Skocz do zawartości

montaż zmieniarki na subwooferze


Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam jeśli to mocno dla was banalna kwestia, ale też doszukać się niczego na ten temat nie mogłem...

 

Problem polega na tym że mam mało miejsca w bagażniku dużego fiata na zamontowanie zmieniarki CD (ostatnio nawet latałem po bagażniku ze zmieniarką, no nie bardzo jest gdzie to przykręcić). Pomyślałem że odrobinę miejsca mam na subwooferze (głosnik 8") - sprawdziłem czy są odczuwalne wibracje na obudowie przy jego pracy - raczej niewyczuwalne po przyłożeniu dłoni. Stąd moje pytanie czy mocno odradzacie takie rozwiązanie, czy można spróbować i granie suba nie powinno zakłócać pracy CD?

 

Ostatecznie mogę spróbować wkręcić się w płytę grodziową oddzielającą bagażnik od wnętrza, ale tam jest na tyle ciasno ( zamocowany mam na niej już wzmacniacz), że dostęp do zmieniarki miałbym tylko odsuwając suba - trochę niewygodne, szczególnie że często bagażnik wyładowany torbami na wypady i zloty.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylka zmieniarka md podoła

Ja natomiast wiem z doświadczenia, że zmieniarka CD również da radę.

I co teraz ... ?

 

Skoro daje sobie z powodzeniem radę z dużo większymi wstrząsami i przeciążeniami jakie funduje jej jazda sama w sobie, nie widzę powodu, dla którego nie miałaby sobie poradzić ze zdecydowanie mniejszymi, generowanymi przez przetwornik subniskotonowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu pod siedzenie Ci nie wejdzie ?

pod siedzenie może nie wejść, poza tym, nie bardzo by było jak ją tam umocować stabilnie. no i dostęp jeszcze gorszy niż w bagażniku ;) myślałem chwile o tym czy nie wrzucić jej pod fotel, ale nie jestem przekonany do tego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


I co teraz ... ?
a co ma być ? Dasz mi w pysk ?

 

Nie spotkałem zmieniarki która miałaby tak duży bufor żeby ogarnęła tak intensywne drgania. Życie przede mną to może jak mnie diabeł pokusi o takie fatalne rozwiązanie   to poćwiczę. Bo na testowanych trzech modelach to miejsce było złe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuję ją w takim razie zmieścić jeszcze na sciance oddzielacjącej. Jesli się nie uda, to przetestuje montaż na subie, a jesli to nie zda egzaminu to znaczy że trzeba bedzie zrobić przemeblowanie i będzie musiała się gdzieś zmieścić. Dzięki za odpwiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod polke w nogach pasazera. Pod fotel tez wejdzie ale nie da sie wyciagac komfortowo magazynku. W nogach mozesz dac ja gleboko nie bedzie jej widac. Ja mam tam 4ch wzmacniacz i jest ok. Na suba chyba bym jej nie krecil raczej. Oparcie kanapy tez jest ok albo podwiesic pod polka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod polke w nogach pasazera. Pod fotel tez wejdzie ale nie da sie wyciagac komfortowo magazynku. W nogach mozesz dac ja gleboko nie bedzie jej widac. Ja mam tam 4ch wzmacniacz i jest ok. Na suba chyba bym jej nie krecil raczej. Oparcie kanapy tez jest ok albo podwiesic pod polka.

 

półka przed pasażerem odpada totalnie - mam tam aktualnie położone radio i po jednym sezonie wylatuje do schowka bo każda najmniejsza dziurwa to przycięcie :/ Takze zmieniarki tam napewno nie posadzę.

 

A podwieszenie pod półką tylną odpada z dwóch względów - pierwszy to taki że mam tam zamontowane głośniki i w żaden sposób nie zmieszczę zmieniarki - zmieściłbym pośrodku, ale tam jest jeszcze poprzeczne wzmocnienie, no i te wycięcia w półce tak wychodzą że może na dwie śruby bym załapał, ale to rzeźba niesamowita.

 

Tak jak mówie, najwyzej zrobię przemeblowanie, wzmacniacz przesunę na ściance oparcia za suba, to zmieniarka bedzie miała więcej miejsca i dostep lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nie stosuję takich rozwiązań.
troszkę się wystraszyłem

 

 

 


Natomiast zdania są podzielone, na co zwracam uwagę.
czyli ja jestem w opozycji bo mi nie zadziała i napisałem swoje doświadczenie. Napisałem wyżej też że może nie trafiłem na odpowiedni model bo sprawność nie ma nic do bufora.

 

Jakbyśmy poznali model zmieniarki to już zupełnie sprawa byłaby prostsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszkę się wystraszyłem

Niepotrzebnie.

 

Jakbyśmy poznali model zmieniarki to już zupełnie sprawa byłaby prostsza.

Jeśli pytasz o model zmieniarki autora tematu, to ma go w stopce.

Ja mam bardzo pozytywne doświadczenia ze zmieniarkami Alpine (np. CHA-S624), Pioneer (CDX-P2000, CDX-P630S) i Kenwood (KDC-C461).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pioneer miałem doświadczenia z sony również. Alpine kupiłem od kwiatka i też w srebrnym umocowałem na subie i była kupa.

 

W pierwszym poście napisałem że md to 100% rozwiązanie problemu, bez zastanawiania i pudła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Wlasnie jeśli zabudujesz ja w skrzynie będzie bardzo estetycznie ;)

Napisal, że montaz na skrzyni a nie zabudowanie. Z tym montażem to nie podrzucaj takich pomysłów bo jeśli okaże się że ma chłopak szczelinę i wtedy lipa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...