Skocz do zawartości

jaki genesis


djrobo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od takiej pisaniny nie staną sie A klasowe.

Ale możesz napisać jak graja , to wniesiesz coś "ożywczego" do tematu .

 

 

 

minibloków nie miałem , ale monoblok jest jednym z najlepszych piecy na subbas jaki było mi dane słuchać w moim aucie . Podobno minibloki to to samo tylko przez pół więc zasadnicze granie powinno być identyczne :)

Okej, słuszna uwaga, jednak skoro chcemy aby forum było wiarygodne i dobrze widoczne u dobrego wujka to niech koledzy wyprowadzą z błędu użytkownika dlaczego nie działają w danej klasie oprócz podawania amperów... bo w ten sposób i tak widoczne będzie że to klasa a ale nie bo... nie znasz się na fizyce.

Zamiast tyle klepać bez sensu , dlaczego sam tego nie zrobiłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

minibloków nie miałem , ale monoblok jest jednym z najlepszych piecy na subbas jaki było mi dane słuchać w moim aucie . Podobno minibloki to to samo tylko przez pół więc zasadnicze granie powinno być identyczne :)

To ukłon Genesisa do budowy bezkompromisowych systemów aktywnych czy pasywnych , gdzie najwyższa jakość moze byc dostępna z redukcja kosztów , aby nie używać np 7 szt monoblocków do zbudowania kpl systemu 3 way plus sub :) .

 

PS Jeden monoblock miał sugerowaną cenę około 7 tys .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste, nie jestem znawcą/ekspertem/profesjonalistą tylko konsumentem o czym wyraźnie napisałem, porównałem "A" klasowego gienka do innego posiadanego... i to jest clue tego tematu. Co do klepania, wróć do mojego pierwszego posta a do swoich postów, dlaczego jako profesjonalista nie napisałeś tego wcześniej? Ba dlaczego nie napisałeś w jakim stopniu seria SA jest a-klasowa? a w jakim nie? czy może producent robi nas totalnie w balona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety masz rację. zupełnie mi się pochrzaniło. zapomniałem, że aby ustawić punkt pracy na prostoliniowym odcinku charakterystyki Us(Is) trzeba duużo prądu

 

Teraz mona juz tylko gdybać jaką wybrać trajektorię bo newralgiczny punkt  został już przejechany 50 km wcześniej :wink2:

Zatem posiadasz Gienka ze zmiennym punktem pracy , dobrze zrozumiałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ba dlaczego nie napisałeś w jakim stopniu seria SA jest a-klasowa? a w jakim nie? czy może producent robi nas totalnie w balona?

ano szkoda ze koledzy którzy "wiedzą" nie chcieli powiedzieć czemu SA i reszta nie są A klasowe. nie bo nie? czy - nie bo tak gdzieś tam czytałem? 

trzeba pokazać świerzakowi który ma 15 postów gdzie jego miejsce...bo on przecież g wie... przykre, myślałem ze tu jest lepiej niż na audiostereo i elektrodzie

 

wracając do tematu, mieliście rację! ta A klasa to taka naciągana jest. Jeśli dobrze zrozumiałem to co napisali na str 1 Handbucha to Genesis tak zmodyfikował układ polaryzacji, aby przez tranzystory zawsze płynął jakiś określony prąd, a tranzystory nigdy nie przeszły w stan zatkany (bo wtedy byśmy mieli klasę AB). faktycznie, warunek pracy w klasie a jest spełniony, bo przez tranzystory zawsze płynie prąd, jednak ten prąd jest mały wiec punkt pracy raczej nie będzie na środku odcinka prostoliniowego, wiec mogą się pojawiać zniekształcenia, których w czystej klasie A by nie było. dużo zależy od tego za tam inżynierowie Genesisa wymyślili. w najgorszym wypadku może się okazać że dobre AB gra lepiej i ma mniejsze zniekształcenia niż takie naciągane A. 

 

ja myślę że oprę się na opinii kolegi wcrew i zaryzykuje kupno SA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano szkoda ze koledzy którzy "wiedzą" nie chcieli powiedzieć czemu SA i reszta nie są A klasowe. nie bo nie? czy - nie bo tak gdzieś tam czytałem? 

trzeba pokazać świerzakowi który ma 15 postów gdzie jego miejsce...bo on przecież g wie... przykre, myślałem ze tu jest lepiej niż na audiostereo i elektrodzie

 

wracając do tematu, mieliście rację! ta A klasa to taka naciągana jest. Jeśli dobrze zrozumiałem to co napisali na str 1 Handbucha to Genesis tak zmodyfikował układ polaryzacji, aby przez tranzystory zawsze płynął jakiś określony prąd, a tranzystory nigdy nie przeszły w stan zatkany (bo wtedy byśmy mieli klasę AB). faktycznie, warunek pracy w klasie a jest spełniony, bo przez tranzystory zawsze płynie prąd, jednak ten prąd jest mały wiec punkt pracy raczej nie będzie na środku odcinka prostoliniowego, wiec mogą się pojawiać zniekształcenia, których w czystej klasie A by nie było. dużo zależy od tego za tam inżynierowie Genesisa wymyślili. w najgorszym wypadku może się okazać że dobre AB gra lepiej i ma mniejsze zniekształcenia niż takie naciągane A. 

 

ja myślę że oprę się na opinii kolegi wcrew i zaryzykuje kupno SA

Tu nie o to chodzi , chcesz wszystko na gotowo , ja Ci dałem odpowiedz że SA nie jest wzmacniczem A klasowym , wystarczyło 2 minuty z google i byś wiedział co i jak . Nie zawsze trzeba każdemu walić elaboraty , nikt tu CIę nie gnoi tylko pobudza do zdobywania wiedzy samemu przy naszym naprowadzeniu ... to tak w dużym skrócie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem posiadasz Gienka ze zmiennym punktem pracy , dobrze zrozumiałem ?

      

mała podpowiedź , wiesz lepiej wiec szybko zajarzysz

 

http://skarabo.net/grafiki-sid1/lampy/siatko-kl-a.gif

nikt tu CIę nie gnoi tylko pobudza do zdobywania wiedzy samemu przy naszym naprowadzeniu ... 

 

naprowadzenie było słabe ale sam doszedłem do sedna. może teraz ci co wiedza że Gienki nie są w klasie A (mimo że tak producent podaje) będą wiedzieć czemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ostatni OT, bo podobnie jak niżej wymieniony nie mogę się powstrzymać :offtopic:

 

 

 


Google , chyba , ze to jest zbyt trudne .

Jak czegoś nie zrozumiesz to zadaj konkretne pytanie , a nie- co to jest klasa A .

 

Proszę wskazać mi, głupiemu gdzie pytałem się co to klasa A?

 

 

 

 




:) , to iluzjonista , chcesz to uwierzysz w gołębie z cylindra :D

Aaaa....

http://pl.wikipedia....nder_(kapelusz)
https://www.google.p...iw=1024&bih=615

 

Dobrze że nie jesteś pedagogiem, chyba :) wróżenie z fusów, kalambury, google i wikipedia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mała podpowiedź , wiesz lepiej wiec szybko zajarzysz

 

Ale co ma piernik do wiatraka , chcesz jakąś teorie naciągnąć na siłę do sytuacji.

Wzmacniacz zaliczamy do danej klasy gdy w zakresie całej oddawanej mocy spełnia jej wymogi .

Gdy czyni to w jej wycinku to nie jest A klasą , tylko AB .

 

 

Proszę wskazać mi, głupiemu gdzie pytałem się co to klasa A?

 

Nie pytałeś , tylko wymagałeś objaśnienia od innych czym jest klasa A . Po co ? Skoro mogłeś objaśnić sam :wink2: .

Tu wyszukiwarka daje sporo odpowiedzi , aby wyłuskiwać na forum sprawy od A do Z .

Natomiast gdyby mimo to cos pozostawało wątpliwe, to zadawać konkretne pytanie , a nie dlaczego woda jest mokra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może takie tłumaczenie - bardziej po polsku ?

Mam w HA końcówkę mocy w klasie A  Pass Labs First Watt F5 Turbo - klon.

Jak włączę go do sieci i vol na 0% to ciągnie cały czas ok 500W

Jak słychać muzykę i vol na 50% to ciągnie cały czas ok 500W

Jak słychać muzykę i vol na 100% to ciągnie cały czas ok 500W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może takie tłumaczenie - bardziej po polsku ?

Mam w HA końcówkę mocy w klasie A  Pass Labs First Watt F5 Turbo - klon.

Jak włączę go do sieci i vol na 0% to ciągnie cały czas ok 500W

Jak słychać muzykę i vol na 50% to ciągnie cały czas ok 500W

Jak słychać muzykę i vol na 100% to ciągnie cały czas ok 500W

 

Aby było po  polsku to proszę napisz jeszcze ile ciepła to wydziela i jakiej wielkości jest radiator aby to konwekcyjnie/ swobodnie/ schłodzić :wink2: .

A moc wyjściowa to okolice 20W z kanału .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tematu jak kiedyś o gainach - warto by oddzielic informacje odnośnie wiedzy na temat  wzmacniaczy klasy A - jako osobny - moze będzie spójniej to wszystko wyglądało. Bo temat nosi nazwę ( Jaki Genesis?  - jakby ktos zapomniał) co za tym idzie, kolega/autor tematu może/mógł spodziewać się jedynie subiektywnych opinii na temat danego modelu, jego brzmienia ( nie wazne czy klasa A i AB ). Co dla jednego gra super, dla innego jest na średnim poziomie i odwrotnie i tu tez czy wzmak jest klasy A czy AB może nie mieć większego znaczenia, bo gusta to osobny temat. Dlatego jak napisałem kolego tylko testy Cię uratują tj. wpięcie we własnym systemie, a jesli nie to możesz opierac sie na opiniach subiektywnych, które robia jeszcze większy mętlik w głowie zwłaszcza dla osoby, która nie jest osłuchana z dużą ilościa sprzętu wszelakiego ( np ja :) ). Dlatego myslę warto nieraz dac drozej i wziac z forum od kogos na testy przed kupnem niz brac z alledrogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nie pytałeś , tylko wymagałeś objaśnienia od innych czym jest klasa A . Po co ? Skoro mogłeś objaśnić sam :wink2: .

Tu wyszukiwarka daje sporo odpowiedzi , aby wyłuskiwać na forum sprawy od A do Z .

Natomiast gdyby mimo to cos pozostawało wątpliwe, to zadawać konkretne pytanie , a nie dlaczego woda jest mokra.

 

Sam będąc sarkastycznym nie wyczuwasz sarkazmu z mojej strony, już na wstępie napisałem że mam kompletnie gdzieś w jakiej klasie pracuje wzmacniacz... po prostu chce wskazać jak nie należy traktować użytkownika z mniejszą wiedzą od Was, wystarczyło napisać, np "bzdura, ten wzmacniacz nie może pracować w klasie a chociażby na zastosowany bezpiecznik, poczytaj więcej o klasie TU LINK a zrozumiesz dlaczego Genesis/DLS wprowadza w błąd"

 

Wystarczy jedno zdanie aby przysłowiowy Kowalski zrozumiał Wasze intencje a nie gołąbki, kapelusze, większość odbiera to jako jawne śmianie się im w twarz o czym na forum się nie mówi ale w kuluarach a i owszem.. Tyle ode mnie :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam będąc sarkastycznym nie wyczuwasz sarkazmu z mojej strony, już na wstępie napisałem że mam kompletnie gdzieś w jakiej klasie pracuje wzmacniacz... po prostu chce wskazać jak nie należy traktować użytkownika z mniejszą wiedzą od Was, wystarczyło napisać, np "bzdura, ten wzmacniacz nie może pracować w klasie a chociażby na zastosowany bezpiecznik, poczytaj więcej o klasie TU LINK a zrozumiesz dlaczego Genesis/DLS wprowadza w błąd"

 

 

 

Napiszę Ci jeszcze raz , czemu sam tego nie zrobiłeś w stosownym czasie ?

Jak do tej pory jesteś chyba jedyną osobą która ma z tym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z prostej przyczyny o której również pisałem, jestem tylko konsumentem z jakąś niewielką wiedzą i pozostawiam wypowiadanie się komuś kto się zna lepiej niż ja czyli np. Tobie.

 

Czyli przekładając na "nasze" czegoś się jednak od wczoraj nauczyłeś :wink2: , a misja zmiany świata na lepsze może posiadać więcej niż jedną receptę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Czyli przekładając na "nasze" czegoś się jednak od wczoraj nauczyłeś :wink2: , a misja zmiany świata na lepsze może posiadać więcej niż jedną receptę .

 

Niczego co by mnie zainteresowało :) a uczyć się zachowań społecznych od Ciebie raczej nie zamierzam, jedynie potwierdziło się we mnie przekonanie że nie każdy bierze rady do siebie, więc nie oczekuj od innych że podążą za wszystkimi Twoimi wskazówkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby było po  polsku to proszę napisz jeszcze ile ciepła to wydziela i jakiej wielkości jest radiator aby to konwekcyjnie/ swobodnie/ schłodzić :wink2: .

A moc wyjściowa to okolice 20W z kanału .

 

Radiatory są wielkie, żona jak zobaczyła to myślała, że kaloryfer do domu przytargałem 400/500/300. Grzeje się tak mocno, że w zimę jak słucham dłużej to wyłączam ogrzewanie w pokoju. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz zaliczamy do danej klasy gdy w zakresie całej oddawanej mocy spełnia jej wymogi .

a jakie są te wymogi? no powiedz nam, nie daj się prosić, jesteś profesjonalistą, wiesz lepiej , a poziom merytoryczny Twoich wypowiedzi bije wszystkich na głowę. zabłyśnij swoją nieskończoną wiedzą i mnie maluczkiego oświeć. pokaż, że w goglach szukasz lepiej od innych.

jak na razie to tylko potrafisz się nabijać ze mnie, bo palnąłem głupstwo. tylko widzisz, nie dość że się do tego przyznałem to jeszcze się zreflektowałem. ............ znalazłeś okazję żeby się ponabijać, chciałeś błysnąć, ale wygląda na to że też nie bardzo nie ma czym. tak mi w temacie......................., zero konkretów, sama woda. także bardzo Cie proszę, idź srać gdzie indziej.

 

wytłumacz mi proszę dlaczego twierdziłeś (i miałeś rację!), że wzmacniacze SA nie pracują w klasie A? chciałbym tylko usłyszeć uzasadnienie.

 

acha, a od kolegi wcrew się odstosunkuj, bo dawno już powiedział Ci że go obchodzi jak sprzęt gra, a nie w jakiej pracuje klasie i na jakiej zasadzie działa.

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radiatory są wielkie, żona jak zobaczyła to myślała, że kaloryfer do domu przytargałem 400/500/300. Grzeje się tak mocno, że w zimę jak słucham dłużej to wyłączam ogrzewanie w pokoju. :wink:

 

Jak ktoś miał realny kontakt z klasą A , to już nigdy sobie tego nie pomyli z czymkolwiek innym :wink2: .

A tak wykresy , tabelki i wybór "ścieżki dostępu " do elementarnych pojęć :) .

 

PS tez składałem Passa w A klasie ,tylko jako SE/ można powiedzieć kwintesencja A klasy/ , nawet mam go gdzieś jeszcze i całkiem miło wspominam to doświadczenie .

Innym sprzętem do którego sięgam , jest power Pioneera , ze zmienną / przełączaną / klasą , może pracować w AB jako nominał 120 W lub w klasie A z mocą nominalną 20 W . Na przykładzie jednej i tej samej konstrukcji doskonale da się usłyszeć różnice w prezentacji dźwięku spowodowaną zmianą klasy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo targanie wooferem nisko skutecznym ,albo smaczki i ta melodyjnośc :)

:)

 

https://www.google.pl/search?q=pioneer+m-73&client=firefox-a&hs=iDG&rls=org.mozilla:pl:official&channel=sb&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=U3BjVO2pI8vtaqGQgcAJ&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1024&bih=615

 

 

a jakie są te wymogi? no powiedz nam, nie daj się prosić, jesteś profesjonalistą, wiesz lepiej , a poziom merytoryczny Twoich wypowiedzi bije wszystkich na głowę. zabłyśnij swoją nieskończoną wiedzą i mnie maluczkiego oświeć. pokaż, że w goglach szukasz lepiej od innych.

jak na razie to tylko potrafisz się nabijać ze mnie, bo palnąłem głupstwo. tylko widzisz, nie dość że się do tego przyznałem to jeszcze się zreflektowałem. ............ znalazłeś okazję żeby się ponabijać, chciałeś błysnąć, ale wygląda na to że też nie bardzo nie ma czym. tak mi w temacie......................., zero konkretów, sama woda. także bardzo Cie proszę, idź srać gdzie indziej.

 

wytłumacz mi proszę dlaczego twierdziłeś (i miałeś rację!), że wzmacniacze SA nie pracują w klasie A? chciałbym tylko usłyszeć uzasadnienie.

Wzmacniacz w klasie A / tranzystorowy i bez transformatora / to taki gdzie prąd wyjściowy do obciążenia jest zawsze mniejszy niż prąd statyczny ( polaryzacji ) bez sygnału , w zakresie mocy nominalnej.

Wzmacniacz gdzie ten warunek jest spełniony w zakresie od o do np 10 % mocy nominalnej jest wzmacniaczem pracującym w klasie AB .

Wystarczy ?

 

 

cha, a od kolegi wcrew się odstosunkuj, bo dawno już powiedział Ci że go obchodzi jak sprzęt gra, a nie w jakiej pracuje klasie i na jakiej zasadzie działa.

Jest sprawą kolegi jak dalece chce wchodzić w zagadnienie , oczywiście mozna jak koń ...........................

 

 

pokaż, że w goglach szukasz lepiej od innych.

 

:) , a co było przed gogle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...