Skocz do zawartości

Rainbow SAX i aktywka - czy to ma sens?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam teraz w aucie z przodu : Rainbow Sax pod wzmakiem Sony 754 xh. W bagażniku gra re audio 12s4 w skrzyni CL pod wzmakiem Rodek r2180i. Sterowane wszystko Pionkiem deh 80 prs. Drzwi pod rainbowy są przygotowane myślę nie najgorzej - otwory pozasłaniane blachą całość wygłuszona matami gms 04.

Wiem , że radio trochę na wyrost do reszty klocków ale kupiłem je niedawno. Chciałbym w przyszłości złożyć nieco porządniejsze audio, ale kasy brak więc wymieniam sobie grajki powoli - etapami. No i co chyba ważne - auto to Seat Ibiza.

Do rzeczy - z racji tego że pionek ma na pokładzie procka powstała myśl, żeby podłączyć SAXy w aktywkę. Wzmak który będzie je pędził to sony (rozglądam się za czymś sensowniejszym, ale czekam na jakąś okazję . Wiadomo - kasa). Mocy mu nie brakuje, ideałem zapewne nie jest, ale póki co wystarczy.

Pytanie brzmi - czy takie rozwiązanie miałoby w ogóle sens? Wiem , że przy podłączeniu aktywnym jest zupełnie inna kontrola i można ustawić zestaw wedle swoich upodobań, ale chciałbym się poradzić osób doświadczonych czy na tych klockach mogę uzyskać jakiś efekt zmieniając podłączenie? Bo jeśli nie to szkoda mojego zachodu na to.

Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślimy ( przynajmniej ja), że możesz spróbować i może mieć szanse na powodzenie. Coś  tam było o drzwiach w seacie, że z jakiegoś powodu niezbyt dobrze grają - tego na forum poszukaj.

Przede wszystkim trochę kasy na paliwo odżałuj i zajedź  na jakiegoś spota, daj auto do odsłuchu a sam zdaj sie na sugestie i opinie - zaoszczędzisz mnóstwa nerwów i straconego czasu. Z tą kontrolą i upodobaniami, o których wspominasz to tak gładko i prosto nie będzie ale na takim spocie będziesz mógł posłuchać (taką mam nadzieję :) ) aut tzw. "grających".

Do Olsztyna chyba będziesz miał najbliżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Ja mam slx w aktywce i nie narzekam. Miałem zmieniać wyskie, ale od kiedy pdłączyłem w aktywnie jaks nie mgę się zdecydować. Mam clarina cz702 i w sumie t nawet po zmienie wzmacniacza z udimension jr 5.4 na focala fpp 4100 słyszałem różnice. Jednak podłączenie aktywne date wiele ddatkowych możliwsci - czasowki, ciecia, gain. I w sumie zero kosztów dodatkowych...

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czyli kupiłem specjalnie to radio by pociąć aktywnie wg swoich upodobań osobno tw, wf i sub z jednego miejsca, a Waść Pan mając 6 kanałów w dwóch wzmacniaczy jeszcze pytasz czy radio do tego stworzonego warto w ten sposób podłączać? :orany::huh:

No coś... powiem Ci ze może być ryzykowne :rotfl: bez przeczytania instrukcji obsługi :wink:  a potem co najmniej to co na Forum jest na temat tego radia napisane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Cóż odpowiedź taka jakiej się spodziewałem czyli spróbuj a zobaczysz :) W takim razie spróbuję może coś z tego wyjdzie. Dzięki

Próbuj ale raczej  z takim pozytywnym nastawieniem, mimo iż to tylko dwie drogi jest sporo kombinacji, które będziesz zmuszony przećwiczyć. W skrajnym przypadku tweetki zamienisz na inne :) Dla pocieszenia powiem Ci, że podobną opinią do Twoich tweetków cieszyły się HT25 z zestawu HSK i przy podziale aktywnym zdecydowanie łagodniały... no dobra nie pod każdym wzmakiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie kompletnego laika: czy radia z procem nie mają zapamiętywania ustawień nawet po odpięciu zasilania?
Bo mój pionek wszystko traci. I w ten sposób można dość łatwo "zapomnieć" ustawić np cięcia choćby po odpięciu aku i usmażyć tweetery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie kompletnego laika: czy radia z procem nie mają zapamiętywania ustawień nawet po odpięciu zasilania?

Bo mój pionek wszystko traci. I w ten sposób można dość łatwo "zapomnieć" ustawić np cięcia choćby po odpięciu aku i usmażyć tweetery.

To cos masz zle podpięte. Bo 80prs po odcięciu zasilania traci jedynie kolory wyświetlacza i chyba zapamiętane stacje radiowe (chociaz tych nie jestem pewien bo nie uzywam.) procesor dsp i zapisane w nim dane (ciecia czasy itd) zostają nieruszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że zerują się wszystkie ustawienia oprócz cięć i czasów jeśli się jest w odpowiednim trybie - NW, wtedy kiedy zwrotka jest włączona.

Nie wiem czy w trybie STD zerują cięcia filtrów i czasy, ale śmiałbym stwierdzić że raczej nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Każde radyjko z procem fabrycznie ma ustawione bezpieczne cięcie na torze tw- za zwyczaj jest to 4k/18.

Rozumiem, że skoro mam procek w radiu Alpine CDA 137BTI, to mogę BEZPIECZNIE podłączyć wysokotonowe bezpośrednio do radia (bez wzmacniacza i fabrycznej zwrotki)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...