Skocz do zawartości

Jaka spawarka ?


LukeX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wiosna się zbliża ,czas pomyśleć o czymś co w wielu sytuacjach zaoszczędzi czasu i nerwów a więc rozglądam się za spawarką. Główne przeznaczenie to jakieś drobne prace nic wielkiego itp. Kwota na to przeznaczona to jakieś 600 zeta wiem że mało ale nie zamierzam wydawać większej kasy na coś co będzie służyło co jakiś czas :rotfl: .Staje przed dylematem czy wybrać migomat bezbutlowy czy może zwykłą spawarkę transformatorową :rotfl: z tego co się orientuję ta drugą spawa się troszkę ciężej.Druga sprawa ciekawe jak jest z ich wytrzymałością nie bardzo mi się usmiecha spwac coś minute i następne 5 żeby spawarka ostygła :rotfl: Nie za wielkie mam do czynienie ze spawaniem ale myślę że są tu osoby co się znają na tym i coś doradzą :D

 

 

tak na szybko znalezione na alledrogo :D

http://allegro.pl/item580955900_spawarka_t...380v_wtyki.html (SPAWARKA TRANSFORMATOROWA 300A 220/380V )

 

http://allegro.pl/item589951679_migomat_be...a_fvat_mig.html (MIGOMAT BEZBUTLOWY SPAWARKA MIG-150F )

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wogóle miałbyś spawać?

Jakieś kątowniki i grubsze blachy transformatorową da się spawać, cieńsze blachy lepiej spawa się migomatem.

Nie wiem tylko czy opłaca się brać tego typu migomat, drut do niego jest inny niż do wersji z butlą, no i oczywiście droższy

 

Drut samoosłonowy(do spawania bez osłony gazu):

http://www.allegro.pl/item585679676_drut_s...iczy_0_9kg.html

 

Podczas gdy w tej cenie, drut do spawania pod osłoną gazu waży 5kg(a więc jest go 5 razy więcej):

http://www.allegro.pl/item585675438_drut_s...migomat_fv.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o to co bym spawał to różnie chodzi mi bardziej o stal niż o blachę . Wiem że drut to spawania bez butli jest droższy ale nie przewiduje wielkich projektów tak od czasu do czasu coś zespawać i nic więcej :rotfl: (np chce z drutu zbrojeniowego zrobić małą konstrukcje pod tunel foliowy :rotfl: )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuuudlaty zastanawiam się z czego to zrobić bo wymiary miały by być tak mniej więcej 5 długości 3 szerokości i 2 wys. i rozważałem kupno drutu nie wiem jak stoi cenowo taki drut a ile rurki :) I tak zastanawiam się jaka spawarka by się wtedy sprawdziła bo z doświadczenia wiem że nie raz by się przydała i trzeba do sąsiada lecieć :):) i tylko nie wiem czy te na aledrogo po 300 zł są coś warte :):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to zabawka ale wiele osób mają takie i dają rade MIG kupić to ponad tysiak i używać tego raz na jakiś czas to tez bezsens .Wiadomo przy 400V większy prąd spawania ale i przy 230 V tez sądzę że się da drobne rzeczy spawać. Najgorzej wybrać coś konkretnie bo wiele z tego to jakieś chińskie buble i nic więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spawarki to Ci nie doradzę, bo w tych klimatach za dobrze się nie czuje, ale co do konstrukcji namiotu to jednak proponowałbym rurki, nie będzie się tak 'wyginał' na wietrze i mniej problemów, bo np. drut zbrojeniowy ma 'żeberka' i wtedy folia może się przecierać i pękać, rurka jest 'gladka' :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojciec kupił jakoś 2 lata temu spawarke w castoramie, nie pamiętam dokładnie nazwy, jakiś rockwood albo coś w tym stylu, jest to spawarka transformatorowa 230-400V u mnie chodzi na 400V), nie grzeje się szybko, ma wbudowany wiatrak i jak się przegrzeje to trzeba odczekać 5-10 minut, u mnie to akurat przerwa na papierosa :) jak ją kupowaliśmy to kosztowała jakoś 500zł

znajomy spawający zawodowo od X lat mówił że jest bardzo dobra, bardzo dobrze ciągnie elektrode

ja sam jako amator jestem z niej zadowolony, co potrzebuje to pospawam (oprócz miski olejowej, bo blacha jest za cienka) kupiłem całe opakowanie elektrod 3,25mm za 70zł i służą mi już rok, a jeszcze połowy opakowania nie wykorzystałem

 

tylko tak mogę Ci pomóc

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Bestera spawareczkę elektrodową najwyższy model bez wiatraka (chyba Besterka 1600) na elektrodzie 2.0 i małym prądzie ze spokojem wydech mogę spawać :)

Co prawda jak podłącze pod 400V i jade elektrodą 3.25 większe profile to co jakieś 10-15 min przerwa na 10 minut (brak wiatraka). Ale kosztowała koło 350 zł bodajże i za tą cenę rewelka :)

 

Wiadomo migomat wg mnie wygrywa z elektrodą, ponieważ ma większy zakres zastosowań takim tańszym już ze spokojem spawasz blachy karoserii a i też 5mm grube kształtowniki :)

 

W MIG'a "bezgazowego" nie ma sie co pchać lepiej dorzucić kilka stówek i chociaż używkę porządną kupić na CO2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzalem pobieznie allegro i stwierdzam, ze MIG/MAG za ta kase mozna porownac do Car Audio firmy First i Voicekraft :)

 

takie parametry jak:

- Cykl pracy przy max pradzie 10%

- Prad spawania 60-130A

To jakas porazka.

 

 

Ciezko tez znalezc sprzet ktory produkowalaby jakas znana firma, same chinskie krzaki.

Jak nie mozesz dolozyc wiecej kasy, to lepiej kup zwykle zrodlo do spawanie elektroda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LukeX, nie wiem, gdzie jest Polubicze, ale zapraszam do Chorzowa, pracuje w salonie spawalnioczym i polecalbym Ci jakis 140 A inwerter.. Za jakies 700 - 800 pln.. Trohjce powyzej budzetu, ale maszynka bedzie sluzyc dluuuugie lata..

 

http://www.spawalnictwo.spawsc.pl/

 

Zajrzyj tu i pisz do mnie na PRIV jakbys cos chcial :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...