Skocz do zawartości

jaki genesis


djrobo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry piecyk , tylko nie wiem jak będzie na dole , czy nie będzie za miśkowato , ale nie próbowałem więc to tylko dywagacje :)

 

Też im przyszło do głowy takie marne wzmacniacze wkładać do tak wyszukanego systemu :wink2:

Suche gienki :rotfl:

http://www.diymobileaudio.com/forum/12-volt-events-team-diyma/147862-magic-bus-will-exhibiting-t-h-e-show-newport-may-31-june-2-a.html

:hyhy: :hyhy:


ps. u mnie też suche granie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ps. u mnie też suche granie

Suche granie jak właściciel auta :hyhy:

 

 

Myślę, że warto też rozważyć Genesisa B40

Maniek, chodzi forumowa opinia że B40 jest za słaby do tweeterów.

Moim zdaniem to b. udana konstrukcja.

Mało tego. Przy rozmowie z przyjacielem Gordona wyszło, że sam Gordon się bardzo zdziwił... z najprostszego/najtańszego modelu wyszło takie granie. :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek, chodzi forumowa opinia że B40 jest za słaby do tweeterów.

Moim zdaniem to b. udana konstrukcja.

Mało tego. Przy rozmowie z przyjacielem Gordona wyszło, że sam Gordon się bardzo zdziwił... z najprostszego/najtańszego modelu wyszło takie granie.

 

Wiem Radku jakie opinie o nim "chodzą"  :hyhy:  :wink2:

 

Sam jednak doświadczyłem co ten model potrafi - nawet zasilając woofery  :wink: Swoje wiem i nikt nie musi mnie do niczego przekonywać  :rotfl:

 

Jakbym zrezygnował z 5-kanałówki posiadanej obecnie i "poszedł" w kierunku zasilania poszczególnych sekcji z osobnych wzmacniaczy - na 99% szukałbym B40 ba tweetery  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jakbym zrezygnował z 5-kanałówki posiadanej obecnie i "poszedł" w kierunku zasilania poszczególnych sekcji z osobnych wzmacniaczy - na 99% szukałbym B40 ba tweetery  :]

Jakbyś rezygnował to daj znać :P 

 

Do tematu. W pamięci pozostało mi, że Gienki series 3 grają jednak troszkę gorzej na górze (lekko bardziej matowo i troszkę mniej szczegółów) niż series II. Dlatego poleciłem drugi na tw. Nie bez przecenienia jest moc DM200 na woofery :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a moze by tak 4 kanały z Genesisa na cały przód i spokój - http://allegro.pl/genesis-four-channel-wzmacniacz-4-kanaly-polecam-i4750181574.html

oczywiście four channel biorę pod uwagę, pytanie tylko czy  zagra lepiej niż DM200 plus SA50  ?? 4ch jest tez słabszy, pracuje w klasie AB. za to SA pracuje w klasie A.  

 

 

 

 

ps. Poszukaj DMX'a na teci , wywal suba i sprzedaj wszstko na bas , podziękujesz kiedyś

niestety odpada, za dużo kasy i zabudowę by trzeba zmieniać, poza tym to auto brata i musi być spory basior.

 

 

Myślę, że warto też rozważyć Genesisa B40

 lklukasz też mi go chwalił, ale nie nie znalazłem w sieci na sprzedaż
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genesis Four Channel ma jakies 75w na kanał. Malo? To,że pracuje w klasie AB jak większość wzmacniaczy których używamy nie ma aż takiego wplywu na jakosc brzmienia chyba co;). Ponadto jeden piec, spojnosc grania, miejsca zaoszczedzisz i jak widzisz same plusy. Mnie sie osobiscie u kogoś na spocie brzmienie gienkow pamietam spodobalo, na górze nie jest suche lecz raczej daje taką precyzję i czystość. To pewnie tez kwestia innych klockow. Moj obecny wzmak choc nie genesis tez na gorze jest precyzyjny. To moja góra i granie. Żadnych ociepleń tylko precyzja i naturalność. Zycze powodzenia cos znajdziesz ale ns Twoim miejscu podpialbym jeśli masz mozliwosc i przetestowal pod swoim systemem zeby rozczarowań nie bylo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz SA oraz stereo100 (ponoć 4Ch to dwa stereo100) mogę śmiało powiedzieć że SA jest dużo bardziej detaliczny i raczej to ten będzie lepiej się zgrywał z  DM200, po za tym to jest maleństwo które łatwo upchnąć, jedyną wadą jest to że musi się trochę rozgrzać aby zagrał najlepiej jak potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


SA pracuje w klasie A.

Bzdura ...

 

 


4ch jest tez słabszy
Słabszy od czego ? od SA 50 ?

 

 


To,że pracuje w klasie AB jak większość wzmacniaczy których używamy nie ma aż takiego wplywu na jakosc brzmienia chyba co;)

Dla mnie ma duże szczególnie na środku/górze , ile piecy czystej klasy "A" miałeś i porównywaleś u SIEBIE ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz SA oraz stereo100 (ponoć 4Ch to dwa stereo100) mogę śmiało powiedzieć że SA jest dużo bardziej detaliczny i raczej to ten będzie lepiej się zgrywał z  DM200, po za tym to jest maleństwo które łatwo upchnąć, jedyną wadą jest to że musi się trochę rozgrzać aby zagrał najlepiej jak potrafi.

dzięki wielkie za porównanie!

 

 

 

Bzdura ...

  wg tego datasheetuhttp://autosound21.co.kr/shop/board_data/automanual/soundstream-soundhandbook.pdf   SA50 pracuje w klasie A, zresztą wysoki prąd spoczynkowy też to sugeruje.

 

 

Słabszy od czego ? od SA 50 ?

słabszy od DM200  :)

 

 

 

lukaszLDZ, dnia 11 List 2014 - 14:40, napisał:

 

To,że pracuje w klasie AB jak większość wzmacniaczy których używamy nie ma aż takiego wplywu na jakosc brzmienia chyba co;)

Dla mnie ma duże szczególnie na środku/górze , ile piecy czystej klasy "A" miałeś i porównywaleś u SIEBIE ?

 

wzmacniacze klasy A mają mniejsze zniekształcenia, a przede wszystkim charakterystyka tych zniekształceń jest podobna do zniekształceń w konstrukcjach lampowych, które są przyjemniejsze dla ucha. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg tego datasheetuhttp://autosound21.c...undhandbook.pdf SA50 pracuje w klasie A, zresztą wysoki prąd spoczynkowy też to sugeruje.

nigdzie nie napisali że pracuje w klasie A , prąd spoczynkowy 1,7A nominalny 12A nie sugeruje klasy A , a 2x25W z 12 Amper w A klasie ?? :)

DMA na swoje 2x20W zjada w idle 55-60A :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdzie nie napisali że pracuje w klasie A , prąd spoczynkowy 1,7A nominalny 12A nie sugeruje klasy A , a 2x25W z 12 Amper w A klasie ?? :)

DMA na swoje 2x20W zjada w idle 55-60A :)

ojeju

http://autosound21.co.kr/shop/board_data/automanual/soundstream-soundhandbook.pdf    str 6 

http://dls.se/econtent/files/29/genesisser1.pdf  str 7

 

te 55A poboru to ma ale przy max obciążeniu, http://www.genesis-ice.com/uk-en/products/series-three.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nawet nie rozumiemy czym jest klasa A.

No właśnie widze że kolega nie rozumie o czym pisze :)

 

Jeszcze raz Ci napisze ... ŻADEN z tych wzmacniaczy nie działa w klasie "A"

 

 

DMA na swoje 2x20W zjada w idle 55-60A :)

czyli spoczynku ... Nie ma różnicy z jak mocnym sygnałem  gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to ma wspólnego z tematem? Jeśli kolega chce mieć klasę A bo tak pisze producent to niech tak uważa, nie musi się znać na zastosowanej technice aby stwierdzić "takie granie mi odpowiada". Czy codziennie konsumując np pieczywo wiecie jak się je robi? Wątpię ale każdy wie który dobrze smakuje. Przez takie docinki z forum robi się burdel, bo w tematach w których powinny być wskazówki (nie gotowe rozwiązania), więcej jest przepychanek i wytykania jakimi baranami jesteśmy skoro nie znamy podstaw fizyki, akustyki i innych o których nawet nie mam pojęcia. Nie muszę się znać na budowie wzmacniacza, jako konsument ma działać tak jak od niego oczekuje czy gra w klasie a, ab lub xyz, to za przeproszeniem g... mnie interesuje, tak jak wspomniany chleb który na co dzień spożywamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nie muszę się znać na budowie wzmacniacza,

 

No jasne że tak ale jeśli kolega się tak upiera , docieka , linki wstawia , to chyba lepiej żeby mu to bardziej doświadczeni koledzy wytłumaczyli .

 

 

 


robi się burdel

 

No i  tu się nie zgodzę , bo ktoś, kiedyś używając np. google wpadłby do tego tematu i przeczytał że " SA pracuje w klasie A. "  uznałby nas za ignorantów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


No jasne że tak ale jeśli kolega się tak upiera , docieka , linki wstawia , to chyba lepiej żeby mu to bardziej doświadczeni koledzy wytłumaczyli .

 

 


No i tu się nie zgodzę , bo ktoś, kiedyś używając np. google wpadłby do tego tematu i przeczytał że " SA pracuje w klasie A. " uznałby nas za ignorantów .


Okej, słuszna uwaga, jednak skoro chcemy aby forum było wiarygodne i dobrze widoczne u dobrego wujka to niech koledzy wyprowadzą z błędu użytkownika dlaczego nie działają w danej klasie oprócz podawania amperów... bo w ten sposób i tak widoczne będzie że to klasa a ale nie bo... nie znasz się na fizyce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Pojawiły się minibloki na sprzedaż :wink:

Od takiej pisaniny nie staną sie A klasowe.

Ale możesz napisać jak graja , to wniesiesz coś "ożywczego" do tematu .


Okej, słuszna uwaga, jednak skoro chcemy aby forum było wiarygodne i dobrze widoczne u dobrego wujka to niech koledzy wyprowadzą z błędu użytkownika dlaczego nie działają w danej klasie oprócz podawania amperów... bo w ten sposób i tak widoczne będzie że to klasa a ale nie bo... nie znasz się na fizyce.

 

Nie on jeden nie zna sie na "fizyce" , ale to nie jest element wiedzy tajemnej :wink2: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok widze że ostatnio modne na forum stało się podawanie wszystkiego na tacy wiec w dużym skrócie :

Skopiuje z tej strony podstawowy opis :http://www.hifi.pl/slownik/klasa-pracy-wzmacniacza.php

 

"We wzmacniaczach klasy A punkt pracy znajduje się w środku liniowej części charakterystyk statycznych tranzystora lub lampy. Przez cały okres sinusoidy (360 stopni) lampa lub tranzystor przewodzi wzmacniany sygnał. Wzmacniacze te charakteryzują bardzo dobrą liniowością (niskie zniekształcenia) i to nawet przy prostej strukturze układu, ale mają małą sprawność. Niska sprawność powoduje, że wykonanie wzmacniacza klasy A o dużej mocy wiąże się z problemami technicznymi i dużym kosztem. Wzmacniacze wykonane w klasie A mogą zawierać jeden element (lampę, tranzystor), lub też więcej elementów połączonych równolegle (układ Single-Ended) czy też połączonych przeciwsobnie (układ Push-Pull)."

 

A więc co za tym idzie wzmacniacze klasy A będą posiadały to samo "zapotrzebowanie " na prąd w stanie spoczynku jak i podczas obciążenia , ponadto będą potrzebowały masę prądu, a zatem nie możliwym jest aby wzmacniacz generujący rzekome 25 W w klasie A pobierał znacząco różne ilości prądu w spoczynku ( 1,7 A ) i w obciążeniu ( 12 A ) ... Poza tym są to stanowczo za małe ilości prądu do wygenerowania takiej mocy w tej klasie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...