Skocz do zawartości

Pytanie o głośnik niskotonowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów serdecznie. Jest to mój pierwszy post także proszę o wyrozumiałość.
Nie jestem wielce wymagającym użytkownikiem, ani audiofilem, ale poruszam się dość specyficznym wozem, gdzie bez bass'u z bagażnika jeździ się męcząco (2litrowy dizelek). 
Do tej pory na pokładzie miałem aktywną skrzynie bassową Peyinga ALIEN PY-BB300X, tak wiem chińczyk ale jak się nie ma co się lubi..., całość grała dla mnie wystarczająco, lecz czasem brakowało czegoś więcej. Około tygodnia temu spaliła mi się cewka w głośniku, tak powiedział mi gościu który zajmuje się regeneracją głośników. Głośnik grał chwile po wciśnięciu membrany do środka, a teraz już zamilkł na dobre. Wzmacniacz jest sprawny. Moje pytanie do użytkowników forum, OLX'e znalazłem kilka ogłoszeń, głośników na które mnie stać i po które mógłbym pojechać osobiście. Czy koledzy mają jakąś wiedzę na temat tych głośników i czy mogą mi pomóc tj: 

1. Głośnik Sony Xplod XS-L1055G

http://olx.pl/oferta/sprzedam-glosnik-sony-xplod-1000w-CID99-ID8EeSL.html

Szukałem dość sporo czego kolwiek na jego temat i nic nie znalazłem w internecie i na forum. Mój faworyt, jest najbliżej i gościu sprzedający mi go zachwala.

2. Głośnik Kenwood KFC-W300S
http://olx.pl/oferta/glosnik-kenwood-CID5-ID8x2hD.html

3.Skrzynia bassowa Clarion
http://olx.pl/oferta/skrzynia-basowa-clarion-wzmacniacz-zamiana-zamienie-CID5-ID63mTB.html
 

Poszukuję głośnika tak do około 100zł, za pomoc i wypowiedź na mój temat dzięki i pozdrawiam za błędy przepraszam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Wskaż mi moment w którym to robię ...

 

Właśnie o tym chciałem pisać...

 

Wydaje mi się, że z tych trzech najlepiej zagra kenio ale biorąc pod uwagę, że piździng Ci odpowiadał i to, że go spaliłeś to śmiem twierdzić iż chodzi o łupankę więc pewnie sony się do tego nada... choć i tak spłonie przez wzmacniacz, który w rzeczywistości ma pewnie jakieś 150W i przy łupance leci ciągle przester...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jedziesz , słuchasz i zostawiasz

To co w takim razie "zostawiam", jakiś nie kumaty jestem. Łupanek nie słucham, do przesteru nigdy nie dopuszczałem. Czyli który głośnik Panowie bedzie najlepiej grał i czy wogole bedzie grał lepiej niż mój piździng?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


do przesteru nigdy nie dopuszczałem

 

No jak by nie patrzeć to jakoś tą cewkę usmażyłeś i to napewno nie nadmiarem mocy. Co do wyboru to powalla wyraźnie napisał, żebyś wybrał ten który twoim zdaniem gra najlepiej... Bo skoro zadowala cię sub z chińskiego marketu to każdy inny będzie od niego tylko lepszy a twoim zadaniem jest wybrać tylko najlepszy dla siebie bo tego nikt za ciebie nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup solinga cp-123 lub PB jakiś z tych tanich - pewnie lepiej zagra niż Peying

na lledrogo jest Powerbass PS-12C  cała skrzynia z głośnikiem za 170z....


chyba, że zaczynasz czegoś wymagać to napisz co masz? Radio, wzmacniacz itp to koledzy, bardziej obyci, na pewno coś polecą..... :hyhy:


a jak lubisz OLX to polecam Ci....

HERTZ ES 3OO

http://olx.pl/oferta/subwoofer-hertz-es-3oo-3oo-w-rms-CID5-ID8vCww.html#5f0947b5b0

 

sam miałem na niego chrapkę, ale w tej chwili kasa na coś innego potrzebna :)

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...