Skocz do zawartości

Audio System: HX165 SQ vs X165 X-ION


anics77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako, że wpadło mi trochę kaski- wymieniam przedni zestaw na nowy, wybór padł na Audio System HX165 SQ lub  X165 X-ION.

Głośniki maja zastąpić woofery z DLS R6A i tweetery Audio System HS-24 plus.

Ma być lepiej niż jest, głośniki maja grać uniwersalnie- hh, rock, techno.

Do napędzenia ich mam 100Watt, wystarczy aby je ruszyć?

To co jest na forum- przeczytałem, może jakiś użytkownik w/w zestawów powie coś jeszcze na ich temat, wszelkie za i przeciw.

Czy warto dołożyć te trzy stówki do SQ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem  165 z serii x i woofry  fajnie hulaja w dobrych furtkach ;) Do HH bardzo dobry wf choc troszke "brudny" ale i w rockowym graniu dawal rade. Demonem szybkosci raczej nie sa ale jako powiedzmy poczatki zabawy sa bardzo fajnymi glosniczkami.

widze ze zaraz bedzie kolejna opinia od Rafala wiec cos skrobnie:)

 

Fajfik tez je mial i glownie gadaly w HH wiem moze sie wypowie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że masz te Helony, powiedz mi- inne granie tzn. jakie?  Wiem, że grają bardzo dobrze dołem, a jak reszta?

Czy 100Watt da im radę? Chociaż widzę, że one są 2 omowe, czyli teoretycznie - mój wzmacniacz jest stabilny w 2 omach- i wyciśnie z siebie wtedy 160Watt- wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno wystarczyć do "normalnego grania". U mnie dostają ponad 200 watt i pewnie zniosły by więcej. Helony jak to helony :) Walą po nogawkach. Średnicy im nie brakuje, u mnie są aż natarczywe, to pewnie kwestia ustawień, a nie chce mi się rozbierac drzwi żeby dojść do zwrotek :wink2:  Tweeter chyba ten sam co w SQ i X-IONach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweeter chyba ten sam co w SQ i X-IONach.

Tweeter znam, mam teraz jego mniejszego brata- HS-24 Plus.

Podobno te Helony są klasę wyżej od HX165SQ.

 

W przypadku Helonów chyba wolałbym dołożyć trochę grosza i skusić się na RE XXX6.5. Doznania w niskich rejestrach na pewno dużo większe niż w przypadku AS. Środka też jest pod dostatkiem.

Znacznie przekracza mój budżet.

 

Jakieś inne propozycje?

I niestety, nie jest tak kolorowo z elektrownia do nich, znalazłem post użytkownika Yasica:

"......Miałem Helony 2 ohmowe...........Natomiast jedno jest pewne i to głównie było powodem sprzedaży - wymagają solidnego pieca, mój Orek ze swoimi 100 W rms przy 4 ohm ( 200 przy 2 ohm ) nie dawał im rady, i tam gdzie R6A kończął swoje granie Helon zaczyna dopiero ( mam na mysli kick i zejście ) Także bez 130 / 4 ohm - 250 / 2 ohm Pieca nie podchodź :)......"

Szkoda. :mur:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


W przypadku Helonów chyba wolałbym dołożyć trochę grosza i skusić się na RE XXX6.5. Doznania w niskich rejestrach na pewno dużo większe niż w przypadku AS. Środka też jest pod dostatkiem.

"......Miałem Helony 2 ohmowe...........Natomiast jedno jest pewne i to głównie było powodem sprzedaży - wymagają solidnego pieca, mój Orek ze swoimi 100 W rms przy 4 ohm ( 200 przy 2 ohm ) nie dawał im rady, i tam gdzie R6A kończął swoje granie Helon zaczyna dopiero ( mam na mysli kick i zejście ) Także bez 130 / 4 ohm - 250 / 2 ohm Pieca nie podchodź :)......"

 

A gdzie tu XXX :rotfl:

 

Powiem tak, jak nie chcesz super kicka to możesz zaryzykować, zawsze możesz w przyszłości wymienić piec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, teraz skumałem. :D  No właśnie do tych xxx to już elektrownia musi być.

Moje ostateczne typy: HX165SQ i Helon 165- jeśli oba byłyby w tej samej cenie- które byście wybrali?

Za pierwszymi przemawia jakość, za drugimi mocny dół, ale z kolei obawiam się że im braknie prądu.

SQ dużo gorzej zagrają dołem od R6A?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykowałem i kupiłem nową wersję Audio System HX 165 SQ.

Dzisiaj zamontowane, po kilku godzinach odsłuchu-  mogę już powiedzieć, że to inna bajka niż R6A, dużo więcej średnicy, detali, stare utwory nabrały głębi, dźwięk stał się bardziej przestrzenny, taki SQ. :D   Ale nie jest tak tłusto na dole jak w R6-tce, trzeba było podkręcić gaina dla subwoofera. Pozostaje jeszcze kwestia ustawień wzmacniacza i zwrotnic, oraz wygrzania głośników- no właśnie, a ile godzin ma to trwać, bo informacje na forum są bardzo rozbieżne- od 20 do nawet 70 godzin?

 

 

 

post-14269-0-37475800-1420909491_thumb.jpg

post-14269-0-02889000-1420909493_thumb.jpg

post-14269-0-99277900-1420909494_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, widze ze zwrotki tez zmienili, co do porownania z R6A, to widze ze zgadzasz sie ze mna.

Ja mialem pierwsza wersje HX165SQ, to calkiem fajny system na poczatek zabawy. 

Na Twoim miejscu zwrotki zamontowalbym w bagazniku, zeby miec latwiejszy dostep do ustawien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cialem od dolu na 70-80Hz, ale teraz jezdza u mojego kolegi w aucie i on tnie na 100Hz (lubi chlopak glosno posluchac), pamietaj jednak ze Ty masz inne woofery, wiec sam pokombinuj z odcinka od dolu. Na full to raczej nie ma sensu, tym bardziej jak masz suba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mylisz pojęcia, bo na bank nie masz w tej zwrotce HPF woferka, a zbocze to możesz zmienić tyle że  dla LPF woferka .

Zgadza się- ogranicza niskie częstotliwości, fabrycznie jest ustawione na 12dB.

 

Ja cialem od dolu na 70-80Hz, ale teraz jezdza u mojego kolegi w aucie i on tnie na 100Hz (lubi chlopak glosno posluchac), pamietaj jednak ze Ty masz inne woofery, wiec sam pokombinuj z odcinka od dolu. Na full to raczej nie ma sensu, tym bardziej jak masz suba.

Ok, dzięki, będę kombinował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...