)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę, że towarzyswo standardowo podchodzi do nowości. :kwasny:

Jeszcze nikt nie słyszał i nie miał w ręku, ale wszyscy już opluli w myśl zasady, że NOWE = BEZNADZIEJNE.

No bo jak sprzęt za 400$ może grać lepiej od sprzętu za 1000$ kupionego 7 lat temu :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nikt nie słyszał i nie miał w ręku, ale wszyscy już opluli w myśl zasady, że NOWE = BEZNADZIEJNE.

No bo jak sprzęt za 400$ może grać lepiej od sprzętu za 1000$ kupionego 7 lat temu

no to ja chyba czytam inny watek niz Ty... bo mi sie wydaje ze ta wiekszosc o ktorej wspominasz nie odnosi sie akurat do tego jak to radio gra a jedynie do wygladu i rozwiazan technologicznych ktore z powodzeniem wlasnie mozna juz ocenic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się wygląd podoba, w końcu coś z małą ilością przycisków i bez choinkowego dizajnu... Moje 9833R wygląda odpustowo przy tym pionku. Fajnie gdyby był z porządnej jakości aluminium, najlepiej szczotkowanego (ale nie jest :/ ).

 

Wyświetlacz też na plus, pytanie tylko jak to gra :)

 

Co do RCA - tak jest w 90% radyjek dla "tłumu" przecież. Rozwiązania na kablu są rzadziej i w wyższych modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena sugerowana raczej o ile się nie mylę za 88rs to 750 $ ale to raczej nie jest istotne na tą chwilę. To na 100% nie jest następca i prędzej był by to następca P77MP bądź zapycha lukę miedzy 77MP a 88RS. Z czystej logiki raczej nikt nie cofa się numerycznie do tyłu w modelach czego mamy przykład choćby w samochodach: Alfa Romeo, Peugeot. Drugą sprawą jest fakt że skoro cena jest prawie o połowę niższa to nie może być następca bo producenci niby starają się zawsze pokazać że nowy model jest lepsze a nikt za darmo nic nie daję więc skoro kasa niższa to na czymś musieli oszczędzić albo chińczyk robi za darmo.

 

Prędzej było by mu do młodszego słabszego brata niż następcy ale to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na czymś musieli oszczędzić albo chińczyk robi za darmo.

 

albo pozycjonują ten produkt niżej po prostu ;) Czasy kiedy cena wyprodukowania była bliska cenie, po jakiej sprzedaję się produkt już dawno minęły.

 

 

Zgadzam się natomiast co do samej "półki" tego radia i określiłbym ją właśnie między 77MP a 88RS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugą sprawą jest fakt że skoro cena jest prawie o połowę niższa to nie może być następca bo producenci niby starają się zawsze pokazać że nowy model jest lepsze a nikt za darmo nic nie daję więc skoro kasa niższa to na czymś musieli oszczędzić albo chińczyk robi za darmo.

 

 

Wg mnie cena jest niższa, bo ceny elektroniki znacząco spadły w ciągu ostanich 5 lat (ceny komponentów mam na myśli).

Wiadomo, że poducent oszczędza - panel nie jest motoryczny, jest plastikowy a nie aluminiowy, wyświetlacz LCD zamiast OEL, brak kabelków RCA, jak się to wszystko pozbiera do kupy....

Ale popatrzecie na ceny w Home Audio - też spadły o połowę. Dobrej klasy odtwarzacz CD (Marantz, Denon, Yamaha) kosztuje połowę tego co 5-7 lat temu, a sprzęty te nie grają jadnak 2x gorzej. Zdarza się też, że grają lepiej niż te starsze.

 

A cena wyprodukawnia nigdy nie była bliska cenie sprzedaży. Koszty produkcji to jakieś 30-40% ceny detalicznej, reszta to koszty transportu, raklamy, marketingu i zysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty produkcji to jakieś 30-40% ceny detalicznej, reszta to koszty transportu, raklamy, marketingu i zysk.

 

pozwolę się nie zgodzić :P rozbieżność produktów i kosztów jest tak duża, że żadne uogólnienie nie ma racji bytu :P rozpiętość bym zmienił na 1-99% :P

 

Nie zdziwiłbym się gdyby różnica w kosztach wyprodukowania (bo różne są chyba tylko materiały i technologia) między (powiedzmy nowymi) najniższym i najwyższym modelem sięgała powiedzmy 100%(a to i tak dużo biorąc pod uwagę koszt elementów dla producenta), a różnica w cenie np. 400% :) Z drugiej strony są produkty sprzedawane z minimalną marżą, ale w skali masowej etc. etc.

 

Wracając do tematu - nie spodziewam się wiele po tym radyjku, ale wygląd (zwłaszcza w porównaniu do innych obecnie produkowanych modeli czy np. starszych z serii Alpinek 98XX, że o Clarkach czy nowych Pionkach nie wspomnę) nie jest zły. Mam tylko nadzieję, że ten plastik się tak nie świeci w rzeczywistości...

 

Co do grania, możemy tylko strzelać, więc trzeba poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolę się nie zgodzić :P rozbieżność produktów i kosztów jest tak duża, że żadne uogólnienie nie ma racji bytu :P rozpiętość bym zmienił na 1-99% :P

Tu mnie przekonałeś, chociaż w takie skrajności bym nie popadał.

 

Nie zdziwiłbym się gdyby różnica w kosztach wyprodukowania (bo różne są chyba tylko materiały i technologia) między (powiedzmy nowymi) najniższym i najwyższym modelem sięgała powiedzmy 100%(a to i tak dużo biorąc pod uwagę koszt elementów dla producenta), a różnica w cenie np. 400% :) Z drugiej strony są produkty sprzedawane z minimalną marżą, ale w skali masowej etc. etc.

Tu się z Tobą zgadzam.

 

Wracając do tematu - nie spodziewam się wiele po tym radyjku, ale wygląd (zwłaszcza w porównaniu do innych obecnie produkowanych modeli czy np. starszych z serii Alpinek 98XX, że o Clarkach czy nowych Pionkach nie wspomnę) nie jest zły. Mam tylko nadzieję, że ten plastik się tak nie świeci w rzeczywistości...

 

Co do grania, możemy tylko strzelać, więc trzeba poczekać.

 

No właśnie, odbijamy trochę od tematu. Zostawmy te marketingowe dyrdymały i poczekajmy, może ktoś kupi i porówna. Ciekawe jaka cena bedzię u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A'propos ceny. Czy w przypadku 88RS to nie bylo jakos tak, ze u nas kosztowal 2400,- a w tym samym czesie w niemcowni kosztowal okolo 1200,-

Pamietam, ze byla jakas jazda z duza iloscia tych Pionkow z za zachodniej granicy i wszyscy spredajacy "polskie" uzywki chwalili sie wlasnie tym, ze maja "oficjalna karte gwarancyjna dystrybutora" czego nie ma wiekszosc.

 

Ja to poprostu kocham wysoka polke od Pionka, tylko ciekawe czy ten sie do niej kwalifikuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...