Skocz do zawartości

2x Rockford RFR3312 Wyliczenie Skrzyni


olexy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam 2sztuki Rockford hx2 RFR3112 wraz ze skrzynią o pojemności 105,3L z 4ema wylotami ŚR 10cm Dł 31cm (za zaokrąglone obustronnie).
Zakupiłem taki zestaw (Głośniki + Skrzynia) i po odsłuchu jestem średnio zadowolony, sądzę że stać te głośniki na więcej!

Jeśli mógłby ktoś pomóc wyliczyć zalecaną wielkość skrzyni do auta na 2 głośniki Rockford RFR3112 w skrzyni wentylowanej.

Będę wdzięczny za pomoc:) Mam pewne przypuszczenia co do wymiarów, lecz chciałbym je potwierdzić.

Parametry głośnika jakie znalazłem w internecie(Foto w załączniku)

 

PS. Jeśli by kogoś interesowało jaki tym muzyki RNB, CLUB,  House,Dance ,Hip Hop

 

 

Rockford RFR3312.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Posiadam 2sztuki Rockford hx2 RFR3112 wraz ze skrzynią o pojemności 105,3L z 4ema wylotami ŚR 10cm Dł 31cm (za zaokrąglone obustronnie).

10 cm to srednica wewnetrzna? To jaka jest zewnetrzna?

105,3 L jest netto, za wyjatkiem portow  i glosnika?

Jaka grubosc paneli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crunch GTX3000D sądzę, że wzmacniacz nie jest tu problemem lecz skrzynia wraz z wylotami jest źle zestrojona.

Wzmak jest słabej jakości daje tyle 1R tyle ile ledwie wystarcza na 1 sztukę

Pomiary mocy wg. Car&HiFi 5/2009:

 

* Moc 1 x 556 Wat RMS przy 4 Ohm

* Moc 1 x 924 Wat RMS przy 2 Ohm

* Moc 1 x 1200 Wat RMS przy 1 Ohm

 

Jak wygląda u CIebie zasilanie ? Ile Aku , jakie kable itd .?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czuje, że problemem jest wszystko po trochu tak mi intuicja idzie...

niezbyt duzo RMSków i to z tragiczną kontrolą - od tych sprzętów lata temu zaczynałem zabawę z CA...

- litraż netto podałeś ( litraż skrzyni po odjęciu ścianek, portów br, głosnika itd ) czy brutto ?
- jakie kable
- jaki aku (pojemnoś, marka, prąd rozruchowy, wiek aku +/-)
- jakie auto
- jak masz filtry poustawiane
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- 10cm to średnica wewnętrzna (wyloty oryginalne EMPHASER z PCV)

 

- 105,3l netto, bez wylotów i głośnika

 

- Gruność Płyty 2,2cm MDF, bok i dół wygłuszony

 

- Aku Hollywood HC-1800 3letni

 

- Kable 70mm

 

- Alternator 120AH

 

- Opel Vectra B Kombi

 

- Moim zdadniem wzmacniacz jest dobrze po ustawiany, z czasem zamierzam kupić jakiś lepszy.

 

Sorki, że długo nie odpisywałem ale niestety mój dostawca internetu zawiódł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 1 port mam zatkać, a pozostałe 3 zrobić po 5,3cm i strojenie będzie 33hz ?. Jeśli będzie potrzeba to i jestem w stanie zakleić 2 porty  a pozostałe 2 przedłużyć. A co będzie się działo jak turbulencja wzrośnie ?

 

Po pierwsze, 53 cm, a nie 5,3

Esli zostawimy 4 porty, turbulecja sie zmniejsza, ale wzrosnie dlugosc kazdego portu az do 73 cm.

 

Co sie dzieje, kiedy turbulencja zbyt wielka? Port sie zamyka. Zjawia sie fyrkotanie a nawet, przepraszam, "pierdzenie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie mozna powiedziec, ze zagra idealnie.

Patrz rysunek. Linie czerwone masz teraz. Linie niebieske - to, co bedzie ze strojeniem 33 Hz.

Glosnik przyznaczony wiecej do glosnosci, niz do muzy, poniewaz jest taka garbata linia SPL..

Ze strojeniem 33 Hz subek bedzie gral ponizej, grupowe opoznienie tak samo zrusza wlewo, i to poprawi calosc, jednosc bassu.

post-3867-0-89100900-1419511395_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 porty = 2 rury d100 o dlugosci 33 cm.

Turbulencja moze byc oceniana przez liczbe Reynoldsa.

W tym przypadku Re = 72000 na szczytach sygnalu. Uwaza sie, ze dopuszczlna jest 60000.

 

 

Pytanko, A gdybym chciał zestroić tym sposobem to też było by ok ? I 33hz

 

O co chodzi bo zbytnio nie kojarzę: "W tym przypadku Re = 72000 na szczytach sygnalu. Uwaza sie, ze dopuszczlna jest 60000"

 

PS Niestety ale 3porty przedłużyć na 53cm to nie dam rady, ponieważ nie ma na tyle miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac, nie rozumiem pytania.

 

Strojenie to sptawa jedna. Turbulencja to sprawa druga.

Turbulencja znaczy straty w porcie a znieksztalcenia.

Im mniej przekroj portu, tym wiecej turbulenbja. Nie jest biezposrednia zaleznosca, ale w ogole tak jest.

Dlatego mysimy powielac przekroj.

Powielajac przekroj, musimy nie zmieniac impedancje akustyczna portu (portow), dlatego przedluzamy rure.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak grochem o sciane... Masz spiete suby w 2 ohm (bo przeciez nie w 0,5), dajesz im po 400 daremnych wattów z kijowego pieca i płaczesz ze slabo to gra?

Zmien piec a to strojenie zostaw w spokoju narazie... Pozniej zrob 100l skrzynie plus 3 porty Fi 100 jak radzil kolega... Przekonaj sie ile wniesie zmiana pieca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...