Skocz do zawartości

Morel Virtus 602


korki333
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A na gwarancji to rozpatrzą ?

Głośniki były podłączone przez fabryczną zwrotnicę więc powinien być odpowiedni filtr na tweeter tym bardziej ze nie słuchałem głośno.

Rozpatrzyć rozpatrzą ,  ale spalić cewkę mógł jedynie płynący przez nią prąd .

Nie wszyscy jednak są zwolennikami tej "starodawnej " interpretacji :wink2: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wymienili mi cewkę w tym tweeterze i teraz pytanie czy taki tweeter po regeneracji będzie miał inne brzmienie czy raczej nie będzie różnicy między oryginalnym a regenerowanym ?

 

Regenerowany tweeeter to ten z przedniego zestawu Virtus 603, w tylnych drzwiach mam zestaw Virtus 602 może przeniosę oryginalny tweeter do przodu jeżeli 602 i 603 to to samo a regenerowany wsadzę do tylnych drzwi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz tam cokolwiek poza rozmiaem co pasuje?

Pomyłka, myślałem że to była taka cewka jak ta z aukcji bo tylko taką miała ta firma w ofercie z tego rozmiaru ale teraz oddzwoniłem i cewka została oryginalna tyle ze przewinięta tak więc będzie różnica w brzmieniu ? Jest sens regenerowany tweeter dawać w przedni zestaw czy dać go w tylne drzwi a ten z tylnych drzwi przełożyć do przodu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A uważasz, że my zdalnie Ci odpowiemy ile tej cewki Ci nawineli i jakim drutem?

 

Może Dan będzie miał dzień i Ci zawróźy z ptysia. :D

Wydaje mi się że użyli materiałów o zbliżonych parametrach do oryginalnych, tak się chyba robi nie sądzisz ?

 

 

Virtus 602 i Virtus 603 to ten sam tweeter ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadasz oba komplety , więc sprawdzenie zajmie Ci krócej niż napisanie następnego posta ...

Tak ale muszę rozbierać tylne drzwi co nie jest takie proste w posiadanym aucie dodatkowo przy każdym montażu/demontażu boczków jest duże ryzyko uszkodzenia kołków mocujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Cześć.

Odgrzewam kotleta ale też miałem Virtusy 602 w Peugeot 508. Byłem bardzo zadowolony z ich dźwięku, dobrze zgrywały mi się z subem JL V3 i nic mi nie brakowało. Każda muzyka grała wystarczająco dobrze. Woofery nie grały w ogóle basem - tylko średnie.

I faktycznie jeden tweeter też mi się spalił na oryginalnych zwrotnicach, Tzn. raczej się spalił bo nie sprawdzałem dokładnie. Przestał grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...