Skocz do zawartości

„hultaj” i10 by zmej


zmej
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Po zmianie miejsca TW, w zasadzie pomiary należałoby wykonać od nowa.... :)

 

Są kolejne słupki :)

post-10063-0-39627900-1436184140_thumb.jpg

Tym razem skapitulowałem przed szpachlą, szlifowaniem, malowaniem i się ustosunkowałem do zaleceń :zawstydzony:

Te leginsy mogą wiele niedociągnięć zamaskować...

Obecnie gra 3.15khz wf i 5 khz tw. Korekty gainow jak zresztą i wysokość zamontowania tw wyszło tylko na dobre. Jeszcze korekta multimetrem wszystkich gainów na równo i trzeba dać auto posłuchać :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to przyjedz do nas w piątek, widziałem że coś tam Szymon rzucił temat

Temat śledzę :) aczkolwiek nie wiem na którą się umówicie, bo zanim prace skończę zanim dojadę będzie po 18:00...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Od dłuższego czasu się zabierałem temat uzupełnić... :)

 

Stąd może najpierw ostatni nie omówiony etap: zabudowa.

 

Poprzednia była prosta, i za zadnie miała jedynie ugrać kilka punktów w Izbicku :)

post-10063-0-24128500-1454251099_thumb.jpg

 

Minusy tego rozwiązania są oczywiste - zapas podróżował gdzieś w aucie, w zależności od potrzeb załadunkowych. W końcu miało mi się to znudzić i po dłuższym śledzeniu Alle.. udało się dokupić wkład do zapasu w którym miejsce znalazły klucze i podnośnik. Koło mogło wylądować na swoim miejscu.

post-10063-0-09822000-1454251382_thumb.jpg

 

Za samą zabudowę służy podwójna podłoga. Początkowo mieściła 3 wzmacniacze w tej chwili jedynie dwa a obok mają miejsce zwrotnice. Kable są do skrócenia jeszcze ale nie na tym etapie jak widać pracy trwają :) Mały biały zasila przód a brązowy sub.

post-10063-0-94025100-1454251865_thumb.jpgpost-10063-0-56842100-1454251886_thumb.jpgpost-10063-0-11803900-1454251910_thumb.jpg

 

Decyzja o tym że będę zmieniał system na pasywny chodził mi po głowie nie pierwszy dzień: efekt uboczny spotów na Śląsku, między innymi, jak by ktoś pytał :hyhy:, i te kilka zapamiętanych aut które słuchałem i które utrwaliły mnie w tym wyborze :)

Jednocześnie trafiła się okazja na inne radio i tym samym gości w tej chwili znane 9855R które nieodwracalnie zastąpiło poprzedniego pionka.

Alpina grało nie długo aktywnie aczkolwiek samo brzmienie całego systemu nabrało więcej życia i na tym etapie musiała zostać. Po wstępnym doborze komponentów do zwrotnic (podziękowania dla Szymona :ok: ) system zagrał bardzo lekko, dynamicznie, szeroko i otwarcie - dźwięk dosłownie otacza słuchacza. Na więcej mnie nie stać bo się dalej dokształcam w tym jak to opisać  :zglupkiem:  Jestem zadowolony z tego jak gra i wiem że strojenie jest dopiero rozpoczęte :)

 

W raz z wybraniem Alpiny zniknęła możliwość podpięcia dysku twardego a to bardzo ogranicza. Jedna z możliwości była zmieniarka lecz i tak nie rozwiązywała problem płyt. Stąd decyzja o podpięcia w system trochę nie do tego stworzonego lecz bardzo dobrze sprawującego się też w aucie bluetooth'a od JL model MBT-RX. BT włącza się po remote'cie z radia. Łączy się telefonem w około 10sec. Schowany z przodu pod radiem. Poza faktem że sam AUX w tym radiu szumi przy wyższych głośnościach, nie zaobserwowano jak dotąd negatywnego wpływu na odsłuch w drodze.

Przetestowane zarówno urządzeniem z A2DP jak i APT-X - z drugim grało bliżej jakości z płyty. Jako że w przyszłości będzie telefon z apt-x'em uważam to za rozwiązanie godne zainteresowania się. W tej chwili też nie jest źle bo nawet jakościowy flac po a2dp gra lepiej niż 320kbs mp3'ka z płyty - na moje potrzeby w trasie - jak znalazł :super:

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie z tego powodu nie zmieniam póki co radia. Brak USB jest według mnie w tych czasach na tyle nie komfortowe, że mnie takie radio zniechęca na wstępie. Co do instalki to szacun za upchanie tego wszystkiego do bagaja :super:

Jak wpadniesz na spot to ocenisz czy usb to nadal konieczność :wink: Nie neguję tego że JL gra szczypta inaczej niż radio ale nie mogę to określić jako o wiele gorzej. Fakt - miejsca po zabudowie mnie niż było początkowo ale sub jeszcze się mieści :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo co płyta to płyta. Są też pliki dość dobrze nagrane i nie powinny niczym ustępować dobrze nagranej płycie (płyta płycie nie równa) :)  Jak do się mówi, muszę jeszcze "dojrzeć" to płyt, póki co mobilność usb mi jak najbardziej odpowiada. Może się kiedyś uda obsłuchać i10 na spocie :cool:

 

Edit. : No jak się kiedyś spotkamy i jakoś już będę miał ogarnięty system to będziemy mogli porównać :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno jeden kolega z Poznańkiego podwórka napisał mi smsa, że zrozumiał dlaczego USB jest zbędne i własciwie nie wskazane :D

Zmeju, na prawde przemyślana instalka ! 

Dziękuję :) jeszcze kilka rzeczy do dopracowania na piknik będzie gotowe :)

 

słuchnij nowych alpinek z usb :D

podejrzewam, że poziom 55r dalej trzymają :)

A to przy okazji jak ta padnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo co płyta to płyta. Są też pliki dość dobrze nagrane i nie powinny niczym ustępować dobrze nagranej płycie (płyta płycie nie równa) :)  Jak do się mówi, muszę jeszcze "dojrzeć" to płyt, póki co mobilność usb mi jak najbardziej odpowiada. Może się kiedyś uda obsłuchać i10 na spocie :cool:

 

Edit. : No jak się kiedyś spotkamy i jakoś już będę miał ogarnięty system to będziemy mogli porównać :hyhy:

Różnice między dobrze nagraną płytą a dobrze zrippowanym flac'em lub wav'em (chyba to masz na myśli o "dobrze nagranym pliku" a nie "lepszym" mp3) po usb są na tyle małe lub żadne że nie jestem w stanie stwierdzić który gra. Pen drive/SD to wygoda. Muzykę mam we flac'u - mając pioneera musiałem przerabiać pliki. W tej chwili nie jest to potrzebne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę namieszałem :rotfl:

Tak, chodziło mi o dobry plik muzyczny. Nie każda płyta jest dobrze nagrana. Pisząc płyta płycie nie równa miałem na myśli że są płyty np za 30zł i są takie za 300zł.

Sam jestem ciekawy czy aż taką różnicę bym odczuł zmieniając moją alpinkę na starszą  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmej mieszkasz w Krk , a tam masz Carado . Dogadaj sie z Andrzejem i moze pozwoli probnie wpiac np. ute92 lub cde193 w Twoj system. Twardy dysk z Flac mozesz smialo podpinac ;)

Dzięki Powalla, do Carado w każdej chwili podjechać można lecz nie o tym mowa. Szukałem rozwiązania jakie mogę dostosować do radia które obecnie mam nie wielkim nakładem finansowym nie tracąc dużo na jakości.

 

czyli od teraz Śląskie granie w Małopolsce :D czekam na słuchanko :)

 

Oczywiście przy następnej okazji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...