Skocz do zawartości

GMS 1968


rainer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

 


Tweetery gms-a mają blizej do moreli mt-11/22 i można je ciąć znacznie nizej niż mission. Mission u mnie najlepiej zagrał ciety kondem 3.3uF natomiast gms- 5,6uF. GMS jest dużo lepszy na średnicy i dlatego można go nizej ciąć. Alr wiadomo- filtry I rzędu nie są najlepsze i nie pozwolą na dobre wykorzystanie przetworników.

 

Jeśli mamy omawiać granie głośników na podstawie ich podłączenia pod "zwrotke" w postaci pojedynczego kondensatora to nie mamy o czym rozmawiać ;) Wypowiedziałem się o graniu całego zestawu, ze zwrotnicami dedykowanymi i tylko takie porównanie ma w tym momencie sens. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dziś doszły do mnie GMSy. Jak za 300 zł nie zbytnio co narzekać, membrana nie jest idealnie równa. Posiada kilka niedoskonałości, klej wystaje z pod kopułki II zawieszenia górnego. Ale poza tym sprawiają dobre wrażenie. Zobaczymy co pokażą po odsłuchach na Alpine V12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Powerbasów nie słuchałem ale z tego co można poczytać to tweeter w PB wierci uszy. A w 1968 uświadczysz to przy maksymalnych poziomach głośności. Jak dla mnie Gms jest przyjemniejszy w niż El Comp 6, a basu z nich nie brakuje. Ogólnie bardzo fajny zestawik w tym przedziale cenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Powerbasów nie słuchałem ale z tego co można poczytać to tweeter w PB wierci uszy.

Nie słuchalem ale czytalem jeden temat w ktorym nic konkretnie nie pisze.

 

Ja tam mam od nowosci tj jakies niecale dwa lata i przez pierwsze pol roku moze kuły po uszach ale gdy sie je odpowiednio ustawilo i dobralo wzmacniacz to przestawaly kłuc,chyba kazdy glosniczek wymaga odpowiedniego wygrzania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam, pytanko jak te gmsy maja sie do morel maximo 6.2 ? Cena prawie połowe nizsza na korzyść gms. ma to być mój pierwszy zestaw. Planuje upolowac wzmacniacz sony xm. Kiedys miałem i dobrze go wspominam. Zalezy mi na mocnym basie, ponieważ nie planuje skrzyni w najbliższym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak te GMSy maja się do Morel Maximo 6.2 ?

No, nie mają się. Montowałem w weekend ten zestaw i tylko na obrazku wygląda on identycznie jak Maximo.

Zaczynając od strony wizualnej i wykonania. Woofer wykonany jest z słabszych materiałów (blacha na kosz jest cieńsza), tłoczenie kosza jest słabsze, widoczne są pofałdowania materiału. Materiał z jakiego wykonana jest membrana jest zupełnie inna niż w Maximo. Morel ma na całej powierzchni membrany i kopułki przeciwpyłowej fakturę, GMS jest gładki i zdecydowanie mniej sztywny.

Tweeter z wyglądu przypomina wyrób Morela jednaj jakość plastiku i spasowane na niższym poziomie. Akcesoria montażowe też mają nadlewki i ślady po matrycach, czego w Maximo nie ma.

Jeśli chodzi o walory brzmieniowe, bez trudu będzie można rozpoznać różnice na korzyść Morela. W GMSie tweeter jest ostrzejszy (stąd producent dał przełącznik do wyciszania tweetera, Morel tego nie ma) jednak po wyciszeniu go gubi się dużo góry i wysokiego środka, których potem ewidentnie brakuje. W grze woofera brakuje tego jaja, które ma Maximo, ale podejrzewam, że przez konstrukcje i materiały woofer GMSa tyle stracił względem Morela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powerbasów nie słuchałem ale z tego co można poczytać to tweeter w PB wierci uszy. A w 1968 uświadczysz to przy maksymalnych poziomach głośności. Jak dla mnie Gms jest przyjemniejszy w niż El Comp 6, a basu z nich nie brakuje. Ogólnie bardzo fajny zestawik w tym przedziale cenowym.

 

Jak widać słuchałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Szału nie oczekuje bo i tak źródło będzie szło z chińskiego radyjka tej samej marki czyli GMS 6501


Wiec po co w ogóle te pytanie? Myślisz ze jak im zapodasz po 200 waciszy to będą telepały drzwiami? To ze głośniki mogą przyjąć 100w nie zawsze oznacza ze przy 40w nie zagrają.. Zadbaj o dobre sygnałówki i źródło a uzyskasz więcej jak zmiana wzmacniacza na "mocniejszy"

Poczytaj trochę i posłuchaj a zrozumiesz ze waty to nie wszystko..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałeś błysnąć ale nie wyszło bo czytanie ze zrozumieniem leży i kwiczy. Wzmak juz mam i zmieniał na nic nie będę wiec jak to pisałeś 200 waciszy nie podepnę do telepania drzwiami. Pytanie było proste czy te GMS w miarę przyzwoicie zagrają pod tym soniaczem, a jeśli nie bardzo to jaka jest ciekawsza alternatywa. W poprzednim aucie miałem Tempo 6 napędzane Audio System Twister F2 ale tym razem coś bardziej budżetowego szukam aby lekko poprawić tragiczne seryjne nagłośnienie i widzę, ze skrajne opinie o tych GMSach są. W Tempo nie chce się pchać bo pod tym "radyjkiem" i tak nie zagra tak jak powinny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...