Skocz do zawartości

BERLINGO XTR


nicus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na początku był chaos........

Po zmianie auta postanowiłem że w końcu zrobię fajne granie i doprowadzę projekt do końca..

No wiadomo na początku była seria lecz po nie długim czasie zakupiłem stacje i postanowiłem wygłuszyć drzwi wymienić głośniki wyjęte ze starego auta mianowicie:
- Stacja to alpine ive-W585bt
- głośniki ranibow Dl-c6.2
- wzmak Ground Zero 4.120MKII
- Sub tez Ground Zero modelu nie pamiętam
- maty stp silver

Po montażu głośników i wygłuszeniu drzwi podłączeniu wszystkie ( brak Fot ) pojawiły się pierwsze problemy to nie grało tzn. robiło dużo hałasu :) pomyślałem sobie może trzeba by postroić, więc zabrałem się za kręcenie gałami i bawieniem się radiem za dużo to nie przyniosło efektów. Z braku czasu zostawiłem w takim stanie, aż do momentu kiedy już nie mogłem słuchać nawet wiadomości, ztwierdziłem że gdzieś jest duży babol zaczołęm szukać czy nie ma zamienionych faz - niebyło i napisałem temat na forum odp. było pare lecz żadne sie nie sprawdziły, niedługo później zaproponowałem spota i tu się zaczeło :)

Kolega/saśiad sinofff i parę innych kolegów wsiadło do autka i wyszli :) - nie grało, wniosek spartolone drzwi. Pomyślałem sobie fakt nie przyłożyłem się do tego i tak powstała wersja 2.


Wersja druga przyniosła wiele zmian a mianowicie:
Po długim truciu du.....sinoffowi i wielokrotnych rozmowach ( dziwie się jeszcze że odbierać odemnie telefony )

- TW to Dego upgrade 2.5 kupione przez sinoffa od gazownika ( Tomek mógłbyś odebrać lub oddzwonić )
- Woofery zostały
- wzm. pozostał
- stacja ta sama

Po poprawnym wygłuszeniu oraz zaślepieniu otworów technologicznych drzwi i ponownym podłaczeniu czas na odsłuch.... i? TRAGEDIA!!!!


Co robić?
Pożyczyć wzmacniacze od Sinoffa :)
Zapiołem MTX`a i pojawił się mały tzw. banan. Zaczeło coś grać, pojawiło się więcej dołu wyskoie zrobiły się przyjemne dla ucha.
JEżdziłem tak pare dni i zaczeła rodzić sie wersja 3.

Po nie przesanych nocach, myśleniu, zastanawianiu się, rozmowach z sinoffem narodziła się głowie nowa koncepcja-wymiana klocków - ale na jakie?
Więc po paru dniach decyzja zapadła :)

TW oraz sub pod HELIX A4
Woofery pod HELIX A2
Wymiana wooferów na Dego SP
I zaczeły sie poszukiwania w/w klocków, przez przypadek trafiłem do Marka z MM-AIS który miał A4 w bardzo dobrym stanie. WZmak przyjechał i odrazu trafił do auta, po podłaczeniu odrazy jest efekt ( na starych wooferach ).
Po napisaniu kolejnego tematu na forum i natychmiastowej odp. ( za które bardzo dziękuje ) zaczeło się strojenie......efekty natychmiastowe dół z srednie, wysokie zdecydowanie sie poprawiły.

Wczoraj po odsłuchu i pokreceniu gałami przez sinoffa...krótko- wtym aucie jeszcze tak nie grało :)

Prace ciągle trfają
Do zrobienia
Dego Sp zamówione
Helix A2 ( szukam )
zabudowa bagażnika oraz strojenia.
Odkurzenie auta :)


I wtym miejscu chciałem bardzo podziękować Sinoffowi za mega pomoc i lekcje teorii.....flaszka jak nic !! :)

cdn.....

post-15505-0-03856200-1425193399_thumb.jpg

post-15505-0-06837400-1425193404_thumb.jpg

post-15505-0-82772200-1425193408_thumb.jpg

post-15505-0-08051000-1425193411_thumb.jpg

post-15505-0-51373400-1425193415_thumb.jpg

post-15505-0-82193300-1425193417_thumb.jpg

post-15505-0-20080500-1425193420_thumb.jpg

post-15505-0-67053200-1425193422_thumb.jpg

post-15505-0-83305700-1425193439_thumb.jpg

post-15505-0-31097800-1425193442_thumb.jpg

post-15505-0-72080800-1425193444_thumb.jpg

post-15505-0-16702100-1425193447_thumb.jpg

post-15505-0-65671900-1425193449_thumb.jpg

post-15505-0-15685500-1425193452_thumb.jpg

post-15505-0-40797700-1425193454_thumb.jpg

post-15505-0-67595400-1425193456_thumb.jpg

post-15505-0-17354100-1425193459_thumb.jpg

post-15505-0-17954500-1425193462_thumb.jpg

post-15505-0-90658500-1425193464_thumb.jpg

post-15505-0-54967900-1425193467_thumb.jpg

post-15505-0-07711000-1425193470_thumb.jpg

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 170
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dlaczego nie pędzić WF i TW z A4 a suba oddzielnie pod A2? Ja obecnie przód mam na A4 w 2 Ohm i rozglądam się pomału za A2. Może i dobry pomysł z A2 na WF... Tylko wtedy 2kanaly z a4 na suba trochę za mało nie będzie? Ile ma nominalnej ten sub?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie pędzić WF i TW z A4 a suba oddzielnie pod A2? Ja obecnie przód mam na A4 w 2 Ohm i rozglądam się pomału za A2. Może i dobry pomysł z A2 na WF... Tylko wtedy 2kanaly z a4 na suba trochę za mało nie będzie? Ile ma nominalnej ten sub?

Fakt nie napisalem co jest teraz

Aktualnie jest tylko helix a4 i z niego TW IWF suba brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie pędzić WF i TW z A4 a suba oddzielnie pod A2? Ja obecnie przód mam na A4 w 2 Ohm i rozglądam się pomału za A2. Może i dobry pomysł z A2 na WF... Tylko wtedy 2kanaly z a4 na suba trochę za mało nie będzie?

Wiele zależy od samego suba.

Z przetwornikiem o impedancji 2Ohm A4 radzi sobie w mostku więcej niż dobrze, nie kulejąc przy tym jako napęd sekcji wysokotonowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz chyba całkiem już w piórka obrosnę ( jak bym nie był obrośnięty :D ) i wysoko się zacznę nosić :)

W cytrynie już zaczyna być coś słychać i na szczęście czas dudniących drzwi już minął  :D Moje sugestie na przyszłość to przede wszystkim A2 na woofery a jak woofery zostaną ogarnięte to wybór jakiegoś suba, najlepiej wysoką skutecznością przez ograniczenie mocowe mostka albo sub zapiety w 2ohm jak MAXAM sugeruje.

A najpilniejszy temat teraźniejszy to montaż i ukierunkowanie tweetków.

 

I numery rej auta na fotkach zamaluj nicus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo masz edycję dostępną zdaje się tylko przez dwie godziny od napisania posta, poproś któregoś moda o wywalenie tej fotki z blachami.

 

A z tweetkami od dego to tez ciekawa sprawa wyszła... Jak sięgną pamięcią, to mimo jakościowego grania przebojem nie zostały przez swój ostry charakter. U nicusia w aucie jakoś dziwnie z tego ostrzenia pozostało. Z nimi to jest troche tak jak z alpinką 9855 - ciągle gdzieś tak komuś ostrzy a jak przychodzi co czego, to powody leżą zupełnie gdzie indziej.

 

Dego i Helixy serii A stanowią udane połączenie.

Mnie A4 napędzający sekcje wysokotonową i subbasową w połączeniu z A2 napędzającym sekcję niskośredniotonową przypadły do gustu.

Ja też pozytywnie taki duet postrzegam i mam  nadzieję, że i w tym przypadku to połączenie następny raz potwierdzi swoje zalety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najpilniejszy temat teraźniejszy to montaż i ukierunkowanie tweetków.

 

I numery rej auta na fotkach zamaluj nicus.

 

Z TW zrobię porządek jak z gazownikiem załatwię sprawę do tego czasu będą jak są.

 

Zdjęcie usunołem

 

PS. sorry za błędy temat pisałem jak tylko wstałem i bez kawy z synkiem na kolanach :)

 

 

Stary  pisz sam, a nie pozwalaj synkowi, bo od błędów aż głowa boli ! 

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


W cytrynie już zaczyna być coś słychać i na szczęście czas dudniących drzwi już minął 

 

W celach edukacyjnych pytanie... po poprawieniu drzwi - z opisu autora wynika że dalej było coś nie tak. Koniec końców w którym momencie "dudnienie" ustąpiło i co było powodem? ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To buczenie i brak kontroli faktycznie ustąpiły po zmianie pieca ale nicus wcześniej sporo się napracował przy drzwiach zaślepiając otwory blachą i klejąc maty. Może powstać wrażenie, że wystarczy zmienić piec i drzwi, nawet takie licho zrobione, zaczynają pracować jak należy - nie, nie, to tak nie zadziała. A zbierając razem to te czynniki pomogły:

- właściwe wytłumienie drzwi

- wymiana kiepskiego GZ

- wywalenie fabrycznych zwrotek zestawu przedniego

- cięcie aktywne przodu ze wzmaka (ciężko powiedzieć właściwie jakie :hyhy: )

A i to jeszcze nie koniec bo kilka rzeczy jest zupełnie nieogarniętych, choćby ukierunkowanie i montaż tweetków :) no ale efekt finalny wczorajszy jest już zadowalający.

Mi to sie ta stacja zupełnie nie widzi :kwasny: no ale jak mam być, to została :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak bedzie po zapieciu dego sp?

Na początku dupnie bo nie będą wygrzane a Ty płakał na nie będziesz :hyhy: , później trochę lepiej a całkiem dobrze jak A2 poczują.

 

Ja po tym jak słucham dobrze pracujących  Dego SP to myślę ze one powinny tak z pół raza więcej kosztować... albo za Mastery  powinniśmy płacić połowę tego co w cennikach.

 

 

A jeśli Grzesiek macza tam palce

No jakiś poligon doświadczalny muszę mieć, obok własnego auta oczywiście :) i dowartościować sie mogę szybko :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Z tymi fajami na oknie sie nie popisales... pomyśl ile czasu i zdrowia zmarnowales. ;)

 

Niby racja i nie powinno się popierać tego nałogu, ale z doświadczenia wiem, że taka przerwa na fajeczkę pozwala pozbierać skołatane myśli do kupy  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...