Skocz do zawartości

Toyota Auris - FOCAL PS 165 FX + FULL WYGŁUSZENIE + kamera cofania


dareken
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Auto TOYOTA AURIS, cel zabiegu : całkowite wygłuszenie bagażnika i podłogi, fabrycznie auto niema żadnego wygłuszenia szum kół 

i dźwięki uderzających kamyczków do spodu auta  były bardzo uciążliwe dla właściciela. Najpierw zaczęliśmy od bagażnika, 

Efekt powalający , totalna cisza z tyłu , ale pojawił się hałas z drzwi i podłogi kabiny , bagażnik zamilkł całkowicie.

Właściciel auta nie czekając długo , wrócił na wygłuszenie podłogi i drzwi oraz wymianę sprzętu audio , po małych testach wybrał głośniki

Focal PS 165 FX .Do podłogi i nadkoli zastosowana została mata GMS-DP1 , materiał składa się z 5 warstw , od spodu pianka w środku butyl o grubości 3 mm pokryty aluminium , wierzchnia warstwa to pianka absorbcyjna pełniąca zadanie włókniny,  mata sprawdziła się rewelacyjnie , zaletą mat typu sandwich jest wysoki komfort pracy z tym materiałem oraz to że niema potrzeby kleić kilku warstw,  zrobienie podłogi zajęło jakieś 2 godziny , waga materiału i elastyczność jest porównywalna z DYNAMAT DYNAPAD którym miałem okazję zrobić już kilka aut. Głośniki Focal PS 165 FX doskonale nadają się do typu muzyki jaki słucha właściciel , po zabetonowaniu drzwi matą

GMS 07 platinium o grubości 2.5mm ( grubsza od STP GOLD) właściciel zrezygnował jak na razie z subwoofera, kolejne etapy z podłączenia procesora niebawem.

 

post-12806-0-35818800-1416418910_thumb.jpg
post-12806-0-22553600-1416418888_thumb.jpg
post-12806-0-09250300-1416418867_thumb.jpg
post-12806-0-17616600-1416418770_thumb.jpg
post-12806-0-69747800-1416418787_thumb.jpg
post-12806-0-37067700-1416418806_thumb.jpg
post-12806-0-95022200-1416418826_thumb.jpg
post-12806-0-62582100-1416418845_thumb.jpg
post-12806-0-73349400-1416418752_thumb.jpg
post-12806-0-57267400-1416418734_thumb.jpg
post-12806-0-86430700-1416418694_thumb.jpg
post-12806-0-25753900-1416418677_thumb.jpg
post-12806-0-20225900-1416418659_thumb.jpg
post-12806-0-44711000-1416418945_thumb.jpg

 

post-12806-0-02030700-1416561436_thumb.jpg

post-12806-0-47166600-1416561440_thumb.jpg

post-12806-0-66996600-1416561444_thumb.jpg

post-12806-0-25422000-1416561453_thumb.jpg

post-12806-0-27815200-1416561456_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam,

 

Przedstawiam mały zestaw fotek z montażu :

- wymiana głośników

-  pełne wygłuszenie podłogi, bagażnika, nadkoli w bagażniku

-montaż kamery cofania, kamera wspawana w fabryczną plastikową ramkę,

-montaż stacji multimedialne z GPS w kolejnym etapie.

post-12806-0-10867200-1431167211_thumb.jpg

post-12806-0-06892600-1431167216_thumb.jpg

post-12806-0-36084000-1431167222_thumb.jpg

post-12806-0-79026100-1431167224_thumb.jpg

post-12806-0-59783800-1431167228_thumb.jpg

post-12806-0-19919400-1431167231_thumb.jpg

post-12806-0-34467500-1431167232_thumb.jpg

post-12806-0-92567800-1431167235_thumb.jpg

post-12806-0-54625500-1431167238_thumb.jpg

post-12806-0-36262500-1431167241_thumb.jpg

post-12806-0-01970100-1431167243_thumb.jpg

post-12806-0-45591400-1431167245_thumb.jpg

post-12806-0-34500700-1431167248_thumb.jpg

post-12806-0-06272700-1431167250_thumb.jpg

post-12806-0-59552300-1431167252_thumb.jpg

post-12806-0-87566100-1431167255_thumb.jpg

post-12806-0-00757700-1431167257_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie , otwory są usztywnione nową metodą ; ) a w temacie chodzi o to co i czym i jak i czy są efekty ;) właściciel auta zadowolony ,

A skąd nagle pojawił się na początku zablokowany post? Panie Powalla czy to Pan ;)

 

 

A tak na poważnie to auto było bardzo głośne i mocno wycichlo po

DP1,

 

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A skąd nagle pojawił się na początku zablokowany post? Panie Powalla czy to Pan ;)

 

Czekam na dalszy rozwój tematu , bo jak na razie to ... to jest to jedynie marna reklama firmy , która ostatnio robi jakieś dziwne ruchy na rynku CA (temat stacje 2 din na elce i wojenka z ruskim) ...coś jak posty niejakiego pabloGMS . Gdzie nie napisał , to tylko GMS , a przez to stał się wręcz pośmiewiskiem! 

 

Ten dział zobowiązuje i radzę albo uzupełnić relację albo dogadać się  Adminem , bo na REKLAMĘ to on musi wydać zgodę !

 

 

PS: jak nie wiesz jak ma wyglądać relacja, to radzę zobaczyć tematy Kwapi, Kwiatka czy Zmeja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powalla auto było robione dawno temu fotki wklejam bo mam akurat chwile czasu ,

Mam 5 innych aut zrobionych , z fotkami czy to oznacza że mam ich nie wklejać ?

Nie kumam ? Co innego wlasne auto i opis doświadczeń ze sprzętem , a w regulaminie nie zauważyłem takiego

punktu że masz pisać tylko o swoim aucie....

odnosnie rozwoju ma być zmiana zwrotnic i tweeterow bo fabryczne

fukale jednak zbytnio męczą . .

ok fotki będą dodane z opisem zmiany kondensow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki Focal PS 165 FX doskonale nadają się do typu muzyki jaki słucha właściciel , po zabetonowaniu drzwi matą

Powiedz coś więcej o brzmieniu tego systemu. Zdradź przy okazji jakiej muzyki słucha właściciel i gdzie przykręciłeś cykacze?

Przy okazji zapytam, ciężko było się przebić z kablami do drzwi?

 

 

otwory są usztywnione nową metodą ;

Zdradź przynajmniej rąbek tajemnicy :hyhy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Powalla auto było robione dawno temu fotki wklejam bo mam akurat chwile czasu

 

Trochę czasu , czy podobnie jak Wolly dostałeś propozycję nie do odrzucenia i promujesz bo musisz...rabat wszak wpadł , to trza dać kilka fot wrzucić , by ruch w interesie się zrobił , bo te "ruskie STP" za dużo rynku opanowało ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu , czy podobnie jak Wolly dostałeś propozycję nie do odrzucenia i promujesz bo musisz...rabat wszak wpadł , to trza dać kilka fot wrzucić , by ruch w interesie się zrobił , bo te "ruskie STP" za dużo rynku opanowało ?  

 

Powalla jeżeli chodzi o STP , i nie jest to moja opinia, nie wiem ile zużywasz materiałów miesięcznie /rocznie ale w chwili obecnej jakość STP znacznie się obniżyła, po pierwsze grubość i sam czarny lepik, 

znacznie bardziej brudzi zostawia tłuste plamy, a często trafiają się jakieś odpady zmielone w środku, i nie jest to tylko moja opinia , zapewniam cię,  w tej samej cenie powiedzmy 39zł za matę , kupując GMS-a dostajesz 2.3mm grubego ciężkiego butylu który klei się lepiej lub tak samo jak STP. Fakt wcześniej w GMSi-e był gorszy klej, ale w nowych matach nie wiem czy nie lepszy od STP,

jeśli nawet jest taki sam , to butyl nie śmierdzi nie brudzi i nie wydziela się z niego jakaś smoła, która brudzi ręce itd..i jest o 30% grubszy i cięższy od STP , może naszła ich ochota żeby dać coś o 30% więcej w tej samej cenie co ,,ruskie STP '' jeśli tak to bardzo dobrze robią a nowy materiał rewelacja. Jeśli chodzi zaś o relację z wyklejenia Aurisa klient sam wybrał materiały na podstawie ceny i grubości.. 

 

 

Mówiąc nowy GMS mam na myśli ten produkt:

http://gms.pl/media_library/2015/4/25/142999553761.jpg

 

Jeżeli chodzi o Głośniki, grają pod radiem , ale były instalowane w innym aucie , co można powiedzieć : wysoka sprawność, zwrotnica moim zdaniem zbyt wycina woofer,

dużo środka ,,drze '' się z tweetera , dla mnie średnio,

ale sam woofer OK, najlepiej chyba zachowywałby się w aktywce ...

Mam odczucie że ta zwrotnica znacząco wycięła kick.. ale może to kwestia paneli i drzwi.. raczej tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


w chwili obecnej jakość STP znacznie się obniżyła, po pierwsze grubość i sam czarny lepik, 

 

 

 


Fakt wcześniej w GMSi-e był gorszy klej, ale w nowych matach nie wiem czy nie lepszy od STP,
jeśli nawet jest taki sam , to butyl nie śmierdzi nie brudzi i nie wydziela się z niego jakaś smoła, która brudzi ręce itd..i jest o 30% grubszy i cięższy od STP

 

Każdy może mieć swoje zdanie ...  uważam że po porostu sprzedałeś się i tyle (kto jeszcze to zresztą od razu widać po wpisach) . 

 

 

PS: uważam że GMS spadł na psy i nie kupię już żadnego produktu tej marki (gwarancja ich  radyjek nie istnieje! Zawsze jest jakieś "ale" uniemożliwiające naprawę gwarancyjną , a  podważanie legalności AM jest żenujące! Szumy w głośnikach uzależniają od karty microSD ...i inne kwiatki opisane na elce) , a ten klej na matach jaki był słaby taki został ... TRAGEDIA i tyle , a że Ty wziąłeś hajs za reklamę na forum? No cóż nie każdy może mieć mocny kręgosłup ...


Miał być temat o instalce a znowu wychodzi wielkie g...  z tematu  :wsciekly:

 

 

Nie rozumiesz o co tu chodzi? Spójrz na datę pierwszego postu ... 

 

 

Ma być głośniej o GMS na forum ... spadła sprzedaż , trzeba posmarować , się wklei foty i folder reklamowy i może ruszy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DP1 przy dużej ilości zalet ma niestety i wady

 

pierwsza to MASA 

druga to nie nadaję sie na pionowe elementy ze względu na właśnie PK1 oraz warstwa klejąca w tej macie to rodzaj gąbki 

 

poza tym fajna mata - moja ulubiona to  GMS 03 jak już brniemy w te pseudo reklamowe zapędy moderatora :)

 

każda wzmianka o GMS na forum -5% rabatu  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:

 

ps. najnowsze maty z tym szarym klejo butylem są kosmiczne jeśli chodzi o wartości instalatorskie ! warto sprawdzić 

 

ps2. moderator zluzuj majty bo Ci gumka pęknie, wiesz w ogóle jakie są realia w tym światku ? jak są naliczane rabaty i jak się handluję ? myślę, że wiesz ale jakbyś miał z tym problem ew inni czytający to uprzedzam reklama w takiej czy innej postaci dla osoby w branży ni jak się nie przekłada na lepsze traktowanie - poniżej pewnego poziomu zejść z ceną nie można i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Mam odczucie że ta zwrotnica znacząco wycięła kick.. ale może to kwestia paneli i drzwi.. raczej tak...

 

A może jednak drzwi chu**** zrobione? Patrze na zdjęcia i ewidentnie widać że mata na otworach jest "luzem", chyba ta nowa technologia polega na nie dociskaniu mat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy może mieć swoje zdanie ...  uważam że po porostu sprzedałeś się i tyle (kto jeszcze to zresztą od razu widać po wpisach) . 

 

 

PS: uważam że GMS spadł na psy i nie kupię już żadnego produktu tej marki (gwarancja ich  radyjek nie istnieje! Zawsze jest jakieś "ale" uniemożliwiające naprawę gwarancyjną , a  podważanie legalności AM jest żenujące! Szumy w głośnikach uzależniają od karty microSD ...i inne kwiatki opisane na elce) , a ten klej na matach jaki był słaby taki został ... TRAGEDIA i tyle , a że Ty wziąłeś hajs za reklamę na forum? No cóż nie każdy może mieć mocny kręgosłup ...

 

 

Nie rozumiesz o co tu chodzi? Spójrz na datę pierwszego postu ... 

 

 

Ma być głośniej o GMS na forum ... spadła sprzedaż , trzeba posmarować , się wklei foty i folder reklamowy i może ruszy ....

 

 

nie będę nikogo bronił ale teraz to już poszedłeś po bandzie .

 

niczego nie sprzedaję i w dupie mam układy rynkowe jestem instalatorem !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że nikt jeszcze nie zwrócił uwagi na tę matę naklejoną na dystans ... 


 

 


nie będę nikogo bronił ale teraz to już poszedłeś po bandzie .

 

Przeczytaj PW ... 


 

 


niczego nie sprzedaję i w dupie mam układy rynkowe jestem instalatorem !

 

Chyba źle odczytałeś kogo się dotyczył mój wpis ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten klej na matach jaki był słaby taki został ... TRAGEDIA i tyle , a że Ty wziąłeś hajs za reklamę na forum?

 

 

Powalla , jesteś w błędzie ktoś chyba naopowiadał ci nieprawdziwych bajek.. klej jest mega mocny.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


ktoś chyba naopowiadał ci nieprawdziwych bajek..

 

Nie muszę nikogo słuchać ...dasz wiarę że czasem coś wyklejam? 

 

 

 


Co oni ci zrobili ? że jesteś taki wściekły na GMS-a ?

 

Odwróćmy to ...czyli przyznaj się lepiej ile mat dostałeś gratis aby stworzyć ten temat ...

 

 

PS: nie odpowiadaj na to pytanie , bo odpowiedź znam ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: uważam że GMS spadł na psy i nie kupię już żadnego produktu tej marki (gwarancja ich  radyjek nie istnieje! Zawsze jest jakieś "ale" uniemożliwiające naprawę gwarancyjną , a  podważanie legalności AM jest żenujące! Szumy w głośnikach uzależniają od karty microSD ...i inne kwiatki opisane na elce) , a ten klej na matach jaki był słaby taki został ...

 

 

Wysłałem tego linka do Andrzeja z Audiopolu, właśnie mi odpisał że zrobią ci sprawę , jak nie sprostujesz tych bzdur.

Moim zdaniem będziesz miał problem żeby udowodnić te swoje oszczerstwa  i pomówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Wysłałem tego linka do Andrzeja z Audiopolu, właśnie mi odpisał że zrobią ci sprawę , jak nie sprostujesz tych bzdur.

 

Widzisz nawet na skargi lecisz w odpowiednie miejsce ... każdy może mieć swoje zdanie na każdy temat , a moje zdnie na temat GMS jest własnie taki ...szumią , 

 

Dla chcących rozwinąć swoją wiedzę na temat firmy GMS wklejam link do tematu o stacjach 2 din  http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2700900.html  dodam tylko że osoby zablokowane to klony stworzone tylko po to by chwalić GMS 

 

 

 

 


a  podważanie legalności AM jest żenujące!

 

 

 

Cytat z elki "Początkowo nie działała i w GMS mi wmawiali że mam pirata albo że mam używać starej wersji 6.12 jakiejś odelżonej dla ich stacji zamiast najnowszej bo po co mi nowsza wersja (wszystko mam w mailach - tak było)"

 

To że szumi ...włączyć , posłuchać i już wiadomo .

 

Zresztą cytat osoby znanej tu na forum (nie mam zgody , nie piszę kto to  ) która niejeden klocek woziła >  " wszystko  spoko, ale dość głośno szumi,jednak to co na elektrodzie pisali to nie wszystko bajki "

 

 

 

Ja rozumie że to budżet liga ale iść w zaparte że to cuda nad cudami i wszyscy którzy obiektywnie źle oceniają produkty GMS to wrogowie ... 

 

 

 

 

PS: znając życie zaraz wezwany zostanie nasz Admin (wszak handluje też GMS) i temat poleci ... 


 

 


Moim zdaniem będziesz miał problem żeby udowodnić te swoje oszczerstwa  i pomówienia.

 

Dotyczące czego ? Stacji GMS i ich problemów z szumami i innymi problemami ludzi piszącymi na elektrodzie , czy z tymi "ofertami" co wysyłasz na PW ludziom ?  Z tym drugim , to chyba nie będzie to takie znów trudne ... 

 

Co do  "testów na zamówienie" , to sam dostałem propozycje testów kombajnu GMS  jak tylko wybuchła wojenka na elce , ba nawet K@mil interweniował telefonicznie w tej sprawie , tak więc chętnie opowiem jak się robi biznes .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powalla powinieneś dodać punkt:

 

Nie wolno chwalić GMS-a a jak ktoś chwali to ja mu pokarze ! 

 

zaraz zaraz , rozmawialiśmy o tym że maty GMS się nie kleją, ty o jakieś elce ?  pytanie jest krótkie , rozmawiamy o matach , 

miałeś w ręce matę czy nie ?

 

odpowiedź krótko, nie miałem ale komuś trzeba przywalić i po temacie, dziękuję .. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...