Skocz do zawartości

Brax Matrix vs Dego SB-10A lub SB-12A.


M_A_X_A_M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 174
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

z obserwacji innych głośników 2x4ohm jakie posiadałem  to przy spięciu w 8 ohm gra zdecydowanie lepiej bardziej dynamiczniej . takie są moje odczucia   ( bardziej to połączenie do mocnych wzmacniaczy 4 ohm bo przy spięciu w 8 ohm trochę moc rms spada)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jeśli masz na myśli sparowanie z innym piecem to nie - podłączenie w "ósemkę" przy tym piecu to tragedia w jednym akcie :) zero życia.

Może gdyby mi się trafił na testy jakiś mocny zacny piec to bym przetestował - ale w sumie pod A2 nie brakuje jak dla mnie niczego - ma nad nim bardzo dobrą kontrolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak chcesz 8 Ohm to chyba raczej nie z tego pieca…

To się okaże, niewątpliwie sprawdzę.

Spodziewam się, że wiele w tym aspekcie zależy od oczekiwań słuchacza, dla mnie stosunek możliwości mocowych wzmacniacza i przetwornika specjalnego znaczenia nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam SB 10A spiety w 8 Ohm wymusila to sytuacja zmiany pieca (wg prod. nie stabilny w 2 Ohm) i wg mnie jest lepiej jakosciowo niz spiety w 2 Ohm. Wczesniej gral pod Helix-em P200 w mostku w 2Ohm. Zastosowalem w skrzynce 4 szt. takich terminali i mozna przelaczac i testowac.  http://polink.com.pl/html/pol/galeria/foto.php?nazwa=galeria_d_194.jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawością śledzę temat bo sam stoję przed wyborem suba do nowego autka.

Najpierw na testy pójdzie Sub XES (L50) - muszę jeszcze powalczyć z budą bo w 30l clozecie wyraznie się dusi...

Jeżeli on nie spełni moich oczekiwań testuje dwa podane w temacie......

Ciekawy jestem czy degolec zostanie wysterowany z dwóch kanałów Grapchica bo w mostku nie jest stabilny w 2 ochmach :kwasny:

Sub będzie miał być w miarę uniwersalny bo mam dwa przody i nie wiem jeszcze który zostanie w aucie a z którego skrobnę jakieś kolumienki....

Marku czekam na twoje wnioski z testów... :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, sprawdzę co ten blaszany bębenek jest wart, gdy mój tuner mdf'u znajdzie czas na sklecenie mu paczki.

Małego Dego przesłuchanego kiedyś na szybko u stefanb wspominam bardzo dobrze.

Liczę, że duży ma się tak do małego, jak Aliante 12Ltd do 10Si.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam z Wawki i w przyszłym tyg biorę się za nowe autko - zasilanie , kabelki głośnikowe i jakiś kufer na elektrownie trzeba będzie wystrugać....

Poligon doświadczalny na razie w "firmówce" - myślałem o aluminiaku 2 x 10 ale za dużo miejsca i kasiorki.

Dego 12 cali będzie chyba odpowiedni bo czasem lubię zatrząść budą...

Choć w moim przypadku te marne 125w rms na cewkę chyba nie zrobi szału - najpierw jednak soniacz musi być wymolestowany na maxa bo ciekawie się zapowiada....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z TT1 mogło by być ok

Ale jest jeszcze jeden duuuuużo bardziej wymagający zestaw (na razie tajemnica :wink2: ) z którym wcale nie musi współgrać tak różowo.

Degolec może być bardziej uniwersalny -  choć na razie to tylko przypuszczenia

Słyszałem furacze w których braxior zagrał bajecznie - choćby w Chevi HHR i takie w których był jakiś taki nie wybarwiony/ala poluzowany.... i w ogóle mi nie przypadł do gustu.

 

P.S.

 

Z tym koniecznie drogiego to raczej nie trafiłeś :wink2:

Może kosztować grosze byle grał jak trzeba ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak moze kosztować (nie grosze) to spróbuj tego JL Audio 10W7. dawał radę z lotusami, które są tak szybkie ze czasem skończą grać nim zaczną to da radę z wymagającym, tajemniczym zestawem

 

http://www.mega-watt.co.uk/product_images/v/h13610w73_f__28221.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę mnie zszokowałeś - słuchałem jego większego brata u Sebajez z utopiami i pasował jak pieść do nosa.

 Po prostu masakrator....... Chciał pozabijać..... :wink:

Podobnie jego mniejszy brat W8 w pewnym kombiaku w Wels wyjątkowo zaciągał z tyłu - ale jak widać czy słychać wszystko zależy od montażu/strojenia tow. sprzetu itd

 

Po za tym częściej słucham Bluesa,Jazzu czy Rocka niż HipHopu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...