Skocz do zawartości

Audio System HX 165 SQ


morphi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam Was koledzy za tak może głupie i banalne pytania, ale jestem początkujący w temacie car-audio także wybaczcie mi moje laickie pytania.

 

Dziękuje Wam bardzo za wszelkie informacje.

 

Jeszcze mam pytanie odnośnie piecyka do JL Audio 12w1v2-4, czym go napędzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno przerabiałem ten temat u siebie w e46 sedan także furtki trochę mniejsze. U mnie RMV41 pędzi teraz woofery Audio System HX165 Phase i  tweetery z zestawu dego PO a puszczone jest to aktywnie z pionka 88rs. RM nawet "jakoś"sobie tam radzi z tymi wooferkami jednak czuć że przydało by się im zdecydowanie więcej niż te 75W. Przy tym zestawie co podałeś może być już jak najbardziej ok.
Co do wygłuszenia drzwi, musisz się naprawdę do tego przyłożyć ! Mi wydawało się że mam cacy zrobione furtki a tu jednak okazuję się że trzeba dużo poprawić a na tych AS HX 165 wszystkie niedociągnięcia wyszły w mgnieniu oka.



Otwór w podłokietniku super opcja jak też wyjecie głośników z tylnej półki, też znacznie ułatwia przedostawanie się basu do kabiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

 

Miał ktoś styczność z tym zestawem?

Seryjna zwrotka i tweeter dają radę?

 

Szukam jakiegoś w miarę zrównoważonego zestawu do muzyki różnej, 50% rock, metal i pochodne, 40% spokojne granie w styli Moloko, Tarcey Chapman, Morcheeba, 10% łupanki i hip-hop.

 

Jeśli ktoś je ma lub miał i zechciałby po krótce opisać, ewentualnie prównać do innych posiadanych zestawów, to będe wdzięczny.

 

Pozdrawiam

Przemek

 

PS. Jestem również otwarty na ewentualne propozycje innych systemów posiadających seryjnie zwrotnicę umożliwiającą bi-amping.

 

PS. Czytałem temat o tych głośnikach -> LINK ale liczę na jeszcze kilka uwag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem ten zestaw z pierwszej serii, do rocka i metalu jak najbardziej polecam, to raczej wlasnie takie twarde granie. Tweeter calkiem przyjemny, jak na ten budzet to nawet mozna powiedziec ze bardzo dobry. Ladna srednica i fajny twardy kick. Niskiego basu za wiele nie udalo mi sie z tego wycisnac, ale w koncu od czego sa suby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 lata później...

Witam 

Chcialbym odgrzac temat dobrania odpowiedniego wzmacniacza do podwojnego zestawy 4x AS HX 165 SQ  i przeznaczonego do zabudowy z tylu :Rockford Fosgate P3D2-10 500/1000 Watts RMS/MAX. 

 

Sam nie mam zadnej wiedzy na ten temat , a nigdzie nie znalazlem jasnej odpowiedzi jakie polaczenie bedzie najbardziej optymalne .

Jednostka sterujaca to Alpine cde-W296BT .

 

Przegladajac i szukajac informacji posiadacze podobnego zestawu zastosowali wzmacniacze takich modeli i mocy :

 

https://allegro.pl/audio-system-hx175-4-top-hi-end-burr-brown-4x500w-i6461078370.html

https://allegro.pl/audio-system-hx175-4-top-hi-end-burr-brown-4x500w-i6461078370.html

https://allegro.pl/audio-system-x80-4d-hi-end-fullactiv-4x150w-rms-i6769164869.html

 

Prosze o pomoc , rozne szkoly roznie pisza . Jedni zeby byl spory zapas mocy i jest duzo lepszy efekt jak wzmaki wyliczone pod zestawy tylko ostroznie sie obchodzic z glosnoscia , inni ze wiekszy wzmak to zbedny wydatek bez efektow .

Cale wnetrze bedzie wtlumione , a pod przedni zestaw bedzie zabudowa w drzwiach  . 

 

Podrawiam Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...