Skocz do zawartości

Audio System HX 165 SQ


morphi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

mam pytanie, buduje system audio w BMW e46 coupe, i chciałem zapytać odnośnie klocków czy to wszystko będzie do siebie pasować:

narazie gra u mnie seria + wzmacniacz Alpine mrp-f300 z subem JL Audio 12w1v2. Chciałem rozbudować system przedni o zestaw Audio System HX-165 SQ wraz z wzmazniaczem u-Dimension RM V41. Pytanie brzmi, czy wzmacniacz RM V41, będzie wystarczalny dla tych głośników oraz czy jak to wszystko będę spinał to czy nie będzie lepiej podłączyć do niego zestawu przedniego + suba i wyrzucić tego alpina.

 

Chciałem dodać, że zestaw Hx-165 SQ oraz RM V41 nowy mogę dostać za 1500zł, czy to dobra cena?

 

Pozdrawiam, Morphi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrp-f300 to mała 4-kanałówka, która w mostku ma ok. 100W i nie pędziłbym tym 12" suba.

IMHO, V41 będzie miało ze 2 razy więcej bardziej jakościowych wattów w mostku, a pozostałe dwa pojedyncze kanały spokojnie napędzą nawet niby tak wymagający zestaw przedni. Jeden wzmacniacz to większy porządek, więcej miejsca, żadnych rozdzielaczy.

 

Jeśli chcesz nowe sprzęty, to taki zestaw za tę cenę to okazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyliłem z MRV-F300, ale z tego powodu tym bardziej nie pędziłbym tym.

 

 

AS HX potrzebują dobrych 200W, żeby rozruszać woofer. Do tego pancerne drzwi.

500 ! A pancerne drzwi zawsze trzeba, jeśli chcemy w nich bardzo szybko zmieniać ciśnienie o duże wartości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra cena jak za tej klasy sprzęciur, czy do 1500zł znajdę lepszy zestaw?

 

Lubie plumkać i dawać czadu jak mnie najdzie, autem dojeżdżam na uczelnie po 50km w jedną stronę i fajnie by było sobie ten czas umilać fajną nutką :)

 

Zależy mi na tym, że jak będę słuchał muzyki cicho, żeby była ona przyjemna dla ucha jak i wtedy kiedy najdzie mnie na głośne dawanie czadu:D

 

 

To przetworniki do głośnego grania i do takiego przystosowany jest układ zawieszeń

 

mam rozumieć, że jak będę tego słuchał  nie bardzo głośno, to będzie słabo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z tymi wattami to rozumiem ze piszecie o tych samych glosnikach czyli AS HX-165SQ - http://allegro.pl/audio-system-hx165-sq-140w-hiend-germany-wroclaw-i3037199123.html

 

a nie o

 

AS HX - 165 Phase http://www.amazon.co.uk/AUDIO-SYSTEM-HX-165-PHASE/dp/B004RMI5EA

 

bo to sa calkiem inne woofery i o ile woofer tego drugiego jest prądożerny o tyle ze tego 1'szego juz nie nie jestem tego taki pewien RMv-41 nie da mu rady.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, te AS miałeś? Myślałem, że tylko HX 165 Phase.

Tu nie chodzi o moc, a o grę wzmacniacza. Ja po prostu jestem uczulony na to - mam woofery z papierową membraną, o dość dużej skuteczności i pędzę go wzmacniaczem, który wg. pomiarów ma ok. 50W na kanał. Jak się chce, to głowę urywa w samochodzie, a klękają pierw woofery.

Polecam Ci kiedyś sprawdzić natężenie prądu, jakie idzie na piec, gdy go pałujesz ;)

U nas żadnej spiny nie ma - przywiozę na następny piknik ostry pasztecik i dżemik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomoMadej, dziękuje bardzo za konkretną odpowiedź, jeszcze mam 2 pytania.

 

1. Kwestia jeszcze podłączenia suba do tego wzmacniacza w mostku. Czy jest taka możliwość i jakie są za i przeciw.

2. Radio, co do tego zestawu do 1000zł. Cda 117ri?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja sie tak zapytam na kiego****** chcesz mostki na wzmaku robic do pedzenia przedniego zestawu??? Przeciez Ci napisalismy ze do tych glosników normalnie w stereo wystarczy a jak kupisz jakies radio z aktywka to i nawet fabrycznej zwrotnicy sie mozesz pozbyc i z 2 kanałow pogonic tweetery a z pozostalych 2 woofery. Na suba kupic jakis inny wzmak, ktory sie do tego nadaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzytkuje sq + rm-v41 i do "normalnego" sluchania jak najbardziej pasuje to do siebie, moim zdaniem to nie sa glosniki do lomotu a do bardziej jakosciowego grania. Co mi sie w nich podoba to to, ze po dobrym ustawieniu Gaina (u mnie akurat sygnal z 9833r) oraz rozkreceniu na max w radiu jest na tyle glosno ze ciezko jest sie z kims dogadac a przy tym dzwiek jest czysty bez zadnych znieksztalcen. Generalnie zobrazuje to tak ze wydawalo by sie iz nie jest zbyt glosno ale dogadac sie nie idzie :) Bez suba w dobrze zrobionych drzwiach daja rade jesli ktos nie jest az tak wymagajacy jednak wtedy trzeba uwazac z poziomem glosnosci bo przy cieciu 63Hz i zboczu 24dB potrafia niezle napompowac juz przy nizszych wartosciach glosnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko od siebie, że jak chcesz aby drzwiczki zagrały to lepiej wpierw je przygotuj jak najlepiej możesz a potem postaraj się posłuchać kilku wooferów w nich. To będzie tańsza opcja niż kolejne zmiany, które dam sobie rękę uciąć nastąpią. Samochód ten jest problematyczny w dwóch aspektach. Pierwszy to właśnie gra woofera w drzwiach, drugi to subbas. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...