Skocz do zawartości

Wybór radia Alpine


Rekomendowane odpowiedzi

WItajcie,

Mam problem z wyborem radia nowego do 400 zł. Do radia chciałem w bliższej przyszłości podłączyć wzmacniacz i subwoofer.

Ostatnio miałem w Megance Coupe Alpine CDE 180RR a wcześniej miałem Blaupunkta Melbourne. Po zmianie na Alpine głośniki odżyły pojawił się bas i o wiele lepszy dzwięk. I tutaj się zastanawiam czy nie kupic Alpine CDE 180RR jeszcze raz bo ostatnie sprzedałem z autem.

Moje pytanie brzmi czy do radia Alpine CDE 180RR podłącze wzmacniacz? Bo niby radio ma sterowanie subwooferem.
Radio Alpine CDE 180RR:
Cena nowego: 370 zł

http://i61.tinypic.com/2d8oqkp.jpg

Korzystając z tego Radia byłem bardzo zadowolony jednak ani razu nie użyłem odtwarzacza płyt CD. Poszukałem w necie i znalazłem odpowiednik tego radia bez odtwarzacza CD.
Alpine UTE-81R cena nowego: 270 zł:
http://oi59.tinypic.com/2j61rus.jpg
I stąd moje pytanie czy ktoś powie czy do tego radia podłącze wzmacniacz i subwoofer. Zawsze stawiałem na Alpine i jeszcze nigdy sie nie zawiodłem na tej marce.

I czy jest jakieś radio Alpine do 350-400 zł nowe które jest równie dobre?
Zależy mi na basie a to radio w pełni mi go dawało, jeżeli będę mógł podłaczyć do niego wzmacniacz i subwoofer to będę w pełni spełniony.

Przepraszam jeżeli jakieś z pytań wydaje się oczywiste ale jestem nowy w śwecie car-audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli będę mógł podłaczyć do niego wzmacniacz i subwoofer to będę w pełni spełniony.

Do UTE-81R nie będziesz mógł.

Z informacji zamieszczonych na stronie producenta wynika, że ta jednostka nie posiada wyjść liniowych (pre-out).

Najbliższą jej posiadającą takie wyjścia jest zdaje się UTE-72BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znalazłem że to UTE-72BT kosztuje w media lub euro 350 zł. A bas z tego radia bedzie taki sam jak w technologii Bas engine? Bo jak się włączyło tą technologie to na prawde byłem zaskoczony miło. Nie jest to tylko jakiś chwyt marketingowy z tym Bass Engine? Zależy mi na basie bo chwilowo nie będę miał wzmacniacza a stary Sony Xplode raczej "gra" kiepsko. Ale jak to mówią na pustyni to i ocet słodki :P
A jaki to jest nie tradycyjny sposób podłączenia wzmaka bez RCA? Ingerencja w płyte i dolutowanie gniazda :)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo właśnie ja używam tylko pendriva więc mi to nie przeszkadza. A UT-72BT ma rozbudowany korektor dzwieków itp:)? Najlepej jak podejde gdzies do sklepu i sam sie nim pobawie. Zientek byłeś z radia zadowolony :)?

 

Czyli zewnętrznego wzmaka podepnego do niego na pewno bez problemów:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że to jest ten parametr odpowiedzialny za wzmacniacz:
Według strony euro rtv agd radio CDE 180RR ma 2 wyjscia przedwzmacniacza to o to chodzi?

Bo niby i UTE-81R też pisze ze ma 2 wyjścia przedwzmacniacza. Nie chce sie dowiadywać od tych gości w sklepie bo od nich sie nie dowiem nic.
Teraz jestem skołowany juz.
Czytałem właśnie podpięte tematy juz.

 

 

Edit:
Widzę że parametry techniczne na stronie euro rtv agd sa o *** potłuc.
Czytałem recenzję i jestem mega zainteresowany tym radiem:) Dziękuję za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale według strony oficjalnej alpine, ute 81r nie ma wyjść rca, a jest to na pewno bardziej wiarygodne źródło niż strona euro rtv agd

 

http://www.alpine.com.pl/p/Products/digital-media-receiver-4660/ute-81r

 

(rozwiń możliwości i dane techniczne urządzenia)

 

 

ute 72bt a także cde 180rr mają po 2 wyjścia 

 

http://www.alpine.com.pl/p/Products/digital-media-receiver21/ute-72bt

 

http://www.alpine.com.pl/p/Products/cd-head-units19/cde-180r_cde-180rm_cde-180rr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Zientek byłeś z radia zadowolony ?

A no, grało i buczało u mnie w aucie do czasu aż wymieniłem na 9855.

 

 

 


A UT-72BT ma rozbudowany korektor dzwieków itp:)

Jeżeli chodzi o korektor to ma na pokładzie parametryczny. Oprócz tego ma filtr HPF do zastosowania mający wpływ na zarówno końcówkę radia jak i wyjścia przedwzmacniacza, i filtr LPF do zasosowania kiedy używamy jednej pary wyjść do napędzenia suba. Nie jest to wcale takie oczywiste w radiach za tą cenę, bo wiele z nich jeżeli coś ma to tylko filtr LPF a HPF jeżeli już jest to zablokowany na stałe np 80hz i nawet nie widać go w opcjach radia co znaczaco ogranicza wysterowanie systemy (chyba, że odpowiada komuś cięcie 80hz).

 

 

 

 


2 wyjscia przedwzmacniacza to o to chodzi?

Tak o to właśnie chodzi, pozwala to podłączyć 2 wzmacniacze (czy tam 1, 4 kanałowy) np:

przód + tył, albo przód + subwoofer.

Mi to starczało w zupełności, miałem suba i przód osobno z zupełnie wyłączoną końcówką radia, także daje ono już ciekawe możliwości rozbudowy sprzętu i nie zostajesz tylko z wyborem a'la: "przód czy sub?"

 

Moim zdaniem wartę uwagi, jeżeli nie jest Ci straszny brak CD to śmiało polecam!


 

 


Teraz się zastanawiam czy UTE-72BT czy CDE 180RR tutaj ktoś podpowie?
W uTE podoba mi się bluetooth a w CDE bass engine. Teraz nie wiem co wybrac

 

To samo radio, jedno ma CD a nie ma BT, a drugie ma BT a nie ma CD. Kieruj się albo tym co Ci bardziej potrzebne, albo tym które Ci się bardziej podoba.
Do UTE dołączają mikrofon z klipsem który montujesz sobie w aucie i masz zestaw głośnomówiący i sterowanie telefonem z radia (dzwonienie, odbieranie, ksiazka telefoniczna, nieodebrane, odebrane, wykonane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad CD nie zależy mi bardzo, jak bedzie to bedzie jak nie to nie. Więc stoje przed wyborem znowu CDE 180RR czy UTE-72BT. Z CDE 180RRbyłem bardzo zadowolony. Ale nie jestem w stanie powiedzieć czy z UTE-72BT nie byłbym bardziej. Podjade do sklepu pobawie się tymi dwoma modelami i będę musiał zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie doczytałem, że CDE180 nie ma filtra HPF ;p więc generalnie wychodzi na uboższe radio ;p
A ten Twój nieszczęsny BassEngine to pewnie zwykłe podbicie bassu okraszona marketingiem. Generalnie nic to nie daje chyba że... taka moja teoria:

 

W tym CDE, dodali PRZYCISK bass ;D co w ogóle jest dla mnie jakieś niezrozumiałe, w dodatku z tego co widzę na wyświetlaczu jest chyba nawet osobne miejsce na pokazywanie tego jak bardzo masz ten cały bass powciskany, dla mnie to śmiech na sali, bo to radio aż krzyczy do ludzi:

 

"weź mnie i bassuj! bassuj ile wlezie! zatrzęsę Ci karoserią i wątrobami Twoich znajomych przy okazji przesterowując każdy utwór jaki masz!"

-by Alpine CDE 180RR

 

Osobiście nie miałem z nim nawet do czynienia, ale z ute miałem i brak hpf w CDE z miejsca deklasuje to radio dla mnie ;)

Jaki chcesz mieć w ogóle system? Jeżeli planujesz dołączyć do zestawu suba to na pewno bardziej przyda Ci się hpf, żeby odciążyć przód który będzie i tak pod końcówką radia, niż jeszcze dodatkowo dopier**(dzielić) mu w kaczan totalnie dobijając BassEngine ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do systemu to przód mam jakies Magnaty odseparowane + do tyłu lanzar max 8 do tego skrzynka 10L w nadkole i powinno w mojej a3 jakoś zagrac, do tego jakiś tanszy wzmaki dobrze. Nie mam teraz bardzooo duzokasy na audio a chcezrobić troszkę basu bo niestety przód w a3 daje taki sobie bas.

Chyba przekonałeś mnie do tego UTE :)

Poczytam jeszcze o tym filtrze hpf i wybiore, i tak czekam do 10 na pensje wiec mam troche czasu na wybór :)
Mam nadzieje że jedno i drugie daje taki sam bass bo np po korekcji basu na full wlaczajać ten bass engine radio grało zupełnie inaczej tak jakby niskotonowo ale czysto.
Sam byłem zdziwiony, ale obstawiam ze jest tak jak mówisz, to jest zwykłe podbicie basu tylko wyeksponowane żeby ktoś kupił to radio :)

 

Podoba mi sie możliwośc podłączenia iphona i odbierania rozmow w UTE i mysle że korektor będzie miało taki sam albo lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Cię do niczego nie przekonuje, tylko piszę jak jest ;)
U mnie w systemie sprawowało się świetnie, ale zachciało mi się bi-ampa na przód i ogólnie chciałem przetestować jednostkę z prockiem.
 

Nie mogę Ci powiedzieć jak zagra u Ciebie w systemie, ale stawiam, że ten Bass Engine to zwyczajny Media Xpander (MX) alpinowski tylko pod następną nazwą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaem na stronie producenta i niby do UTE72BT też ma Bass Engine ale nie SQ nie wiem czy to jakaś różnica czy nie. Kiedyś w media był podłączone radia pod głośniki teraz juz niestety tak nie ma a szkoda;/ Bo mógłbym sprawdzić jak które gra i ustawic pod siebie. A w Radomiu niestety nie ma dobrych zakładów car audio gdzie można się coś dowiedzieć i przetestować. Niby ten bass egine to nie jest podbicie bassu tylko w ustawieniach bass engine oprócz ustawień bass i treble masz ustawienia hipass.

Trzeba po prostu przetestować. Jedno mi się podoba co wyczytałem, że w Alpine nie ma słabych jednostek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


masz ustawienia hipass.

A po co ja Ci mówiłem, że ute ma osobno filtr HPF?

A co do odsłuchiwania jednostek podłączonych w sklepach pod jakieś wystawowe głośniki to generalnie marne wnioski można wyciągnąć i tak naprawdę zauważyć tylko najgorsze braki w takich jednostkach kiedy ewidentnie są słabe. Jak dla mnie jest to generalnie po to, żeby zwyczajnie pogrzebać w menu radia i zobaczyć czy ma wszystkie potrzebne opcje.

Tobie widzę mocno zależy na bassie, więc tak czy siak decyzja należeć będzie do Ciebie, samo posiadanie konfigurowalnego hpf w ute już czyni to radio ciut bardziej zaawansowanych, a ja jak nie ufałem tak ufał nigdy nie będę takim właśnie ulepszaczą jak bass engine. Jestem przekonany że nakłada to straszny efekt na utwory. Na 100% wycofuje gdzieś średnicę i pewnie w jakiś sposób kąsa wysokie tony, tak jak kiedyś był "x-plod" w soniakach. Dźwięk staje się tylko pozornie lepszy, dla tych właśnie co szukają bejsu, ale znaleźć go można o wiele lepszymi sposobami nie kalecząc w ten sposób reszty parametrów ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...