Skocz do zawartości

polerowanie naszych bryczek |:)


1grzecho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj byłem na myjni jako że słońce zaczęło już świecić :P zapłaciłem 3dyszki za mycie z woskowaniem, no i samochód wygląda o niebo lepiej po tej zimie(nareszcie czysty), postanowiłem że samemu wezme się za odswiezenie lakieru... jakich past polerskich polecicie? bardzo duzo dobrego słyszałem o pastach tempo... chciałbym tez zakupić polerkę samochodową taką

co o niej myslicie? koszt naprawde niewielki, szczególnie że wziąłbym ją z bratem na spólke no i o wiele mniej wysiłku niz polerowanie ręcznie. wiadomo ze trudno dostepne miejsca trzebabybyło ręcznie szmatką ale przy dużych elementy blacharskich taka polerka powinna doskonale sie spisać macie jakies doswiadczenia z takimi urządzeniami? na lakierze mam drobne ryski-chciałbym sie ich pozbyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam wolę wszystko ręcznie przeczyścić z tego względu że siły używam tak jak chcę na 'ranę' a nie jadę wszystko do okoła. Ja używam Cif`a i pasty tempo. Cifem już dużo syfu wyczyściłem. Nawet dziś alumy cifem potraktowałem i zszedł syf z drobnych otarć oraz jakieś naloty. Polecam te dwa specyfiki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Cif`a
też słyszałem o właściwościach cifa bo w zeszłym tygodniu walczyłem z brudem na felgach i nic! :P kupiłem sobie specjalny preparat do czyszczenia alufelg i nie zeszło, kolega doradził mi że używał u siebie cifa i że schodzą nim nawet wżery :Pgreg-si, mozesz napisać którego cifa używasz bo stanąłem przed ladą w hipermarkecie i zdębiałem! CIFów jest z dziesięć rodzaji :P róznią się przedewszystjim kolorami butelek

ma ktoś doswiadczenia ztymi polerkami samochodowymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolor butelki zależy od zapachu

dobrze wiedzieć! :looka: a wżery takim cifem na alufelgach zejdą?? kupiłem alufelgi za przysłowiowe grosze, no i własciciel jak je zdejmował na zime zostawił je w garażu, a przedtem zamiast je umyć to zostawił je takie brudne :P przez ten okres brud ten wżarł sie w alufelgi i nie mozna tego usunąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy także od rys jakie masz i czy bardzo chcesz wypolerować

 

Jeśli pierwszy raz będziesz polerował ten samochód a jest naprawdę kilkunastu letni to polecam pastę G3 Farecla i do tego twardą gąbkę (białą G-Moop) także tej samej firmy.

Co do polerki to odradzałbym to urządzono bo to jest strata kasy tylko. Ma słabe obroty i nie nadaję się (chociaż mocne tez nie mogą być bo mógłbyś przepalić lakier) ale tak mniej więcej 1800 (jak ręka Ci się wprawi to większe) i później jakimś mleczkiem. Pamiętaj aby dawać sporo wody podczas polerowania.

 

A ta gąbka którą Ci podałem pasuję do niektórych kątówek i to jest jednym z lepszych rozwiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pastt polerskiej to tempo to raczej zle rozwiazanie. Faworytem tu jest pasta farecla i pozniej jakies mleczko (moze byc nawet wosk z shella) Tempem zbyt mocno sciera sie struktore lakieru i fakt blyszczy sie ale ubytki lakieru sa znaczne. Farecle stosuje sie na mokro i daje swietne efekty. napolerowalem sie juz troche autek w swoim zyciu wiec wiem co mowie :looka: Do polerowania trzeba tez wybrac odpowiednia gabke (twardosc) :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Chłopaki jak chcecie odnowić auto żeby wyglądało jak by wyszło z lakierni to tylko pasta polerska G3 i maszyna z gąbką ja wypolerowałem tak swojego i kilka dziesiąt innych aut i każdy był bardzo zadowolony wiem że w renomowanym warsztacie kosztuje to ok 400zł ale ja robię to sam miałem praktykę w warsztacie lakierniczym to polerowałem prawie codziennie różnica jest ogromna jeszcze jak auto jest pomalowane akrylem to dopiero jest efekt. :):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polerska G3 i maszyna z gąbką

 

Dokładnie, pisałem już o tym wcześniej. I jeśli posiadamy swoją maszynkę to koszt pasty i gąbki wynosi ok 40 zł (tubka 250ml).

 

piotrTSBD, a na jakich obrotach robisz i czy stosujesz później jakieś mleczko typu G10 czy sama pasta tylko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obroty male, nie wie mjakie bo mam maszyne polerska ktora nie jest opisana bo to stary dobry sprzet ktory sie juz napolerowal troche, ja po polerce uzywam zawsze mleczka z schella badz jakiegos innego.... wazne aby przy tym zastosowac gabke miekka czyli czarna, a do polerki twardsza :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...