Skocz do zawartości

phonocar 2/735


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakiś czas temu kupiłem Insignie w kombi, zaglądając pod podłogę bagażnika znalazłem głośniki phonocar 2/735.

Praktycznie nic na ich temat w sieci nie znalazłem prócz tego, że są pewnie wiekowe (ostatnie wpisy ok 10lat temu)

Mam Pytanie co do jakości głośników (nie wyglądają na budżetówkę, a w porównaniu z seryjnymi to budowa, ciężar, magnes ogólnie wygląd miażdży).

Jako że w samochodzie mam system nazwany hucznie premium coś tam.... 7 głośników (basu praktycznie nie ma) pomyślałem, że na początek dokupię wzmacniacz (rozwojowy, bo chciałbym jeszcze jakąś skrzynie w bagażniku zamontować) i upchnąć te głośniki w przednie drzwi (po wygłuszeniu).

 

Pytanie czy warto? co możecie na ich temat powiedzieć???

 

ps: może ktoś może polecić kogoś kto profesjonalnie czymś takim się zajmuje na północ od warszawy??? (legionowo, Nowy dwór mazowiecki i okolica)

 

post-16942-0-43785400-1429385886_thumb.jpg

post-16942-0-49223400-1429385899_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś miły prezent od poprzedniego właściciela. Te woofery to doskonały początek dobrego systemu audio.


 

 


na początek dokupię wzmacniacz (rozwojowy, bo chciałbym jeszcze jakąś skrzynie w bagażniku zamontować) i upchnąć te głośniki w przednie drzwi (po wygłuszeniu).
Musisz jeszcze pomysleć o tweeterach oraz odpowiedniej zwrotnicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili tak, jednak po odpowiednim montażu:

 

 


wzmacniacz (rozwojowy, bo chciałbym jeszcze jakąś skrzynie w bagażniku zamontować) i upchnąć te głośniki w przednie drzwi (po wygłuszeniu).

...staną się najsłabszym ogniwem. Z tym, że upchnięcie wooferów w drzwi to strata czasu i potencjału. Tu należy się b. przyłożyć, tym bardziej że te przetworniki do łatwych montażowo nie nalezą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu takie woofery, niestety nie mialem okazji przetestowac, wygladaja na solidne glosniki.

Przyjrzyj sie im dokladnie, bo z racji wieku gorny zawias sie u mnie odkleil od kosza, wystarczylo lekko pociagnac i odkleil sie jakby byl przyklejony na sline :)

Na szczescie bardzo latwo to przykleic na nowo, kosz ma fajne podfrezowanie, w ktore zawiasik idealnie wchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...