Skocz do zawartości

Jaki Tablet wybrać?


Grzegorz.D
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ten tutaj wygląda całkiem przyzwoicie i nowy można dostać za ok 300zł

http://www.pentagram.pl/produkty/tablety/quadra-7-ultra-slim

ewentualnie mogę polecić galaxy taba 2 7" (chyba P3100) 

http://allegro.pl/samsung-galaxy-tab-2-7-0-3g-8gb-nowy-gt-p3100-i4809358381.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może coś lepszego.... np. w euro i na raty wziąć, często tak biorę, nie odczuwam tak rat bo np 40x 30z.....ja brałem ASUS NEXUS 7 cali...... a od rzu 1200 z to dużo......

obecnie chcę coś kupić córce i rozważam te dwa:

Lenovo A7-30 A3300-H

Lenovo A1000 (czarny)

oba w euro za 399...... koleżanki mają takie na studiach i chwalą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno miałem podobny problem (koniecznie chciałem z wbudowanym modemem 3G) i po "pomacaniu" kilku "wynalazków" w Media expercie i EuroRtvAgd (obok Tesco na Czarnym lesie :wink: )  kupiłem używkę Samsunga Tab 2 (jeszcze 10 miesięcy gwarancji zostało). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegam, przed urządzeniami Goclever.

Podczas ładowania stopiło się gniazdo usb, co oczywiście gwarant uznał, że to moja wina, bo Uwaga: wtyczkę przykleiłem!!!!

Tablet miał 10 miesięcy i oczywiście wtyczki nie kleiłem, bo i po co???

Teraz kupiłem cos bardziej markowego, ale niestety prawie 2x drozszego.

http://www.samsung.com/pl/consumer/mobile-phone/galaxy-tab/galaxy-tab/SM-T235NZWAXEO?cid=pl_ppc_google_hhppermanentsem_20142407&gclid=CNKz3vG0g8ICFSbHtAodWC4AEA

 

Lenovo A7-30 A3300-H

Tego kupił qmpel i bardzo sobie chwali.

 

Na miniaturce mój goclever

post-7739-0-79174300-1416288145_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


do 400zł

 

Jeśli nie potrzebujesz 3G to Tab 3  masz za "do 400"  > 

http://www.mediaexpert.pl/tablety/tablety-samsung-sm-t110,id-202602

 

 

Przez zakupem Tab2 kupiłem w mediaexpert Mantę mid717 (ich najbardziej wypasiony model 7") i GPS w 3 sztukach nie działał więc oddałem i wziąłem kasę , zresztą po krótkiej przepychance , bo niby u nich nie ma oddawania kasy a tylko wymiana na inny sprzęt. Poprosiłem o wskazanie tego w prawie handlowym obowiązującym w PL i pani w ramach wyjątków zaprosiła do kasy. Wziąłbym u nich tego Tab3 ale potrzebowałem 3G .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie w naszych czasach i tak wszystko jest składane na podobnych pozdespołach.

Jakieś takie "minimum" na przyszłość to 2GB ramu i jakiś przyzwoity procesor z grafiką, rozdzielczość min. te 1280x720p

Są oczywiście firmy totalnie nie zasługujące na uwagę, ale w sumie... Wszystko ma ekran Samsunga (ewentualnie Sharp), procesory/grafiki w chińczykach jak lenovo, xiaomi też już gonią renomowane firmy. A jedyne, co już niebawem będzie różniło te wszystkie firmy to napis, w zależności od tego do jakiego pudełka wsadzą płytę główną... 

@pjak ciekawa sprawa z tym usb, jaki miałeś prąd ładowania? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o urządzenia na androidzie zdecydowanie odradzam tanie firmy. Nie chodzi tu o jakość fizyczną sprzętu, ale o dopasowanie systemu do urządzenia. Producenci zlewają fakt, że system należy optymalizować pod kontem hardware. Efekt jest taki, że wiecznie się coś dzieje, a mimo czterech rdzeni, 2 GB ramu i wypasionej grafiki urządzenia mają problem z obsługą zwykłej przeglądarki. Wydasz kasę i będziesz się wkurzał. Doskładaj trochę kasy i kup coś markowego, Samsung, Asus.......

Ja na dzień dzisiejszy dziękuję urządzeniom na androidzie, mam S4 i nie jestem zadowolony. Następne będzie coś na windows mobile, microsoft wreszcie poszedł po rozum do głowy i zaczął stosować politykę apple. Żeby na urządzeniu można było zastosować ich system musi spełniać określone wymagania, musi być certyfikowane. Efekt jest taki, że nawet słabe fizycznie sprzety hulają aż miło.

Może używany ipad byłby dobrym rozwiązaniem. Osobiście nie słyszałem, żeby ktoś ze znajomych się uskarżał na swoje tablety, a kilku znam co mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tablety to też bym wybrał coś bardziej firmowego, osobiście obstawiał bym asusa, coś serwis z opinii ponoć kiepski mają, na szczęście nie dane mi było testować  ;)

 

 

 


Następne będzie coś na windows mobile

 

Korzystam na zmianę z androida i win mobile na lumii, każda ma swoje + i - .

Android ma ten wielki + że każde powiadomienie typu nowy mail, wiadomość na forum przez taptalk-a, messenger na fb czy sam fb przychodzi od razu jak tylko ktoś napisze, niestety w lumii tego nie ma, przychodzi z dużym opóźnieniem lub czasami w ogóle nie przyjdzie i dopiero trzeba wchodzić żeby zobaczyć czy coś jest.

Ale za to  lumia nigdy się nie zawiesiła, jest  mega stabilna i super zoptymalizowana, niestety aplikacje jeszcze trochę kuleją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pentagram odradzam, do czasu jak działa to ideał - gdy trafi na serwis, warto kupić innego a o tym zapomnieć, bo 3-4 miesiące to minimum, do tego wysłałem im na serwis zawieszający się soft a odesłali z uszkodzonym ekranem (wymiana 350zł) dobrze że miałem ubezpieczenie, wypłacili cenę nowego - 23% vat bo faktura na firmę była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz tak taniego sprzętu to jedynie wywiad wśród znajomych, chwycić w rękę i trochę pomęczyć. Jak spełni oczekiwania kupić.

Dwa lata temu kupiłem żonie Goclever Hybrid. Sugerowałem się opiniami i testami w necie. Tablet porażka na dzień dobry. Ładowanie baterii trwało dłużej niż używanie, po miesiącu trafił do serwisu, bo gniazdo ładowania wpadło do środka. W serwisie powiedzieli, że to normalka, że te typy tak mają. Tablet został naprawiony, na szczęście wgrali też inny soft. Zaczął się trochę lepiej zachowywać. Żona używa tylko do netu, więc od bidy może być.

Dla siebie rok temu  kupiłem TV Box na androidzie 2GB ramu, procek 4x1,9GHz. To urządzenie to jakieś nieporozumienie, wiesza się przy oglądaniu neta, co chwile zrywa transmisję, muli niemiłosiernie, nie używam już tego bo szkoda mi nerwów. Jak pisałem wcześniej, jeśli android, to jedynie firmowe sprzęty, tam jest szansa, że system będzie dobrze zoptymalizowany. Jeśli tanio, to jedynie coś co da się organoleptycznie sprawdzić. Ja na takie nie trafiłem. Inaczej szkoda nawet 1zł.

 

 

 


Tablet, na dzisiejsze realia - 2GB RAMu i 2 lub 4 rdzenie procesor jeśli android

 

Czasem to nie wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


a co powiecie na tablet z windows 8

tu trzeba mieć dużo pamięci

ma ktoś jakieś spostrzeżenia ?

 

Do podstawowej pracy 2GB Ram w zupełności wystarczy (system zjada jakieś 700MB), ale żeby Windows 8 w miarę dobrze hulał potrzebna jest dość wydajna platforma. Na Intel i3 fajnie już śmiga. Atomy proponuję omijać szerokim łukiem.

Ja do pracy kupiłem notebook Dell D430. Stary (Intel U7600, 2GB Ram) ale jary, dorzuciłem dysk SSD i na win8 całkiem przyzwoicie chodzi, ale używam go do pracy, podstawowe narzędzia do obsługi sieci, trochę Internet. Nic lepszego nie potrzebuję. Całość z nową baterią 4 godzinną baterią wyniosła mnie trochę ponad 600zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego sobie przeglądania wystarczy.

W zeszłym roku kupiłem coś takiego:

Link

Docelowo miał służyć jako serwerek linuksowy.

Niby 2 rdzenie, niby 4 wątki, niby wysoko taktowany, powinno być dobrze. Postawiłem na nim z ciekawości do testów win7. Platforma miała problemy z odtwarzaniem filmu na ekranie 1080p. Wszystko się ścinało. Jedyna zaleta to, że pobiera w stresie 10W, cały komputerek razem z dyskiem SSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

odświeżę trochę temat ;)

zastanawiam się nad jakimś tabletem do samochodu (dla pasażera aby się nie nudził podczas dalekich podróży i jako GPS), co sądzicie o:

Acer Iconia B1-810? http://www.x-kom.pl/p/217034-tablet-8-acer-iconia-b1-810-z3735g-1gb-16-32-android-czarny-etui.html#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...