Skocz do zawartości

Alphard Hannibal


SzniQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 174
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Patrze na cewki (na YT rusy pokazują) i jakosc wykonania która mozna "zobaczyc" na filmikach i nie zdziwił bym sie gdyby okazało sie ze do łupania i szału sutków okazały by sie fenomenalne, wzgledem cena/jakość...


O te 1,2kw bym sie nie martwił, co to za moc...Tyle znosza nawet STX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerobilem troche alphardow i sporo z nich naprawialem...

co do jakosci wykonania nie mozna sie przyczepic. nie mialem nigdy problemow z rozklejaniem sie itp

ale za to cewki dlugo nie wytrzymywaly...

 

z stx bylo odwrotnie - rozklejaly sie czesciej, ale za to spalonej cewki nigdy nie widzialem ;)

 

 

bardzo ciekawy temat - wczesniej nikt o alphardzi nie chcial pisac a teraz nagle okazja :P

tez bym chetnie przetestowal ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, rusy je katują i żyją, kicx'a takze wielu traktowało jak typowego chińczyka a wielu udowadniało ze warto sie m przyjrzeć.

 

Na cadence też w USA robią samochody a tutaj traktowane sa z rezerwa, a ilu jest jeszcze producentów którzy potrafia zrobić fajnego suba, a tu o nich nie syszano i traktuje sie je jako egzotyke...

 

Alphard jest na rynku od dawna, oprócz  yakuzy, (która w sumie swieciła u nas tryumfy, dopoki nie zastapiono ja gorsza wersja) nie mieli wytrzymałego, mocnego suba w ofercie, teraz najwyrazniej sie to pozmieniało. 


Spokojnie, bo takie tłuczki ma też boschmann a tez sie nim nikt specjalnie nie interesuje. Nie sa to tluczki zawodnicze ale cewki w nich sa całkiem wytrzymałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim pierwszym subem był papierowy Alphard 12" :) Powiem, że sprawiał sporo radości - siedział sobie w klozecie, grał szybko i poprawnie. Papierowa membrana miała swój duży urok w grze. Nic się nie popsuło, kosztował niewiele - ogólnie, to Alphard z tych "budżetówek" nie był ostatni. Co do tych nowych głośników - może wezmę zestaw 16,5 cm na próbę, ale nie ma co też rozdmuchiwać tematu za mocno :) Diora już dała czadu z cenami, a tak naprawdę była dużo gorsza, jak zestaw Autoteka za te same $$$. Nie mówię, co można ugrać na tanich przetwornikach znając temat komponowania dobrej zwrotnicy, bo to akurat nieco mija się z celem, jeżeli sami tego nie potrafimy zrobić - cudza wiedza kosztuje, trzeba to uszanować i wynagrodzić :)

 

Wooferki wyglądają na potężne, ale czy potrafią "przyłożyć" ? Trzeba by nausznie sprawdzić, co potrafią zagrać, oraz ile mogą znieść :) Może się w niedługim czasie skuszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cadence S2W8 też mnie korci... 4ry 20tki i też by było fajnie tylko że z 1,5KW trzeba by w nie ładować pewnie. 


Ten FX naprawdę daje mi coraz więcej do myślenia.... tylko chwilowo jestem pusty. Niebawem zwroty z pitów może coś nabędę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to teraz coś od alpierda co mnie wyłożyło właśnie na łopatki...

 

http://allegro.pl/subwoofer-alphard-30-cm-db412d1-6000-watts-db-drag-i5224246068.html - ALPHARD 30 cm DB412D1

 

http://allegro.pl/subwoofer-alphard-30-cm-db312d1-5000-watts-db-drag-i5224247178.htmlALPHARD 30 cm DB312D1

 

Ktoś jest w stanie coś powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda planuję w niedalekiej przyszłości zakup fx30 żeby zobaczyć co alphard teraz sobą reprezentuje ale tego wynalazku za tą cenę bym nie kupił... Idę w zakład, że dd 3515 czy nawet vibe cven za tą (a nawet niższą) cenę zagra lepiej i o wiele lepiej napompuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Idę w zakład, że dd 3515 czy nawet vibe cven za tą (a nawet niższą) cenę zagra lepiej i o wiele lepiej napompuje...
Cieżko Ci bedzie znaleźć kontr konkurenta aby Ci udowodnił lub starał sie Ci udowodnić ,że możesz nie mieć racji :P

No chyba ,że trafi sie dystrybutor który ma te głośniki w normalnej/hurtowej cenie i zechce je wypromować, inaczej za te kase nie ma to w polsce sznas, tak jak Cadence...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cadence jak by wypuściło coś takiego to prędzej bym się skusił niż na coś w takiej cenie co wyszło pod logo alpharda... Nawet jak by było z projektu dd... Nie ma się co oszukiwać, marka nie jest najgorsza ale daleko im do tej półki... Choćby biorąc pod uwagę ich doświadczenie w tworzeniu przetworników w tym segmencie. Tu trzeba jednak lat doświadczenia, praktyki i tysięcy poprawek w konstrukcjach żeby osiągnąć jakość godną takiej ceny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kpisz...Albo nie zagladasz na chińsko-amerykańsko rynek... Pokaż te doświadczenia, na rynku na którym wchodzi po kilku "producentów" na rok...

Tyle,że tam akurat ludzi "stać" na testy.


Ale co do ceny to w sumie fakt...Kwestia tego ile set procent jest na tym narzucone... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś mnie chyba... Miałem na myśli to, że ufam producentom z doświadczeniem. Skoro w tym segmencie taka firma jak alphard dopiero raczkuje to choćby nie wiem jak dobry był ich produkt nie zasługuje na to, żeby leżeć na tej samej półce co choćby dd, re czy as... To, że na wschodzie czy zachodzie ludzie potrafią wydać taką kasę tylko po to żeby się przekonać, że nie było warto jakoś do mnie w ogóle nie przemawia... Gdyby wypuścili taka serię w cenie powiedzmy 1.2k to może kilka osób by się skusił, kilka by powiedziało "może nie najlepsze ale alphard idzie w dobrą stronę" i z każdą następna serią można iść już w górę... A tu niestety wygląda to jak w przypadku k&m, rozdmuchali markę i sprzęt się sprzedaje jak ciepłe bułeczki bo ludzie myślą, że jak wszyscy o tym mówią to to jest dobre...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jest duża, fakt, takie głośniki musiały by pokazać na co na prawdę je stać żeby miały jako takie branie w biednym Polskim społeczeństwie. A ile kosztują porównywalne mocowo (mniej więcej) powiedzmy konkurencyjne z najwyższej półki np. 

 

DD

FI 

RE XXX ?

GROUND ZERO (najmnocniejsze) 

 

jak to wygląda w porównaniu do tych deaf bounce Alpharda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...