Skocz do zawartości

jaki genesis


djrobo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak przy okazji o klasach w/g ZED-a :

 

 

 

http://www.zedaudioc...ier-Classes.pdf

 

To możesz sprawdzić na ile dane wspomnianego Pionka "wpisują się " o ogólna teorię. Mocowo to samo zasilanie i ta sama powierzchnia radiatorów

Tu nie trzeba uczonych w necie , aby rozróżnić czym dana konstrukcja jest /i jakie pociąga za sobą skutki gdyby była /, a czym raczej nigdy nie będzie.

 

Edit, ZED nie opisał wszystkich rozwiązań możliwych dla wzmacniaczy A klasowych , bo istnieją konstrukcje pozwalające ograniczyć ilość wydzielanego ciepła bez redukcji płynącego prądu . Ale to chyba nie temat na to forum .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam. Żeby nie pisać nowego, odgrzeje stary temat.

Mam system oparty na głośnikach Dynaudio: tw md100

mid md140/2

wf mw160gt

Sub 2xmw180

 

Tweetery i sredniaki zasila genesis four channel, woofery i suby Phoenix Gold Ti2 1600.5. Źródłem jest telefon, a za sterowanie odpowiada Alpine PXE-0850S.

 

Jako, że brzmienie Genesisa bardzo mi odpowiada, chcę wymienić "cyfraka" na analogi również że stajni Genesisa. PG ogólnie daje radę, ale nie wykorzystuję jego potencjału (nadmiar mocy na suby - wiem wiem... i 2 wolne kanały)

 

Waszym zdaniem lepszy efekt będzie gdy:

1)zostawie four channel na tweetery i sredniaki, a na woofery kupię dm200?

2)przesunę 4ch na woofery, a na tweetery kupię sa50?

 

Na suby pójdzie jakiś mały mono.

Z góry dziękuję za opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Tak. Four channel minimalnie bardziej analityczny jeśli chodzi o średnicę. Miałem wrażenie jakby lekko chłodniejszy. Kick mocniej zarysowany z lekkimi brakami na dole. Pewnie zależy dużo od wooferow jakie posiadasz. Dual mono 2 x mocniejszy, potrafi wydusić więcej niskich rejestrów. Natomiast miniblock na wooferach, to już inna historia. Tutaj nie brakuje niczego, można pozbyc się subwoofera :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...