Skocz do zawartości

Boschmann AZX-W15 NUKE BR czy Closed


barył
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

1. Głośnik: Boschmann AZX-W15 NUKE
2. Parametry głośnika:na zdjęciu
3. Rodzaj słuchanej muzyki: raczej szybsze rytmy typu dance, disco, szacem HH
4. Grubość materiału z jakiego będzie wykonana skrzynia: przód 30mm boki 18 lub 22 mm
5. Wymiary bagażnika: wysokość skrzynki max 40cm taka wejdzie przez otwór bagażnika
6. Bass reflex: nie ustalone dowolny
6. Model auta: volvo s40 sedan

 

Kumpel przywiózł mi ostatnio zakupiony sprzęt do sprawdzenia, sub Boschamnn AZX-W15 NUKE w skrzyni BR i wzmak Boschmann xr-777(ok 550W rms przy 4ohm w mostku)
Stan - skrzynia w stanie rozpadu, głośnik ok.

Skrzynia zrobiona z różnych odpadów raczej na pałę. Po wymierzeniu wychodzi ok 90l. i strojenie 30Hz 2 porty BR, fi=70mm, długość ok 200mm.
Musze mu coś na tym przetworniku zrobić.
Obecna nadaje się na opał, szkoda czasu na poprawianie, szybciej zrobię nową, to raz, a dwa musi być trochę mniejsza żeby mu weszła do bagażnika.
Wzmacniacz jest ok, nie za mocny, ale wiem że jakoś dawał rade.

Samochód to Volvo s40 1998r (sedan), muzyka jakiej słucha to głównie szybsze rytmy, typu dance, disco, czasem hh. Pomijając rodzaj muzyki kolega lubi dużo basu, łomot, żeby cały samochód się bujał :)
Znalazłem na forum info iż ten głośnik jest wolny, więc w co go wsadzić żeby się bardzo nie zgubił i nie był buczydłem.

Pakować go w br w podbny litraż tylko strojenie ok 37hz czy może lepiej w zamkniętą?
W tej br z tego co wiem łupał nieźle poza autem, jak w aucie nie wiem, w zamkniętej zapewne będzie ciszej.
 

Jaki litraż i jaki typ skrzynki do tego głośnika będzie najlepszym wyjściem przy tym wzmacniaczu i do tej muzyki?

post-9196-0-12046200-1422450396_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...