Skocz do zawartości

GMS 1968


rainer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może mało miarodajne ale mam te gmsy 1968 pod sony xm-3040.. W niestety nie wygłuszonych drzwiach bo szkoda mi "marnować" mat na ten projekt.. Poza tym mega duży i poskręcany jest tu otwór technologiczny.. Ogólnie basu z drzwi jest w miarę dużo.. Na pewno więcej niż z pyle nw w 130mm i rainbow cal 26tit.. Gra to bardziej "kulturalnie" niż wcześniej.. Nie samym altem prawie bez basu z midbasu i krzyczącymi wysokimi.. W aplikacji z subem jest całkiem ok..;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

 


Pytanie było proste czy te GMS w miarę przyzwoicie zagrają pod tym soniaczem, a jeśli nie bardzo to jaka jest ciekawsza alternatywa.


Nie, wpierw pytałeś czy "starczy mocy" wiec nie dziw sie ze odebrałem Twoje pytanie tak a nie innaczej. Gdybyś jednak troche poczytał to wiedział bys ze z budżetowych głośników polecane sa miedzy innymi gms-y, ama, maximo, el comp czy inne i nie w jednym temacie znajdziesz informacje czym były zasilane i jakim graniem sie prezentowały. I wiedział byś również ze te 40rmsów z czarnej serii soniaka by im do spokojnego grania starczyło..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Uszkodziłem sobie mechanicznie jeden z głośników wysokotonowych. Bardzo. W zasadzie go już nie mam i gram na jednym. Chciałem dokupić ale nie wiem gdzie. Dystrybutor nie odpowiada na maile ani wiadomości na FB, dodzwonić się nie mogę... Co robić, jak żyć, czym go (je?) zastąpić? Brzmieniowo mi ten zestaw pasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zamontowałem te Gmsy we Fiacie Ducato 3 i 'buczą'. Ogólnie dźwięk dziwny, moje niewprawione ucho nie potrafi opisać tej dziwności. Po prostu bałagan.

Drzwi wykleiłem matą butylową, na to poszła pianka armaflex celem ocieplenia drzwi - bo w tym aucie się śpi. Drzwi wyklejone od srodka jak i pod tapicerką. Woofer zamontowany na dystansie mdf - ale dystans nie jest przykręcony bezpośrednio do blachy tylko poprzez ściśniętą piankę armaflex, bo inaczej nie byłoby szczelności.

Radio clarion cz702, wzmacniacz AA200.2 lub ProX 500.24 - na obu buczy tak samo.

Czy buczenie wooferow to kwestia zlego montażu czy to że są nowe? Czy może drzwi za duże?

Proszę o pomoc jak najprościej znaleźć przyczynę, w jakim kierunku iść?79b7d93e218cf6bff20e304c5e554b90.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ducato jest całkiem spoko jeśli chodzi o audio. A same GMSy grają całkiem spoko. Patrząc po zdjęciu to do wygłuszania się nie przyłożyłeś. Z pewnością drzwi do poprawki. Druga sprawa to jak założyłeś dystans na ten plastik? Ja musiałem bawić się z wycinaniem tego plastiku aby dystans przylegał do konstrukcji drzwi. A i ta mata pod dystansem też pewnie robi swoje. Trzecia sprawa, to ustawienia radia, jak masz lałdnesy i eq na Bas to się nie dziw. Wszystko na 0 i dopiero słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za takie szybkie odpowiedzi :)

Ustawienia radia na zero, dla wzmacniacza AA musiałem dodatkowo obniżyć poziom wyjścia w radiu o 12dB bo przesterowywało go, AA ma bodajże czułość do 1V.

Niestety przykręciłem tak jak podejrzewacie blacha-pianka-plastik-dystans-uszczelka-glosnik.... Wydawało mi się, że tak pięknie wszystko uszczelniłem....

Drzwi oczywiście poprawię wokół woofera, czyli plastik do wycięcia i dystans do blachy - tylko wtedy pod spodem będę miał szparę 1x1cm bo tak jest wyprofilowana blacha. Rozumiem że trzeba uszczelnić? Dysponuję masą uszczelniającą sikalastomer 710 i klejami poliuretanowymi sikaflex.

 

Inne głośniki musiałbym wyjąć z osobówki, to szybciej mi pójdzie poprawić tutaj :)

 

Jankus, czy ewentualnie mogę prosić o jeszcze jakieś sugestie co do montażu w ducato?

Według mnie pianka psuje efekt.

 

Po zdjęciu na którym nic nie widać, spekuluje

 

spaprany montaż.

Pianka w środku drzwi czy pianka pod dystansem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...