Skocz do zawartości

Brax Matrix vs Dego SB-10A lub SB-12A.


M_A_X_A_M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 174
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

hola hola , teraz powiedz mi jak porównujesz 10" braxowe z 12 " gladena ? SPL podobny ? Szybkość na czym testowałeś ? Zejście ? Twoje Audi jest bardzo specyficzne jeśli chodzi o subbas , porównaj np. do tego co słyszałeś teraz na subbasie w Foce i jak otworzyłem bagaja

 

Radek nie polaryzuj spraw na zasadzie, który lepszy, bo jak wspomniałem na tyle na ile znam 10.1 czy Dego a obecnie odsłuchałem Zero 12, to są podobnej klasy przetworniki z różniącymi je niuansami.

Ale zadajesz konkretne pytania więc postaram się odpowiedzieć.

1. SPL podobny u mnie z 12ką do Twojego  obecnego na 10.1 pod DMX, pamiętaj jednak ,że w mojej budzie 10.1 po wytłumieniu przestał w zasadzie istnieć i to było powodem jego sprzedaży(mea culpa). Czyli jak na moje po wsadzeniu 12ki u Ciebie powinien wydajniej zagrać, skoro u mnie go słychać i czuć a 10.1 nie.

2.Szybkość na albumach ACDC- Ballbreaker/ The Razor Edge, Metalica, Janis Jan-Breaking Silence, plus ta Twoja zdobyczna czarna na kawałku drugim z solówką perkusyjną

3.Zejście, Yello-Zebra, HH-Sokół&Pono, Tabu, kawałek z Twojej płyty z żeńskim wokalem i kontrabasem w tle, plus Krawczyk 

4. Jest specyficzne, stąd skoro coś gra w pażdziochu, to zagra wszędzie. :D

 

Brzmieniowo i szybkościowo to takie 10.1, czyli 30ka szybka jak 10ka, ale bez nalotu tej maniery Braxa, grania trochę na "czarno", tu sub nie akcentuje tak tego. Piece także mogą mieć swój wpływ, ale to trudno ocenić w tej chwili, i Twój DMX i ZPA, to mocarne jakościowe AB, więc w jakiś sposób analogiczne.

Najprościej wrzucić paczkę i odsłuchać u siebie i będziesz miał jak na dłoni. 

Następnym razem wezmę i posłuchasz, bo i tak w audi wsadziłem Zero tylko aby go posłuchać a docelowo są HXy pod tym Soundstreamem 1600.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że te ok 35 litrów to będzie taki złoty środek, bo i teraz jakoś niedostatków na zejściu nie odczułem, ale trudno powiedzieć ,czy nie odezwałby się lepiej pod tym względem w porządnej solidnej skrzynce.

 Ja już kilku subów w skrzynkach mojej roboty słuchałem i jeśli ten gladen zachowa się jak poprzednie, to pojemność maksymalna zalecana przez producenta byłaby górną granicą bez ryzyka straty na zejściu i szybkości. Pewnie, że odbiór zależał będzie też od tego jak woofery zagrają dół przydzielonego im pasma lecz ciężko będzie tu rozpatrywać każdy przypadek indywidualnie. A jak zdarzyło mi się  już posłuchać, to 10.1 w 22 litrach zachował się bardzo poprawnie, podobnie było z udimem 10" i alim 10" w pojemnościach, które ledwo załapują się na pojemność zalecaną przez producenta.

I tu jeszcze bym poparł zdanie burego - jeśli będziesz porównywał gladena do bardziej do dego 12" niż do 10.1 od Braxa.

 

 

 

korzystając (za przyzwoleniem z patentu na "sandwicha")

Ja to bym nawet był zadowolony :) bo jak do tej pory nie widzę w zbyt wielu przypadkach powielania mojego kanapkowego rozwiązania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


I tu jeszcze bym poparł zdanie burego - jeśli będziesz porównywał gladena do bardzi ej do dego 12" niż do 10.1 od Braxa.

 

Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie bo znam jedynie odmianę aluminiowej 10ki SB-10 A. Nie wiem kto poza Maxamem posiada jeszcze 12kę, a jego auta nie sluchałem już dawno. Mnie jakoś bardziej pasują papierowe wersje głośników aniżeli z metalowymi mebranami, to kwestia brzmienia i indywidualnych preferencji, papier zazwyczaj tak nie "suszy" i ma trochę ciemniejszą cieplejszą barwę kosztem dynamiki.


 

 


Ja to bym nawet był zadowolony bo jak do tej pory nie widzę w zbyt wielu przypadkach powielania mojego kanapkowego rozwiązania

 

Tu nawet nie chodzi o koszt (po odliczeniu materiału) to w zasadzie żadna różnica, a bardziej względy logistyczne. :)

I nowe doświadczenia, jak by nie spojrzeć. Odezwę się w tej sprawie.  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nie wiem kto poza Maxamem posiada jeszcze 12kę, a jego auta nie sluchałem już dawno.

No Adamu ma dwunastkę alu i jak pamiętam to tez miał coś kombinować z kubaturą.

 

 


Mnie jakoś bardziej pasują papierowe wersje głośników aniżeli z metalowymi mebranami, to kwestia brzmienia i indywidualnych preferencji, papier zazwyczaj tak nie "suszy" i ma trochę ciemniejszą cieplejszą barwę kosztem dynamiki.

Jest jeszcze kwestia poklejenia suba z wooferami i przyjmując, że cały dół będzie zgrany poprawnie to i tak preferencje mogą być górą. Gra woofera może mieć równie ważny wpływ na końcowy odbiór  gry suba co fakt użycia użycia 10/12 albo alu/papier/coś innego w dowolnej kombinacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


12 alu ma/miał Mma-is i z tego co wiem to często je polecał.

 

Zero 12, nabyłem z myślą o bmce, a tam będą papierowe przetworniki na przodzie, stąd nie chciałem mieszać i utrzymać w ryzach jednolitość brzmienia.

Podobnie myślę ,że np Mastery zapewne fajnie się uzupełniają i zgrywają z aluminiowym Dego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła kolej i na moją krótka recenzję.
Niestety lub stety dostałem papierową wersję z możliwością oddania jakby mi nie podpasowała.
Skrzynka solidne 37l closed.

Czuję że jednak nie zwrócę. Osoba od której go kupiłem normalnie wozi wersje 12A.
Po krótkich testach testach u siebie zapytany który by zostawił sobie odpowiedział "papierówkę".
Naprawdę zwarty i rasowy przetwornik. Nawet nie będę porównywał do poprzedniego PS 12S w BR

Nie mają sensu takie porównania.

 

Jestem w stanie teraz uwierzyć że subbass potrafi być muzykalny. W wielu kawałkach jak np.

Massive Attack - Girl I Love You

http://www.youtube.com/watch?v=QQPSMRQnNlU

 

Mogłem posłuchać tylko jednego wielkiego buczenia które powodowało natychmiastowe wciśnięcie przycisku NEXT.

 

Myślałem że już mój ulubiony "mózgotrzep" już nie potrafi ruszyć budą i lusterkami pod Pionkiem 80PRS

Lil Wayne - A Milli (Excision & Datsik Remix)

 

A już wersje drums only Slipknota przyprawiały mnie o bezsenność i egzystencjalne pytania.

 

 

DLACZEGO TO NIE GRA?

 

I tak myślałem do dziś. Czuję że dziś nie zasnę z innego powodu ;)

 

W końcu stopa jest szybka i precyzyjna. Odczuwalna jak walnięcie deską w plecy.

Głośnik nie gubi się i odgrywa wszystko co jestem wstanie mu wrzucić powodując tzw banana.

Na zejście też nie mam prawa narzekać gdyż dalej radzi sobie lepiej niż poprzednik w BR.

Niestety nie mogę osobiście porównać go do innych gdyż niewiele słyszałem.

Jedno jest pewne zostaje ze mną na dłużej.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoba od której go kupiłem normalnie wozi wersje 12A.

Po krótkich testach testach zapytany który by zostawił sobie odpowiedział papierowke.

 

Nie wiem, czy to tylko kwestia składni zdania, czy ja coś źle zrozumiałem, ale jeśli sprzedający miał oba, posłuchał, alu i papier a następnie sprzedał Tobie papier zaś zostawił alu to sam sobie przeczy.

Zostawił "gorsze" alu, a sprzedał "lepszy" papier. Niezłe rozdwojenie jaźni, albo... Dobrze gadane aby pogonić klocka. ;-)

 

Samarytanin normalnie. :D

 

Ps. Co nie zmienia faktu, że masz bardzo fajnego suba, gratuluję nabytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składnia mogła być nie tak. Nie jestem wprawiony w pisaniu na tablecie.

Alu to jego prywatny głośnik, używany "nie sklepowy". Wrzucił skrzynkę z 12P do siebie na testy.

Mam nadzieje że nie obrazi się jak wrzucę fotę jego autorstwa prezentującą oba przetworniki.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a94ef29eb42e620d.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna skrzynka, zwłaszcza wzmocnienia.

Co do spostrzeżeń i porównania, także prywatnie wolę papier, wspomniałem o tym wcześniej.

Odnośnie dość blizniaczego papierowego Gladena trochę się wygrzał i łupi aż miło. Do tego stopnia,że jakoś jeździ do tej chwili a miał być tylko na odsłuch czy wszystko ok. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Plusy ujemne z wielu opinii to mniejsza konturowość i szybsze kończenie suba bo niestety on do głośnych nie należy. Dodatnie to "lepsze zejście", SPL z mniejszej mocy. To można wywnioskować bez słuchania. Te głośniki są stworzone do BR. Niedługo sam sprawdzę swojego w BR.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aliante 12si mam w ok 24 litrowej obudowie zamkniętej.

 

a tak btw Adamu Sto lat!

 

bardzo dziekuję.

 

zapytałem przewrotnie gdyż aliante 12 si ltd w br to mógłby byc sub na który zmieniłbym swoje dego.

ale raczej zostane ze swoim po wsze czasy. raz ze jest dobry a dwa ze go już mam i nie muszę już kombinować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda mi na to że moje Aliante to standardowy 12 jest a nie SI. wygląda tak jak ten

 

http://olx.pl/oferta/glosnik-phase-linear-aliante-12-CID5-ID8Ehpx.html

fakt że gra świetnie ale pewnie można jeszcze lepiej, mocniej, niżej,szybciej. wiec pytanie jak się ma standardowa 12" do LTD SI,  SB12A MK2 lub SB12P MK2? mogę wyrwać za rozsądna kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum były omawiane różnice między zwykłym a LTD.

Nieważne czy linear czy si bo większość z nich to ten sam dobry przetwornik, a parametry techniczne każdy miał dołączane osobno z skrzynka. Są one zbliżone do siebie na tyle że raczej ciężko usłyszeć że to gra SI a to linear, po dwa parametry nie grają.

Kolejną sprawą jest to co też już powiedziane na forum zostało czyli aliante jakie by nie było stworzony jest do BR. Wkładamy je w closed bo jest to wygodne bo mniej pracy jest przy skrzyni i doborze strojenia pod swoje preferencje. Ale najważniejsze że sub ten dla większości posiadaczy gra w OZ wystarczającym kopem i zejściem.

A jeżeli jest komuś mało to dwa lub rozmiar większy, bądź LTD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...