Skocz do zawartości

Helix DSP - ustawienia


mikh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prosiłbym o pomoc w przejściu na wersję 3.11c  z 2-93. A właściwie chodzi o ustawienia IO dla nowej wersji.

Do DSP podłączone są 2 kanały z radia przez hi-input. Na wyjściu aktywnie tw L, tw P, woofer L, woofer P.

Z 2-93 nie było problemu, realizował to ponoższy układ. Na 3.11c grały tylko tweetery.

 

 

post-15536-0-90642800-1431873107_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik mi się nie otwiera bo jest prywatny.

A właśnie wróciłem z firmy i siadłem do lapka 

i bez problemu czyszczę  tabele I O   i czy to w  Main Routing  czy w AUX lub Digital Routing 

przeciągam prawym lub lewym myszy    z lewej strony  na puste miejsca  po prawej   to  wejście co mi pasuje.

A jak zrobie Front L i Front R na tej samej linii to z 100% zrobi w obydwu po 50 % .Co jest zrozumiałe zresztą. 

 

Nie wiem czemu Wam tak nie działa.

 

Bez%25C2%25A0tytu%25C5%2582u.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już gra na nowej wersji. Początkowo po wgraniu cisza. Dźwięk pojawił się dopiero po dwukrotnym kliknięciu mute na wszystkich głośnikach w time. 

Public beta release!...

 

Pewnie ani jednego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przetestowałem w demo i rzeczywiście tylko dla tw jest płynna faza co 11,25o do 348,75o, dla wf o 180o, a sub tak samo jak tw co 11,25o do 348,75o .

Prosiłbym o wskazówki jak zacząć czy zmieniać fazę tylko jednego z tw, lewego czy prawego, a może dwa jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


bo tw budują scene a sub nie

jak nie moze budować to nie moze też zepsuć? ;)

 

 

ja mam dla tw płynnie, dla wooferów 0-180, dla suba płynnie, i nie wiem z czego to wynika :)

kanał A i B - tweeter

kanbał C i D - Woofery

kanał E i F - sub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem w demo i rzeczywiście tylko dla tw jest płynna faza co 11,25o do 348,75o, dla wf o 180o, a sub tak samo jak tw co 11,25o do 348,75o .

Prosiłbym o wskazówki jak zacząć czy zmieniać fazę tylko jednego z tw, lewego czy prawego, a może dwa jednocześnie.

 a po co chesz to robić, przecież masz elegancko ustawione od ostatniego spotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
...tylko po co-?
 
 
 
Ja się nie znam i blądze. Kręce galłkami -bo mogę. Jak słyszeliście bez efektu.
Ale osoby lepiej znające materie podpowiadają:
 
 
"
  • Użytkownik
  • user.gif
  • 6024 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 29 czerwiec 2012 - 22:48

mkgustav nie, zgranie czasowe a fazowe to co innego

whisper wlasnie nie, wrecz przeciwnie
zastosowane filtry zmieniaja faze kazdego z glosnikow
i nalezy doprowadzic do sytuacji poprawnej
czyli gdy wszystkie glosniki pracuja w fazie
i czy jest wpiety + do + a - do - czy odwrotnie nie ma to znaczenia
btw: mowilem, zebys poczytal  :wink:
"
 
 
 
Jak pisałem narzedzie to jedno a umiejetnosumiejetność użycia drugie.
DSP to super narzędzie. 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Oczywiście, ze nie ma znaczenia czy glosniki pracują w zgodnej czy przeciwnej polaryzacji oby były zgrane w fazie z innymi glosnikami

Np woofer z tweeterem

A filtr zmienia fazę glosnika ale w miejscu podziału (działania filtra)

Do zestrojenia systemu w zupełności wystarczy na wooferze 0-180st (nawet moze nie byc)

Mozesz przeciez odwrocić tweeter i suba

Regulacja czasu zmienia fazę glosnika ale płynnie i rożnie dla wykresu czestotliwosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się wersją Demo tego softu i też mnie rozwaliła obecność płynnej regulacja fazy i jednocześnie czasówki.

Normalnie nadmiar szczęścia...  :) Też się zastawiam po co?

Może po to, że jak krok czasówki jest za duży, to jeszcze fazą można dostroić dokładnie?

Tylko weź to usłysz.

 

Fajnie, że w tych prockach są oprócz Buttherwortha też filtry Bessela, Linkwitza a nawet Czebyszewa (chociaż też nie wiem po co - nie widziałem chyba zwrotnicy z takim filtrem).

Ale Bessel i Linkwitz jak najbardziej - polecam spróbować posiadaczom tego procka w miejsce Buttherworta - jeśli np. tweeter za bardzo drze japę przy II rzędzie, a przy I słychać, że za nisko schodzi - to spróbować Linkwitza - ja to nazywam taki filtrem "1,5 rzędu", bo to coś pomiędzy I a II rzędem Butterworta.  :)

Aaa i jeszcze jest "Self-define" o regulowanej dobroci "Q-factor" - no to już pełen wypas, prawie jak "pasywka - nieskończona ilość możliwości"  :wink:

 

A tak naprawdę, żeby zrozumieć zgrania fazowe, czasowe, różnice między filtrami to trzeba poczytać np. diyaudio.pl dział o zwrotnicach.

I dopiero wtedy można brać się za zabawę z takim prockiem. 

 

Łukasz, do zestrojenia systemu to wystarczają często 3 elementy: R, L, C  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...